Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

situatie..delicata...


Recommended Posts

Eu am inteles ca ea sta zilnic (daca muncesti full time)cu fetita ta cit esti tu la munca , deci aproximativ 6- 8 ore zilnic...... Eu zic ca 3 zile de stat cu fiul ei nu e un capat de lume.....nici macar nu se compenseaza cu ajutorul ei. Eu sa fiu in locul tau si drumul il platesc.....chiar si camera separata aai lua pentru el. [:)] Edit: Daca pe cumnata o platesti ca sta cu fetita ta , intradevar nu ai nici o obligatie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

"Cand iti da-iti fata vaca, cand iti ia, iti moare vitelul!", tu pe principiul asta mergi! Eu cred ca la cat te-a ajutat cumnata-ta... i-ai putea face si tu un mic serviciu!Insa presupun ca nu-i prea suporti fiul. Eu asa intuiesc. Si de asta nici nu vrei sa-l iei dupa tine.Restul e doar sugestie ca sa-ti acoperi "vina"!
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Chuny
hmmm, intr-o lume ideala, daca eu imi folosesc cumnata sa stea cu copilul cand merg la serviciu, daca mi-o duce la mare ( chit ca am rugat-o eu sau s-a oferit ea), ii propun si eu la randul meu asa o favoare fara sa astept sa afle si sa ma roage pt ca asa e frumos si, mai ales, pt ca stiu ca ea nu poate merge in vara asta. Intr-o lume ideala ... In lumea reala e altfel însa ...
mie mi-a placut extrem de mult acest mesaj... cred ca aici s-a spus tot...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca pe nikol a deranjat-o mai mult modul in care cumnata a pus problema (nu a intrebat-o daca poate, daca vrea sa-l ia pe nepot, pur si simplu i l-a pasat, ca si cum era o geanta in plus de pus in protbagaj), de aici si reactia ei de aparare, de respingere, de cautare a unei scuze sau a unui subterfugiu, doar ca sa scape de ceva impus, care nu-i este pe plac si ii da planurile peste cap. si oricata recunostinta i-ar purta cumnatei pentru faptul ca are grija de fetita, eu cred ca lui nikol ii trebuie un ragaz, departe de toti si de toate, doar cu fetita ei. sotul e plecat in strainatate la munca, ea munceste si abia apuca sa stea cu copilul cateva ore pe zi, a spus ca are si o gramada de alte probleme pe cap si ca are mare nevoie de aceste zile de relaxare alaturi de fetita ei. iar alt concediu la mare mai "pupa" abia la anul. asa ca nu vad de ce ar fi de condamnat daca vrea sa-si petreaca amaratul asta de concediu (2-3-4 zile) asa cum are ea chef si cum si-a propus. poate nikol isi manifesta constant recunostinta fata de cumnata, in alte moduri : ii face cumparaturi din banii ei, ii plateste o parte dintre facturi, o imprumuta cu bani, o lasa sa-i foloseasca masina ori de cate ori are nevoie, samd. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
eu cred ca pe nikol a deranjat-o mai mult modul in care cumnata a pus problema (nu a intrebat-o daca poate, daca vrea sa-l ia pe nepot, pur si simplu i l-a pasat, ca si cum era o geanta in plus de pus in protbagaj), de aici si reactia ei de aparare, de respingere, de cautare a unei scuze sau a unui subterfugiu, doar ca sa scape de ceva impus, care nu-i este pe plac si ii da planurile peste cap. si oricata recunostinta i-ar purta cumnatei pentru faptul ca are grija de fetita, eu cred ca lui nikol ii trebuie un ragaz, departe de toti si de toate, doar cu fetita ei. sotul e plecat in strainatate la munca, ea munceste si abia apuca sa stea cu copilul cateva ore pe zi, a spus ca are si o gramada de alte probleme pe cap si ca are mare nevoie de aceste zile de relaxare alaturi de fetita ei. iar alt concediu la mare mai "pupa" abia la anul. asa ca nu vad de ce ar fi de condamnat daca vrea sa-si petreaca amaratul asta de concediu (2-3-4 zile) asa cum are ea chef si cum si-a propus. poate nikol isi manifesta constant recunostinta fata de cumnata, in alte moduri : ii face cumparaturi din banii ei, ii plateste o parte dintre facturi, o imprumuta cu bani, o lasa sa-i foloseasca masina ori de cate ori are nevoie, samd. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Exagerezi. Nu i l-a pasat.Bazandu-sr pe reciprocitate, a lansat afirmatia:"daca mergi, ia-l si pe X, caci eu sunt prinsa in diverse activitati." Eu nu cred ca Nikol o intreaba in fiecare zi..."stii...pot sa-mi las fetita la tine?te deranjeaza?" Poate, intr-o oarecare zi si cumnata sa ar vrea sa stea cu familia ei, nu sa aiba grija de copiii altora.
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lady, n-avem de unde sa stim cum stau lucrurile in realitate, cat de mult/in ce alt mod isi manifesta nikol recunostinta fata de cumnata, etc. am facut niste presupuneri, atat. nu ne putem pune in papucii altuia, asta e clar. judecam prin prisma propriilor experiente de viata, a conceptiilor, a relatiilor din familiile noastre. adevarul o fi undeva la mijloc. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu trebuie sa faca 'arta converastiei' [:D] cu baiatul . El se baga in apa, ea se joaca cu fetita. Eu si cu al meu sot cind cintem la mare, pe plaja citim , inotam ....daca mai trece una cu fundul mare , sau unul cu slip de gay comentam [:D][:D][:D].....nu facem conversatie de salon [:D]. Ca doar nu trebuie sa se converseze 24 de ore ....eu zic ca sint scuze.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...