Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
deocamdata, din cei 25% retinuti pana in "prezent", banii aia trebuie sa existe fizic undeva....dupa alegeri, indiferent cine castiga va pretinde ca banii aia s-au terminat si vor da vina una pe altii in timp ce vor impune alta diminuare cu x%
align="right" id="quote2">
Nu cred ca banii aia exista. Au facut taierile ca n-au mai avut de unde sa ii dea. Constructia bugetara e altceva decat luat banii din vistierie (unde stau frumusel) si impartirea lor pe caprarii. Banii se colecteaza si se cheltuie pe parcursul unui an. Daca nu strangi suficienti (ca nu stii cum sa faci asta, ca nu ai de unde - nu conteaza), nu ai nici de unde sa cheltui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 899
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui danielag
Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilordeocamdata, din cei 25% retinuti pana in "prezent", banii aia trebuie sa existe fizic undeva....dupa alegeri, indiferent cine castiga va pretinde ca banii aia s-au terminat si vor da vina una pe altii in timp ce vor impune alta diminuare cu x%
align="right" id="quote2">Nu cred ca banii aia exista. Au facut taierile ca n-au mai avut de unde sa ii dea. Constructia bugetara e altceva decat luat banii din vistierie (unde stau frumusel) si impartirea lor pe caprarii. Banii se colecteaza si se cheltuie pe parcursul unui an. Daca nu strangi suficienti (ca nu stii cum sa faci asta, ca nu ai de unde - nu conteaza), nu ai nici de unde sa cheltui.
align="right" id="quote2">te contrazic, acei bani au ajuns la institutiile angajatoare si de acolo au fost virati intr-un cont special (gen contul libertatea), suma retinuta se regasea /regaseste pe statul de plata si are titlul de donatie(sau ceva asemanator, desi nimeni nu a semnat nimic s-a considerat ca au cedat cei 25% de buna voie), nu am la mine niciun fluturas ca iti si demonstram...plus ca in cazul deplasarilor se decarta 25% din diurna, si acest 25% apare pe deconturile inregistrate in contabilitatea institutiilor respectiveNina,mami de, [fetita]edit: e participatie individuala la salvarea tariiedit editarea: am gasit, se numeste Fondul National de Solidaritate, unde cica am contribuit de buna voie si nesilita de nimeni...atata doar ca mi s-a oprit pe statul de plata contributia, ca asa a decis parlamentul la ora aiahttp://www.mmuncii.ro/ro/domenii-politici-familiale-incluziune-si-asistenta-sociala-prestatii-sociale-fondul-national-de-solidaritate-576-view.htmleu ca un contributor cu anasana as vrea sa stiu unde sunt banii aia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Citat:
citat din mesajul lui catrinik
E clar ca se va fura la vot la greu!!!Se poate vota oriunde in tara, la orice circumscriptie ...
align="right" id="quote2">Nu.Nu se poate fura,am mai spus,nu-si risca nimeni libertatea pentru ...pentru ce?Pentru cine?MadalinaCopiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
align="right" id="quote2">e nu??? cum pt cine? pt ei!!!ca sa-si mai riste? ca deja sint in kko pina la nas. s-au imputit deja.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum mi-a venit o idee: cind a aparut Base si tot spunea dottore, se referea de fapt la master, nu la doctorat.

De doctorat habar nu avea, i-a picat ca o pleasca.

Va dati seama ca cineva a stiut de plagiat si a servit-o la momentul oportun? Si nu cred ca era din partea lui Base?

Oare cine ... ?

 

 

Si mai am una, de fapt e plagiata de pe un blog:

pt cine vrea sa-l sustinta pe Base sa imparta fluturasi in cutiile postale cu tot ce au facut penalii astia pina acum.

Cu subiect si predicat, cu liniuta de la capat si cit mai simplu.

Hm?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nadaflorilor, daca vin scriptic si pleaca scriptic e acelasi lucru, nu inseamna ca ei exista si stau undeva in asteptare. N-avea nici un sens sa ii ia inapoi si sa-i puna bine. Intra tot in bugetul de stat de unde se cheltuie pe destinatii.

 

Spun asta si pentru ca legea prin care s-au redus veniturile bugetarilor se cheama:

"Legea 118/2010 privind unele masuri necesare in vederea restabilirii echilibrului bugetar." Deci reducerile finanteaza un dezechilibru bugetar (cheltuieli mai mari ca veniturile).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Citat:
citat din mesajul lui eumada
citat din mesajul lui MickyyyAsta suna urat....ca si cum toti cei care urmaresc si antenele sunt[zid][batcap].Parerea mea.MadalinaCopiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."align="right" id="quote2">Nu ... dar au aia de la Antene o putere de manipulare fantastica.M-am uitat si eu de vreo 2-3 ori, vrind sa vad cum prezinta problema.Ei dau absolut toate stirile, dar toate. Si daca se vorbeste de rau si de bine.Dar apoi apar moderatorii aia si suces lucrurile in asa un hal, ca incepi sa-i crezi.Deci astia chiar cred ca urmeaza cursuri serioase de manipulare.align="right" id="quote2">Cei de la antene au tot interesul ca doar "Felix motanul"e tatal lor, nu? Recent, Zaharescu a devenit si el purtator de cuvant al guvernului..... n-au cum sa fie impartiali, iar invitatii in studio sunt de-ai lor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danielag
nadaflorilor, Fondul national de solidaritate vad ca e instituit in baza OUG 118/1999. Nu are legatura cu Legea 118/2010.
align="right" id="quote2">aici sunt banii, in fondul asta... si banii nu au fost virati "scriptic", au fost fizic, au existat, s-au vazut in extrasul de cont....la fel si plata celor 25%...si ca dovada ca au fost virati fizic iti spun ca s-au platit si 25% din diurna celor care au beneficiat de delegati, chiar daca sursa banilor era extrabugetara, ca unitatile astea bugetare mai au si astfel de venituriNina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...