Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy Acum nu mai conteaza culoarea politica a fiecaruia, ci faptul ca nu va mai exista SEPARAREA PUTERILOR in stat. Asta va doriti? Ca orice proces veti avea in viitor sa fie corelat cu apartenenta politica?? Faci parte sau sustii partidul la putere, esti nevinovat?! Acolo vreti sa ajunga Romania?
Nu cred ca vor ajunge departe USL-istii. Partidele din opozitie vor fi cu ochii pe cei de la putere si poate ca Justitia isi va recapata drepturile. Eu tot sper ca aceasta sa-si dea seama de forta pe care o reprezinta si sa nu se mai lase manevrata politic! Asta presupune sa-si faca ceva curat in ograda proprie si sa-si intareasca puterea prin respectarea legilor si inamovibilitate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 899
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui dalia05
Voi cei care luati apararea USLului, chiar puteti spune cu mana pe inima si privindu-ne in ochi ca nu se urmareste subordonarea justitiei pentru a-si proteja infractorii?
Poate spune cineva cu mana pe inima ca oricare dintre cei care se bat acolo pe banii nostri, se bat pentru binele nostru?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu dimpotriva, zic categoric da, nu toti, dar doresc sa cred ca o parte din ei au motivatii patriotice. Resping fara menajamente idei de tipul toti politicienii sunt corupti, toti sunt nehaliti, etc. Daca ar fi fost "nu", democratia si partidele in lume se duceau de mult dracului si aveam, nu stiu ce...dictatura, matriarhat, habar n-am
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cand l-am vazut pe Hrebe din nou la televizor, nu mai am nicio indoiala ca in tara asta schimbare=restaurare pesede. In 1990, minerii erau aplaudati pentru nebuniile pe care le faceau, putini si-au dat seama atunci cat va costa romania acele gesturi. Acum, la fel, aplaudati fericiti cand in institutii importante ale statului roman ajuns intre timp cu chiu cu vai in UE se intra cu buldozerul agitand steagul schimbarii. Nu veti primi majorari de salarii sau , daca le veti primi, nu va vor mai ajuta pentru ca, intre timp, masurile politice in forta luate de majoritate, vor apasa greu asupra mediului economic. In caz ca ati uitat, lumea civilizata este inca in criza profunda. Hrebe nu se bate pentru popor, el se bate pentru dreptul de a baga mana cat mai adanc in banii publici. Mai grav, plagiatul dosit al lui Ponta va avea urmari grave in sistemul de invatamant, si asa corupt si slab.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Invatamantul "a fost slabit" in vremea Pdl-ului.Au vrut sa imite occidentul si au facut o varza...iar profesorii...multi dintre ei muncesc pe nimic.Unde e motivarea? Din partea mea...isi merita soarta..... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Poate cineva sa jure ca Pdl-ul a facut ,pe banii nostri ceva pentru binele nostru? Ei au starnit vantul,acu` sa culeaga furtuna. Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Eu, da. De-a lungul anilor au avut mai multe masuri, actiuni, legi bune. Ca au avut si multe proaste, iar e adevarat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dalia05
Eu dimpotriva, zic categoric da, nu toti, dar doresc sa cred ca o parte din ei au motivatii patriotice. Resping fara menajamente idei de tipul toti politicienii sunt corupti, toti sunt nehaliti, etc. Daca ar fi fost "nu", democratia si partidele in lume se duceau de mult dracului si aveam, nu stiu ce...dictatura, matriarhat, habar n-am
Intrebarea mea nu se referea la toata lumea, ci la tara noastra. Si eu as vrea sa sa resping nihilismul care ma incearca, dar prea i-am vazut pe toti "la lucru".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eumada, lucrezi in invatamant? Dimpotriva, au incercat sa-l repuna pe un fagas normal pentru ca au patruns toate nulitatile in sistem si nivelul elevilor a scazut sub orice limita. In nici o tara din lume personalul didactic nu este foarte bine platit, salariile de la stat trebuie raportate la salariul mediu pe economie. Cand vom avea economie prospera, bugetarii vor fi bine platiti, toti, nu numai privilegiatii PSD-PNL
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...