Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nu ma pot mobiliza


Recommended Posts

Delia...esti mai mult decat mobilizata, nu-ti dai tu seama ca de mobilizata si puternica esti, nu-ti dai seama pt ca te doare. E absolut normal. Fa toate in ritmul tau si gestioneaza-ti situatia astfel incat sa va fie bine. Nu te ascunde de copii, nu e sanatos nici pt ei, nici pt tine...explica-le pe intelesul lor care este situatia. Pune-ti ingerasul la nani, pastreaza-l in memorie si suflet si canalizeaza-te pe cei ce depind acum de tine...si, in primul rand, ai grija de tine. Dumnezeu sa-ti odihneasca ingerul! El te va veghea Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 44
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

A alinta,in draga noastra limba romana,gramatical corect se spune asa:din experienta pe care o traiesc invat ca sunt incredibil de puternica,de minunata,de umana si cand plang si cand rad.Nu imi plang de mila,sa nici nu iti treaca prin minte asa ceva;simt ceva ce pe tine e posibil sa te depaseasca a intelege.Nu exita nimic de invatat decat ca viata e viata,e minunata cu suisurile si cu coborasurile ei,cu punctele de maxim si de minim,cu impliniri si cu neimpliniri;sunt genul de om care isi traieste cu exuberanta,patos fiecare zi si moment din zi;Unii oameni aleg linistea si pacea altii ca mine....aleg sa iasa din zona de comfort si supercomfort si nu evita problemele,noul,neasteptatul;incercarile vin ca sa ne arate cat suntem e puternici nu ca sa ne doboare.Nu uita ca felul in care i percepi pe ceilalti defapt te oglindeste pe tine ca om,...si cand i judeci pe altii....o faci doar din nevia de a te ridica pe tine in proprii ochi,e o ridicare falsa,apropo;nu ai post in pantofii mei nici o secunda,nu ai habar ce obstacole am depasit in viata....deci nu te hazarda in a da lectii caci s-ar putea sa nu ai toate datele problemei;si daca le-ai avea,nu e viata ta....tu veziti de a ta....si traieste dupa bunul plac[:D].Concluzia:lasa piatra jos...ca nu iti sade bine,my 2 penny tought.E nevoie de intelepciune ca sa lasi istoriile si lectiile in seama vietii...Iar de dumnezeu...e cu mine in fiecare clipa si tot ceea ce se intampla e pentru un scop si accept si ma bucur de tot ce imi trimite.
Carmenbr[flo][flo][flo] multumim mult mult mult pentru gandurile bune!!!
Victoria,[flo] de acord cu tine doar ca...eu una am crescut vazand-o pe mama plangand din toata fiinta ei.....si des...si..stiu ca nimic nu doare mai mult un copil decat sa-si vada mama astfel si sa aiba impresia,falsa sau adevarata,ca mama e neajutorata si ca el ,copil,nu poate ajuta cu nimic;eu una am cosmaruri,sincer...de la plansul mamei;vorbesc tare mult cu el si i explic multe si el mie la fel;el e omul cu care ma sfatuiesc si omul care e de partea mea in orice situatie;in urma cu o saptamana i-a spus o prietena de-a mea ceva de mine...adevarat pe jumatate,i-a raspuns"nu ,mama mea nu vorbeste asa,trebuie ca a fost o neintelegere la mijloc" (my mom would never say such a thing,it must have been a misunderstanding,let's wait til she comes back,you'll see).Ne cunoastem tare bine unul pe altul si ca si tine stiu ca ei copiii invata din adevarurile noastre,indiferent de natura adevarurilor....si da orice adevar e mai bun decat oricare minciuna.Nu stiu daca am reusit sa ma fac tocmai inteleasa...