Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Nu imi apartine acest text, dar ma reprezinta:

 

Citat:
Pentru ca Parlamentul NU respecta deciziiile Agentiei Nationale de Integritate!

Pentru ca Parlamentul NU se dezice de membrii sai dovediti hoti si condamnati penal!

Pentru ca NU exista exceptii în aplicarea legii, chiar daca politicienii se considera aparati de imunitatea parlamentara!

Pentru ca Primul Ministru Victor Ponta NU recunoaste DEX-ul : plagiat = furt!

Pentru ca la Ministerul Educatiei NU a fost numit în ultimele 2 luni un singur ministru care sa se dovedeasca un exemplu de moralitate si competenta!

Pentru ca Monitorul Oficial NU a fost niciodata în subordinea Guvernului (nici macar pe timpul odiosului si a sinistrei)!

Pentru ca NU vreau sa servesc în fiecare dimineata, la cafea, câte o Ordonanta de Urgenta a Guvernului României, asa cum s-a întâmplat în ultimele zile!

Pentru ca NU poti calca în picioare institutiile statutului – ICR, ICCJ, Avocatul Poporului, Curtea Constitutionala, TVR, Parlament, Presedintie – dupa bunul plac!

Pentru ca NU cred ca poti trai demn într-o tara în care democratia e terfelita si facuta zob în mai putin de o saptamâna!

Pentru ca NU exista “agenturi” si o conspiratie împotriva României, ci doar actiuni halucinante ale unor politicieni avizi de putere care sunt corect reflectate de reprezentantii presei internationale si ai ambasadelor!

Pentru ca NU poti sa sustii, în opozitie, un lucru si dupa 6 luni, aflat la putere, sa faci exactul opusul!

Pentru ca NU poti avea un discurs în tara si altul afara, dupa cum ai chef si interese!

Pentru ca NU poti silui legile si ordinea constitutionala, dupa bunul plac al unei majoritati conjuncturale!

Pentru ca NU 256 de parlamentari hotarasc pentru mine în 2012, asa cum nici 322 NU au avut dreptate în 2007!

Pentru ca NU ma reprezinta membrii actualei clase politice, care îsi vad doar de prioritatile personale si de interesele lor de gasca!

Pentru ca NU sunt singurul român care mai crede în democratie, libertate individuala, constitutie, moralitate si meritocratie!

Pentru ca NU o sa revenim niciodata la vremurile de trista amintire în care mascarada, simulacrul si pumnul în gura erau la ordinea zilei!

Pentru ca NU pot uita ca, desi Presedintele României a condamnat comunismul, majoritatea parlamentara a reiterat un comportament totalitar!

Pentru ca parlamentarii NU mi-au respectat optiunea si rezultatul referendumului privind reducerea Parlamentului la o singura camera, cu maxim 300 de membri!

Pentru ca NU vreau sa spun PA (Ponta&Antonescu) democratiei!

Pentru ca în vremuri de criza, ca raul sa triumfe, e suficient ca oamenii buni sa stea deoparte si sa NU faca nimic!
align="right" id="quote2">

 

