Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Apropos, facura baietii astia de la Guvern socoteala ( cum stiu ei mai bine[:D]) si a iesit ca ne costa ieftin referendumul-doar 95 de milioane[:D]. Or fi RON sau Euro? Cate pensii plateam cu ei daca nu-si faceau mendrele domnii POnta si Antonescu ( si indirect Voiculescu - ca si procesul lui se apropie de sfarsit).
align="right" id="quote2">

Aici ar trebui innasprita legislatia si raspunderea personala nu a institutiei.
Pentru ca din punctul meu de vedere acestea sunt abuzuri in functie facute de persoane in detrimentul societatii. Practic nu exista si reversul.
Ai voie sa faci asa ceva doar daca:
a
b
c
d
....

in caz contrar raspunzi material/penal dupa caz.


Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 899
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

.eu am visat azi noapte ca Antonescu l-a ucis pe Basescu, in Piata Revolutiei.L-a decapitat, apoi era carat pe o targa cu capul langa![alcool]

 

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="green">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Banii astia din ce buget sunt?Ma gandesc ca nu au fost prevazuti de fostul guvern in bugetul aprobat,deci de unde vor fi scosi...si cum pentru referendum se vor gasi brusc bani,in timp ce pensionarii,batraneii aia amarati stau cu 350 ron?Pe luna?

 

Madalina

 

 

Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

FMIul cere accelerarea privatizarilor. Batalia se da pe resurse, PDLul a privatizat prin listare corecta la bursa.

 

Astia falimenteaza Hidrolectrica si Posta Romana ca sa o vanda pe nimic, chiar daca legal. Consilierul american al lui Ponta este bagat pana peste cap in afaceri cu energia si interesat de gazele de sist. A declarat ca Romania este o tara incredibil de bogata. Si mai avem de vandut, nu vor inceta pana cand nu ne lasa in curulescu gol, totul sub acoperirea legii, si creand pe termen scurt aparenta unei bunastari. Chiar ati uitat ce a facut PSD-PNLul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Banii astia din ce buget sunt?Ma gandesc ca nu au fost prevazuti de fostul guvern in bugetul aprobat,deci de unde vor fi scosi...si cum pentru referendum se vor gasi brusc bani,in timp ce pensionarii,batraneii aia amarati stau cu 350 ron?Pe luna?MadalinaCopiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
align="right" id="quote2">Mada, cand trebuie sa-si salveze penalii nu se mai gandesc. Iau din alta parte ( de unde ulterior o sa zica -n-avem bani ptr asta - ex. de reintregit salariile bugetarilor) si dau pe referendum. Ce conteaza ca nimeni nu l-a prevazut in buget? E ca si cum m-as trezi eu intr-o dimineata si m-as decide ca nu mai platesc ipoteca la casa fiindca m-am decis sa plec cu banii aia in Maldive. Mie mi-ar lua banca si casa si pielea de pe mine. Pe ei nu-i trage nimeni la raspundere. Cetatenii ar trebui sa faca plangeri penale impotriva celor 256 care in vreme de criza si-au permis sa arunce 95 de milioane de ron in van.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

" Secretarul general al Consiliului Europei, Thorbjørn Jagland, se declara îngrijorat de recentele evolutii din România, în special de cele legate de suspendarea presedintelui, si a cerut Comsiei de la Venetia sa analizeze daca aceste actiuni sunt compatibile cu statul de drept si cu democratia.

 

Comisia pentru Democratie prin Drept a Consiliului Europei, cunoscuta drept Comisia de la Venetia, este un grup de experti constitutionali care examineaza modul în care tarile membre ale Consiliului Europei respecta standardele democratice."

 

http://www.realitatea.net/consiliul-europei-cere-opinia-comisiei-de-la-venetia-despre-suspendarea-lui-basescu_962045.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era pe undeva un sondaj (facut de institut de sondare, nu online), parca hotnews, si nu arata chiar dezastruos. Eu ma gandeam ca basescu are maxim 20% acum, dar cica ar avea cam 30%. 60% sunt pro suspendare, si restul nehotarati sau nu merg la vot. Sondajul nu include diaspora.

 

E posibil sa aibe o sansa, mica, dar nu imposibila. Daca e suspendat poate vorbi orice, si cine mai are neuronii nealterati de antene, e posibil sa isi schimbe votul.

 

Vom vedea in 3 saptamani!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Era pe undeva un sondaj (facut de institut de sondare, nu online), parca hotnews, si nu arata chiar dezastruos. Eu ma gandeam ca basescu are maxim 20% acum, dar cica ar avea cam 30%. 60% sunt pro suspendare, si restul nehotarati sau nu merg la vot. Sondajul nu include diaspora.E posibil sa aibe o sansa, mica, dar nu imposibila. Daca e suspendat poate vorbi orice, si cine mai are neuronii nealterati de antene, e posibil sa isi schimbe votul.Vom vedea in 3 saptamani!
align="right" id="quote2">Asta suna urat....ca si cum toti cei care urmaresc si antenele sunt[zid][batcap].Parerea mea.MadalinaCopiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
.eu am visat azi noapte ca Antonescu l-a ucis pe Basescu, in Piata Revolutiei.L-a decapitat, apoi era carat pe o targa cu capul langa![alcool]
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Senecaid="green">id="size1">id="navy">
id="left">id="Georgia">
align="right" id="quote2">
align="right" id="quote2">Alina,vezi ca visele astea prevestesc boala sau necaz...MadalinaCopiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...