Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ponta a plagiat!


Recommended Posts

Nu stiu daca s-a mai scris insa Ponta a mai plagiat si cu alte ocazii. Intr-o carte aparuta in 2010 (si) sub semnatura lui, vorbea la timpul prezent despre Pinochet, mort din 2006. Desigur intr-un pasaj aflat acolo sub semnul copy/paste. Un articol in care e vorba despre asta:

 

Cel mai ridicol aspect este insa altul. In cartea aparuta in 2010 sub semnatura lui Victor Ponta a fost preluat copy-paste un fragment in care se face referire la dictatorul chilian Augusto Pinochet ca si cand acesta ar mai fi fost inca in viata, desi el era decedat de 4 ani.

 

"Indiferent de soarta actuala a generalului Pinochet semnificatiile istorice si juridice ale cazului sunt incontestabile(...)De asemenea, fostul dictator din Chile ar putea fi judecat in lipsa la Paris", scrie in cartea aparuta in 2010, ceea ce demonstreaza fara dubiu ca cei doi autori ai lucrarii, Victor Ponta si Daniela Coman, nici macar nu s-au obosit sa citeasca si sa actualizeze ceea ce au preluat.id="size1">

 

 

sursa:

http://www.ziare.com/victor-ponta/plagiat/al-treilea-plagiat-al-lui-ponta-pinochet-trimis-in-judecata-la-patru-ani-dupa-moarte-1174356

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 297
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Las' ca l-am auzit pe Dinescu aseara la Realitatea care-l apara cica pe Ponta cam asa (citat aproximativ): Ponta nu e el de vina, ca stim toti cum se fac lucrarile astea de doctorat, angajezi un "negru" care sa o faca pentru tine si ala te trage in teapa si copiaza. Iar tu, daca nu verifici serios te trezesti cu plagiatul ....[alcool][bang]No, ce sa mai zici la una ca asta !...
align="right" id="quote2">Asta o inteleg numai cei care au asudat la o asa munca si nu au pus "negrii" la munca in locul lor!Eu cred ca am spus pe aici ca Ponta nu poate sa fie facut vinovat din moment ce nu si-a scris lucrarea cu manuta lui si nici nu si-a citit-o! El chiar crede ce afirma!El crede in "negrul" sau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui Lali
Las' ca l-am auzit pe Dinescu aseara la Realitatea care-l apara cica pe Ponta cam asa (citat aproximativ): Ponta nu e el de vina, ca stim toti cum se fac lucrarile astea de doctorat, angajezi un "negru" care sa o faca pentru tine si ala te trage in teapa si copiaza. Iar tu, daca nu verifici serios te trezesti cu plagiatul ....[alcool][bang]No, ce sa mai zici la una ca asta !...
align="right" id="quote2">Asta o inteleg numai cei care au asudat la o asa munca si nu au pus "negrii" la munca in locul lor!Eu cred ca am spus pe aici ca Ponta nu poate sa fie facut vinovat din moment ce nu si-a scris lucrarea cu manuta lui si nici nu si-a citit-o! El chiar crede ce afirma!El crede in "negrul" sau!
align="right" id="quote2">Dar e culmea aberatiei, auzi angajez un "negrisor" sa-mi scrie teza si asta e obligat tata sa o faca originala ca altfel jar mananca! "Negrisorul" nu va recunoaste nimic, ar fi fraier sa o faca, ba mai mult ar putea sa-l acuze si asta de ceva acolo....Cand ti-ai pus semnatura ca autor iti asumi toate greselile din lucrare!Chiar daca lucrarea e perfecta si mai da dovada si de originalitate, semnand o lucrare la care nu te-ai implicat comiti un fals, iar falsul e si asta prevazut undeva in codul penal.Daca ar recunoaste ca lucrarea e scrisa de altcineva, pe langa plagiat va mai fi acuzat si de fals (intelectual, sub semnatura privata..stiu ei juristii mai bine).Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Citat:
citat din mesajul lui Lali
Las' ca l-am auzit pe Dinescu aseara la Realitatea care-l apara cica pe Ponta cam asa (citat aproximativ): Ponta nu e el de vina, ca stim toti cum se fac lucrarile astea de doctorat, angajezi un "negru" care sa o faca pentru tine si ala te trage in teapa si copiaza. Iar tu, daca nu verifici serios te trezesti cu plagiatul ....[alcool][bang]No, ce sa mai zici la una ca asta !...
align="right" id="quote2">Asta o inteleg numai cei care au asudat la o asa munca si nu au pus "negrii" la munca in locul lor!Eu cred ca am spus pe aici ca Ponta nu poate sa fie facut vinovat din moment ce nu si-a scris lucrarea cu manuta lui si nici nu si-a citit-o! El chiar crede ce afirma!El crede in "negrul" sau!
align="right" id="quote2">Dar e culmea aberatiei, auzi angajez un "negrisor" sa-mi scrie teza si asta e obligat tata sa o faca originala ca altfel jar mananca! "Negrisorul" nu va recunoaste nimic, ar fi fraier sa o faca, ba mai mult ar putea sa-l acuze si asta de ceva acolo....Cand ti-ai pus semnatura ca autor iti asumi toate greselile din lucrare!Chiar daca lucrarea e perfecta si mai da dovada si de originalitate, semnand o lucrare la care nu te-ai implicat comiti un fals, iar falsul e si asta prevazut undeva in codul penal.Daca ar recunoaste ca lucrarea e scrisa de altcineva, pe langa plagiat va mai fi acuzat si de fals (intelectual, sub semnatura privata..stiu ei juristii mai bine).
align="right" id="quote2">[8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu si-a scris el lucrarea, bineinteles ca nu.

 

Loryi, da, e sinistru sa se copieze la clasa a 4-a.

Dar am ales sa nu ma stresez, mi-a arat viata ca prea putin conteaza ca mai are si altu nota 10 pe langa tine.

 

____________

 

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

 

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

______________

 

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta face parte din categoria "hai sa zambim" desi un pic amar.

 

Google, cel mai mare motor de cautare din lume, nu a ramas "indiferent" la acuzatiile de plagiat la adresa premierului Victor Ponta.

 

Primul rezultat afisat de Google, pentru cautarea "plagiator", este chiar pagina personala a lui Victor Ponta, www.victorponta.ro.

Nu doar primul rezultat al cautarii este despre premierul Romaniei, ci aproape toata prima pagina.

 

Nici la cautarea de imagini lucrurile nu stau prea diferit. In cea mai mare parte, cuvantului "plagiator" ii sunt asociate imagini ori caricaturi cu Victor Ponta sau chiar CV-ul premierului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa stati linistite sa nu va mai agitati. Tocmai am aflat pe la alte subiecte ca pe sustinatorii USL ii lasa rece plagiatul lui Ponta. Si cum sunt majoritari si la guvernare, cam asta-i soarta invatamantului romanesc.

 

Asa ca Sabina, Corap si restul mamicilor ganditi din vreme pentru copii vostri variante pentru universitati unde conteaza numai invatatul nu copiatul si pozitia celui care copiaza. Eu sigur asta fac.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...