PS: textul apartine lui Laurentiu Theodoru " De ce voi vota NU la Referendum"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 899
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid SPai ia sa vedem ce-i cu statul asta de drept care suna in gura pedelacilor ca moastele vreunui sfant ortodox. Are careva din voi idee despre anul de gratie 2005 si statul de drept atunci? Nu? Asa memorie scurta sa tot aveti. Ia sa vedem ce s-a intamplat atunci.http://www.jurnalul.ro/observator/basescu-bbc-2005-presedintie-camere-617666.htmDar e de la sine inteles ca betivul poate da vina pe scurta intrerupere a judecatii, nu-i nimic nou sub soare.Mai citim in articol ca Monica Macovei, alta personalitate puternica a politicii romanesti indragostita de sticla [alcool] era foarte vehementa impotriva CCR, mai mult, ii acuza ca fac jocul PSD si asa mai departe continuam povestea.Daca v-a placut, ma bucur. Daca nu, tot aia e.Mrenescu, marele mincinos al acestei mici tari e exact seful ala pe care-l adulezi. Cuvantul demisie iti spune ceva? Hahaha....abia astept ziua de 29 iulie. Niciodata n-am sa pun cu mai multa satisfactie stampila pe un document. Ingrid S si DianaCativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
align="right" id="quote2">"Simpatica" doamna,Ne insulti tuturor inteligenta. Nu toti astia care nu suntem de acord cu porcariile infaptuite de USL in ultima saptamana suntem pedelaci. Daca toti am fi pedelaci, asa cum plastic ne numesti, voi toti astia care adulati nemerniciile comise sunteti ...uslamisti. Parca asta era una dintre denumiri!. Suna bine? Confortabil? Iti recomand ca inainte de a da cu bata in balta si a te stropi toata sa te uiti mai cu atentie ca aici se discuta civilizat, cu argumente, indiferent de opinia fiecaruia. Asta face diferenta dintre forumurile unde esti tu platita sa postezi si forumul despre copii. Nu sunt sigura ca esti in stare sa procesezi cum se cuvine ceea ce ti-am scris mai sus dar n-am mari asteptari de la tine, oricum.Revenind la discutie, n-a zis nimeni, draga doamna, ca presedintii camerelor n-ar trebui sa fie ai majoritatii parlamentare. Tu ce subiect ai citit inainte de a scrie aici raspunsul? Noi ne-am opus incalcarii regulamentelor celor doua camere ( pentru ca asta s-a intamplat!), incalcarii grosolane a Constitutiei precum si meodificarii legii referendumului cu o zi inainte de suspendare. Din nou, ai citit integral dezbaterile de aici? Nu. Atunci evita sa te pronunti, in stilul care va caracterizeaza ( adica fara bun simt si jignind) pentru ca deja va stie o lume intreaga. La propriu!Din alt punct de vedere: cine a fost sef al senatului pana in noiembrie anul trecut? D-l Mircea Geoana, iti spun eu daca nu stii. Iar alianta ta nu avea atunci majoritatea. Sau gresesc? Cine l-a inalturat? Iti spun tot eu. Grupul parlamentar care l-a sustinut, adica PSD! Te ajuta Google daca vrei sa-ti reimprospatezi memoria. Ca dupa aceea baietii n-au mai avut si majoritate ca sa-si puna altul in loc si au pierdut postul in favoarea lui Blaga, ei bine, asta e chiar rezultatul pe care ti-l doreai mai sus. Majoritatea sa aiba sefia senatului. Numai ca atunci s-a si respectat regulamentul senatului.PS. Daca nu vei intelege sa pastrezi un ton si un limbaj cuviincios, promit sa fac primul raport catre moderatori de cand m-am inscris pe forum.
align="right" id="quote2">Platita sa postezi poate esti tu, eu opiniile mi le-am afirmat de ani buni pe acest forum si nu ma reactivez cand se ingroasa gluma, iti sugerez sa iti retragi chestia cu postatul, altfel te raportez eu pentru obraznicie. Hotul striga hotii, nimic nou sub soare. Ai aparut si tu ca o floricica nevinovata, ia uite unde sedea madam corectitudine. Stii sa insulti ("bou") si pretinzi de la altii sa fie cu bun-simt.Asta au facut si guvernantii acestei tari, acum sar de fund in sus cu statul de drept si alte alea, cand au furat voturile in Parlament UNDE ERA STATUL DE DREPT?? A fost demult furat, prin nesimtire si aroganta, l-au egalat pe Nastase la capitolul asta.I-am ciuruit da, da....vine si reversul.Ingrid S si DianaCativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legea referendumului.

De ce nu spuneti aici ca legea a fost modificata cand a simtit Basescu ca i se clatina scaunul sub fund? Adica din 2007 pana in aprilie 2012 legea a fost buna, si dintr-o data o schimbam ca nu cumva sa fie demis el prezidente mai usor?

Presedintele a fost ales cu majoritate simpla, 50% plus 1 dintre alegatorii prezenti la urne si vroia sa fie demis cu majoritate calificata, adica 50% plus 1 din intreg corpul electoral? Nu pute ceva aici, hm?

Si corect era sa precizati ca CCR a declarat constitutionala si a validat varianta din 2007.

Poate nu va convine...poate strigati ca Macovei ca e aservita, aveti tot dreptul.

 

Ingrid S si Diana

 

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.

Vauvenargues

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere ai dreptate insa te exprimi exact pe invers. Din 2007-2012 nu a fost buna. De aceea au si modificat-o acum in 2012 si au readus-o la forma initiala.

Moral cred ca este corect sa se mearga pe majoritatea simpla. Ramane in sarcina votantilor sa-si exercite dreptul la vot asa cum doresc.

 

Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

 

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In politica romaneasca exista dintotdeauna mari diferente intre moral si legal.

Moral era ca Roberta Anastase sa fie demisa de la sefia camerei, legal insa actiunea nu are niciun temei.

Moral era ca Ponta sa isi dea demisia ca a plagiat, dar legal, nu exista o baza pentru asta.

etc...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana
Iar inlocuitorii lui ma sperie de-a dreptul, am senzatia ca Nastase era democrat rau pe langa astia...
align="right" id="quote2">Pai inlocuitorul lui Basescu nu se cunoaste inca, trebuie sa il votam intai.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...