Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
Pai stati ca nu inteleg ceva. Parca de curand, Ponta a incalcat Constitutia ignorand Curtea Constitionala, Marga a incalcat Constutia si nu l-a informat despre delegatie ... pai astea sunt niste fapte grave, mult mai grave si decat furtul lui Ponta. Iar ei vor sa il suspende pe presedinte? Sub ce motiv? Ca banuesc ca trebuie sa aiba un motiv nu? Ce s-a ajuns din tara asta? USLul chiar face ce vrea? Este aberant ce se intampla. Sanatate si o zi cu soare va doresc! ************** Linkurile mele: [url="www.supereva.ro"] Supereva.ro [/url]| [url="http://mirelablog.supereva.ro/dblog/"]Blogul meu[/url] | [url="http://www.facebook.com/#!/desprecopiicom"]DC pe Facebook [/url]
USL-ul nu are majoritate parlamentara, nu face ce vrea, face regia de la Cotroceni. In 2009 au coabitat PSD-PDL sub conducerea lui Basescu. Au luat imprumut de la FMI, BM , EU si la-u imparti frateste. I-au dat postul de presedinte la Senat PDL-ului pentru ca chipurile Geoana a facut vizite in SUA. In realitate i-au acordat garantii luii Basescu ca nu va fi supendat. Poate ca acum Basescu isi doreste o suspendare. El daca nu este in centrul atentiei/scandalului nu se simte bine. Este ca "pompierul piroman". Are nevoie de conflicte ca vampirul de sange, si Ponta ii face hatarul. Vor sa sincronizeze alegerile prezidentiale cu cele parlamentare, propunere care-i dorinta lui Basescu. Cum Basescu nu-si permite sa demisioneze pantru ca il sanctioneaza electoratul si nu are temei legal, are nevoie de un temei constitutional, care poate fi o noua Constitutie sau o suspendare cu revocare. De cand tot spune el ca vre o noua constitutie sa mai poata ocupa doua mandate. Conform unei decizii anterioare obtinute de Iliescu, mandatele se numara de la intrarea in vigoare a unei Constitutii si trebuie sa fie mandate intregi. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Eu nu cred. Uitindu-ma la tot ceea ce face USL de 2 luni, nu cred. ICR-ul, Inspectia Stat constructii, Monitorul, agitatia lui Pop in ziua plagiatului, sinuciderea lui Nastase .... samd ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 899
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Deceneus, esti dezinformat. Sau, mai rau, vrei sa dezinformezi. De exemplu spui "Conform unei decizii anterioare obtinute de Iliescu, mandatele se numara de la intrarea in vigoare a unei Constitutii si trebuie sa fie mandate intregi". Dupa logica ta, cum ultima oara Constitutia a fost modificata in 2003 rezulta (pe cale de consecinta) ca Iliescu putea participa linistit la alegerile din 2004?? Sau la cele din 2009??? Ce a obtinut Iliescu era sa nu i se numere mandatul de pana in 1991, pentru ca pana in 1991 am avut constitutia din 1965. Unde nu se numarau mandatele. Actuala Constitutie a intrat in vigoare in 1991 si a fost revizuita in 2003. Putina informare nu strica inainte de a posta ceva. Doar bunavointa sa ai... Nu mai zic nimic de restul mesajului tau, dar contine (ca toate mesajele tale) atat de multe inexactitati - ca sa ma exprim eufemistic - incat nu stiu pe care dintre ele sa le combat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus USL-ul nu are majoritate parlamentara, nu face ce vrea, face regia de la Cotroceni. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Asta-i o gluma, nu ? Cum nu au majoritate de vreme ce si-au trecut guvernul, au votat declaratia de a-l trimite pe Ponta la Bruxelles, au votat numirea de la televiziune, legea uninominalului, etc ? Nu stiu daca asta ti-a fost intentia, Deceneus, dar exact genul asta de propaganda USL care ne ia de prosti ma supara pe mine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai inteleg nimic (sunt doar un om normal cu un job normal nu am timp sa fiu conectata 100% la detaliile de stiri) ce ni se intampla? si avocatul poporului revocat? Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172598&whichpage=12"] clip party 1 iunie[/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alinuk ce ni se intampla?
Ceea ce ni s-a tot promis de uselisti pe cand erau in opozitie. De exemplu [url="http://www.ziare.com/iulian-iancu/stiri-iulian-iancu/iancu-propune-masuri-pentru-scaderea-pretului-gazelor-si-al-electricitatii-1054848"]scumpirea (de alaltaieri) gazelor cu 8% si a energiei electrice cu 5%[/url]. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capcaunul cu scumpirile eram la curent ne asteapta vremuri grele fiecare muritor de rand va resimti greu in bugetul de familie usl ul cred ca si-a propus sa depaseasca recoduri: cadere libera pana in toamna... va reusi sa scada in sondaje mai mult decat a facut-o pdl ul in 4-5 (nici nu mai stiu cati) ani Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=172598&whichpage=12"] clip party 1 iunie[/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rezumatul politicii romanesti din ultimii cca 25 ani [url]http://stiri.rol.ro/desi-nu-are-maini-si-nici-picioare-munceste-din-greu-ca-sa-si-asigure-traiul-daca-iti-da-dumnezeu-trebuie-sa-suferi-811348.html[/url] ps. imi pare rau ca va stric frumusete de subiect dar asta isi doresc toti politicienii romani cand viseaza la putere, o guvernare fara probleme, poporul..da-l in ma-sa de popor, ca doar nu am obligat noi pe nimeni sa faca copii si sa asigure cresterea demografica, sa faca bine si sa se descurce cum or sti cum or putea ca noi avem treaba sa ne dam cu stangu' in dreptu' Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Citat:
citat din mesajul lui Deceneus USL-ul nu are majoritate parlamentara, nu face ce vrea, face regia de la Cotroceni. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Asta-i o gluma, nu ? Cum nu au majoritate de vreme ce si-au trecut guvernul, au votat declaratia de a-l trimite pe Ponta la Bruxelles, au votat numirea de la televiziune, legea uninominalului, etc ? Nu stiu daca asta ti-a fost intentia, Deceneus, dar exact genul asta de propaganda USL care ne ia de prosti ma supara pe mine.
@Laly cand PDL-ul trecea legile lui Boc pe banda rulanta, dupa cum arata degetelul lui Oltean, PDL-ul avea majoritate? Nu avea fara sustinerea UNPR, a UDMR si a grupului minoritatilor. Toti acestia sau o mare paarte din ei, acum voteaza alaturi de USL. Deci nu are majoritate USL-ul. Majoritate este o alianta USL cu UNPR. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...