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, te-ai facut foarte bine inteleasa. [pup] Stiu (sper) ca nu-mi iei in nume de rau, indiferent ce tampenii as scrie; scriu din dorinta de a te ajuta, dar e greu, nu am trecut prin ce treci tu, imi e imposibil sa stiu ce simti si nu pretind sa inteelg cat te doare. Imi doresc sa te ajut, doar ca nu stiu cum; cred ca orice ar spune, oricine, nu poate sa te ajute... si cu toate astea, continui sa scriu, sa stii ca sunt langa tine. Poate ca ar trebui sau ar fi suficient sa ma limitez in a pune un emoticon cu un pupic sau o floare sau o imbratisare si sa nu spun nimic, dar nu stiu daca ai intelege ca iti sunt alaturi, ca as vrea cu adevarat sa fiu langa tine si sa te imbratisez, atunci as putea sa nu spun nimic... ca ai simti ca vreau sa te ajut. Cum am mai spus inainte, TU stii cum vrei sa fii, cum poti sa fii, cum crezi ca trebuie sa fii in fata lui Rudy. Tu il cunosti mai bine decat oricine si daca tu crezi ca nu e ok sa plangi in fata lui, atunci nu plange! Daca tu crezi ca v-ar ajuta pe amandoi sa te exteriorizezi in fata lui, da-i drumul; eu am spus doar ce am facut noi. E drept ca am facut-o de vreo 2-3 ori si atat! Nu zilnic, nu de 10 ori pe zi. Ci atunci, in spital cand soacra-mea a murit si apoi la inmormantare si atat. Te pup si te imbratisez si iti doresc sa fii tare; stiu ca o sa iei putere de la toti cei 3 copilasi ai tai sa mergi mai departe. [pup] [flo] _____________________________________________ Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 [url="http://victorianadiagraham.blogspot.com/"]VICTORIA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Victoria,esti o puternica si o minunata[flo][flo][flo]! Sa-ti dea domnul bucurii si tot ce-ti doresti tu scumpa caci le meriti din plin!!!Rudy stie despre toate fatetele situatiei cu care ne confruntam;e neasteptat de intelept pentru varsta lui!Vreau sa-i invat mintea,sufletul sa caute solutii si sa vada partea plina a paharului ci nu sa se vada victima vreunei situatii;eu sunt femeie si ma doare sufletul ca am pierdut un copil dar nu pot sa las asta sa ma duca la o nevroza sau psihoza,de asta....vin rapid si strig in gura mare dupa ajutor;eu zic ca e nevoie de curaj si sa faci asta,dar e de preferat decat sa plangi in singuratate...si ajutorul a venit rapid;nu poate sa-mi care nimeni crucea dar simplul fapt ca am primit un mesaj prin care mi se spunea sa pun puiul sa isi gaseasca odihna...m-a motivat sa nu mai privesc cu atata groaza acest eveniment;Totul e perceptie si multumesc celor care mi-au scris cu intentia de a ajuta[flo][flo][flo]. noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O adevarata tragedie!E de inteles ca suferi,ca iti strigi suferinta,ca incerci sa te racoresti cumva.Pana la urma iti vei gasi in tine puterea sa treci mai departe!Insa trebuie sa mergi sa rezolvi cu puiutul decedat,e trist,insa abia apoi o sa poti sa iti oblojesti ranile.Si cand iti e mai greu gandeste-te la comorile tale,la copii care te iubesc si pentru care esti cel mai important om,care se simt bine in prezenta ta si care ar face multe sa nu mai fi trista!Sunt copii,dar simt!Mult curaj iti doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A alinta,fara rautate iti spun:nu imi cunosti viata si situatia,sincer! Cunosti franturi....si acele franturi sunt doar particele,intregul e mare de tot,nu ma cunosti personal,nici cei care ma cunosc personal nu imi stiu viata pe de-antregul....so,cum zisei,....aleg sa vad ceea ce imi da putearea si bucuria de a merge mai departe caci e doar ceea ce conteaza,nu crezi?Toti cadem,important e sa stim sa ne ridicam,sa cautam sa ne ridicam,nu sa staruim in frustrare,parerea mea,eu asta aleg.Apropo,am o fetita atat de reusita....de...nu ma dau pe tot mapamondul!!!! Mi-a zambit azi si mi-a facut ziua;e demential de frumoasa!!!Cata frumusete si bucurie a creat Dumnezeu!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A_alinta -- dar tu ce vrei sa ii transmiti Deliei de fapt, ca eu una nu pricep si cred ca nici ea nu pricepe, si suna tare rautacioase mesajele tale...??? Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012) [url="http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum"]POZE[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...