Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

uneori 2+2=4 si alteori 2+2=5!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui Lali
Eu nu pot intelege ce fel de profesori sunt aceia care "produc" aceste subiecte controversate. Cand eu eram intr-a VIII-a si dadeam admitere la liceu a fost de asemenea un subiect controversat la gramatica. Povestea asta este veche si se perpetueaza. Eu cred sincer ca acei profesori sunt orbiti de propriul orgoliu si vor sa arate cat sunt de destepti in fata colegilor de breasla, punand in ecuatie copii de clasa a VIII-a.
Nu este vorba de orgoliu ci se pare ca este mai grav. Presupun ca aceste subiecte controversate fac parte dintr-un set care este lucrat de meditatori cu copiii care ii platesc din greu si care astfel ii ajuta, in situatia examenului, sa aleaga la un astfel de subiect varianta considerata valabila. Copilului muncitor si destept ii ramane varianta alegerii la intamplare.
La varianta asta nu m-am gandit. Posibila, ce-i drept, oribila, in orice caz.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 173
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
Nu este vorba de orgoliu ci se pare ca este mai grav. Presupun ca aceste subiecte controversate fac parte dintr-un set care este lucrat de meditatori cu copiii care ii platesc din greu si care astfel ii ajuta, in situatia examenului, sa aleaga la un astfel de subiect varianta considerata valabila. Copilului muncitor si destept ii ramane varianta alegerii la intamplare.
Iti dai seama ca aici ai jignit grav copiii ce nu au facut meditatii dar au raspuns corect? Nepotul meu face parte din aceasta categorie....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eram sigura ca nu vor respecta termenele de afisare a rezultatelor. Nu ai cum sa recorectezi atatea lucrari in termen. Va fi balamuc si eu voi ramane suspicoasa cu privire la recorectura. Aseara am avut invitati la semifinala. Fata mea a primit de la prietenii mei un tort MARE. Gestul a fost ca o oaza de liniste pentru ea. -------------------------------------------------------------------------------------------------- Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Citat:
Nu este vorba de orgoliu ci se pare ca este mai grav. Presupun ca aceste subiecte controversate fac parte dintr-un set care este lucrat de meditatori cu copiii care ii platesc din greu si care astfel ii ajuta, in situatia examenului, sa aleaga la un astfel de subiect varianta considerata valabila. Copilului muncitor si destept ii ramane varianta alegerii la intamplare.
Iti dai seama ca aici ai jignit grav copiii ce nu au facut meditatii dar au raspuns corect? Nepotul meu face parte din aceasta categorie....
Si corect cum este?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Citat:
Nu este vorba de orgoliu ci se pare ca este mai grav. Presupun ca aceste subiecte controversate fac parte dintr-un set care este lucrat de meditatori cu copiii care ii platesc din greu si care astfel ii ajuta, in situatia examenului, sa aleaga la un astfel de subiect varianta considerata valabila. Copilului muncitor si destept ii ramane varianta alegerii la intamplare.
Iti dai seama ca aici ai jignit grav copiii ce nu au facut meditatii dar au raspuns corect? Nepotul meu face parte din aceasta categorie....
Si corect cum este?
Corect este "subiectiva" !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer, rezist. M-am transformat subit intr-o mare asimtita. Sunt FOARTE MANDRA de copilul meu. Indiferent de rezultat asa voi ramane. Voi continua sa o invat ceea ce este bine si corect indiferent de ce vor spune, judeca cei din jurul ei. -------------------------------------------------------------------------------------------------- Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators
[url="http://lacoltulstrazii.ro/2012/06/27/liviu-pop-un-ministru-dobitoc/"]Liviu Pop, un ministru dobitoc[/url] Sanatate si o zi cu soare va doresc! ************** Linkurile mele: [url="www.supereva.ro"] Supereva.ro [/url]| [url="http://mirelablog.supereva.ro/dblog/"]Blogul meu[/url] | [url="http://www.facebook.com/#!/desprecopiicom"]DC pe Facebook [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare nu isi pune nimeni intrebarea DE CE nu a aparut nicaieri, numele mebrului Academiei Romane care sa sustina ca acea subordonata ar fi predicativa?? Pentru simplul motiv ca probabil...nu exista nici unul. In ziua concursului cand s-a declansat scandalul au fost insa multi membrii ce si-au declarat competenta ca subordonata este indiscutabil subiectiva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare si mie strigator la cer ce se intampla, pana si Sofia si-a dat seama ca "propozitia aia e ca un subiect". B.nica, eu nu am facut nicio meditatie la lb romana si la vremea mea am lyat nota 9.95,( pana in ziua de azi ma intreb la ce mi-au luat 5 sutimi, ca nu erau asa bare,e publicate in 1994 vara) Mai stiu copii in aceeasi situatie. Nu e deloc corect sa presupui ca nu mai exitsa in romania copii pur si simplu destepti. Sa recunoastem, in afara de controversa asta nejustificata, subiectele au fost f simple. ____________ Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146029"]Cum mi-am alaptat copiii[/url] ______________ [url="http://armonii.blogspot.com/"]Sabina's blog[/url], [hippi] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1"]Sofia Galagia[/url] si [yum] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107208&whichpage=1"]bb Gheo[/url]
Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...