Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

situatie..delicata...


Recommended Posts

PS Cum vine asta ca nu il cunosti pe "baiatul asta" (nepotul tau) si nu prea stii ce sa vb cu el??? Mie mi s-ar parea de datoria mea sa ma apropii de el si sa il consider familia mea ... In fine, nu cunosc dedesubturile dar tare nu im suna ok ce zici. Cat despre vorbit cu el ... io una la 15 ani chiar nici nu as fi avut chef sa faca conversatie cu mine "o tanti" de 30 (nu sti cati ani ai, eu am 38 asa ca nu sunt mailitioasa). Adica ... "tanti" aia chiar ar fi trebuit sa imi castige admiratia si respectul cumva, ca sa imi doresc sa fac conversatie cu ea. Eu cred ca baiatul o sa asculte muzica in casti, o sa se joace pe telefon si o sa se uite dupa gagici si nici nu o sa te bage in seama decat in masura in care a invatat sa fie politicos si diplomat (ceea ce la 15 ani e greu [alcool]). Daca ma gandesc mai bine ... mie in tot tabloul ala imi este mila de baiat. Eu i-as explica cumnatei ca daca vrea sa faca un gest frumos pt baiatul ei ... nu cred ca s-ar traduce prin a-l trimite la mare cu matusa si verisoara de 5 ani (totally boring). Poate mai contribui si tu cu o suma modica si il trimite intr-un we prelungit cu niste colegi de ai lui. Sa se distreze si omuletul ala!!! mama [mamica]gandacelului Vladut [copil], 08.07.08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 107
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

nikol, am o intrebare: daca s-ar decide cumnata ta sa plece cu baiatul ei, dupa ce tu te-ai intoarce ,,fara sa il fi luat la mare cu tine,deci daca s-ar decide sa plece ea doar cu strumful ei si tu nu ai avea cu cine sa lasi fetita in acest timp...............ce ai face? i-ai cere sa ia si fetita,nu? http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stati asa, ca nu-i chiar cum credeam. nikol a deschis un alt subiect, la "legislative", din care am aflat ca fetita ei locuieste in timpul saptamanii la soacra ei, la casa, si vine acasa (la bloc) doar in week-end. in conditiile in care si cumnata lucreaza (acesta fiind motivul pentru care nu poate sa mearga cu fiul ei la mare) eu deduc faptul ca in realitate cumnata nu sta chiar toata ziua cu fetita, ci mai degraba dupa ce vine de la munca. nikol, cum stau lucrurile, de fapt ? cine sta mai mult cu fetita, soacra ta sau cumnata ? Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si asa, cumnata sta in dupa amiezile in care nikol sta singura. stiu cum e sa vii franta d ela job si cineva sa te ia de bun.nikol vine acasa, se relaxeaza, iar pe cumnata ei o ia imediat in primire o strumfita de 5 ani. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Nikol, pare complicat rau: sotul plecat / mama job solicitant / copilul sta toata saptamana in alt loc. Mi se pare firesc ca sunteti cu totii mai dezechilibrati si cu nervii intinsi. E important sa aveti multa intelegere si compasiune unii pentru ceilalti. Suna natural si usor de spus ... [bang] mama [mamica]gandacelului Vladut [copil], 08.07.08
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi mentin afirmatia ca subiectele parca sunt create de persoane diferite [alcool][alcool][alcool] Nikol din respect pt cei ce vor sa te ajute incearca sa fi mai coerenta deschizi subiecte in care te contrazici singura [:I] https://picasaweb.google.com/111356891978087779654/HikyBird# "...Poti descoperi inca in minunata viata a animalelor profunde semnificatii si nu de putine ori, adevarate valori etice si morale de comportament..." Constantin Mihailescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cristinuk@
imi mentin afirmatia ca subiectele parca sunt create de persoane diferite [alcool][alcool][alcool] Nikol din respect pt cei ce vor sa te ajute incearca sa fi mai coerenta deschizi subiecte in care te contrazici singura [:I] https://picasaweb.google.com/111356891978087779654/HikyBird# "...Poti descoperi inca in minunata viata a animalelor profunde semnificatii si nu de putine ori, adevarate valori etice si morale de comportament..." Constantin Mihailescu
Nu neaparat; eu presupun ca cumnata locuieste cu mama ei si in felul asta sta cu fetita iar Nikol o ia la sfarsit de saptamana. Acum nici Nikol nu trebuie sa ne insire de-a fir a par chiar toata viata ei ca sa masuram noi cat de mare e ajutorul primit de la cumnata. Ea insasi a zis ca o ajuta, ca e o femeie deosebita, asta e ideea. Si sincer inteleg cat de greu e sa-ti vezi planurile date peste cap; dar aici e vorba de compromisuri - cate esti dispus sa faci, cine / ce le merita etc. Sau daca e raspundem strict la intrebarea lui Nikol e vorba de a veni cu idei de evitare a obligatiei: un WE separat cu ambii copii; o tabara pentru cel mare...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E
Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C
Mi-a venit idee dupa ce-am citit subiectul cu intretinerea. Ce-ar fi sa vina si soacra cu voi? Ea sta cu baiatul iar tie iti ramane mai mult timp pentru fetita. [:)]
Nora si socara in aceeasi casa? [:D] eu zic sa nu ne jucam cu focul; in general nu prea merge.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...