Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Suspendarea Presedintelui Basescu


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Peste doua minute incepe o noua sesiune parlamentara extraordinara pentru demiterea Robertei Anastase. Mai frate, cu cat or fi platiti astia pentru ore suplimentare ? Cred ca n-au lucrat atata intr-o zi niciodata. Oare mai fac fata secretarele, dozatoarele de apa, de cafea, portarii... Disclaimer: nu am treaba cu Roberta, mi-e egal ca o schimba, dar graba asta este cel putin suspecta. Stie cineva, respecta vreun calendar, urmeaza vreo condamnare, ceva ? Sau au bilete la tratament si se grabesc sa plece in concediu ? Si ca sa fiu rea: Nu vi se parea normal sa lucreze cu atata zor la un program de iesire din criza, de indreptare a nedreptatilor facut populatiei de odiosul regim Basescu, in loc sa faca ore suplimentare pentru ciolan... Parca ei spuneau acum o jumatate de an ca murim cu totii. S-au razgandit.
In ritmul asta, daca sint eficienti si lucreaza toata noaptea, ne trezim de dimineata cu presedinte suspendat ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ruxandra_sb
Sunt atat de feroce pt suspendarea lui Basescu pt ca printre altele, in atributiile sefului statului intra si numirea procurorului general (a carui mandat se termina in toamna) si a sefului DNA (Daniel Morar le sta ca un ghimpi in coaste), etc. Apoi pot, linistiti, sa gratieze pe "sinucigasul" Nastase, sa-l scoata pe Voiculescu bazma curata, etc, etc, Respectiv pot fura apoi in liniste totala.. multa, multa liniste. Sper numai sa nu ajungem iar sub aripa ocrotitoare a fratelui de la rasarit.. Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)
Asta da, asta e o motivatie puternica. Cercetez ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Citat:
citat din mesajul lui turturica
De curiozitate, stie cineva pe ce motive a fost revocat avocatul poporului?
Pentru ca a vorbit neintrebat, in esenta: http://www.cotidianul.ro/avocatul-poporului-revocat-187693/ Desi cam asta-i intra in fisa postului: http://www.avp.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=66&lang=ro
""""Plenul reunit al Parlamentului a aprobat, mar#355;i, cu 236 voturi "pentru", un vot "împotriv#259;" #351;i 19 ab#355;ineri proiectul de hot#259;râre de revocare din func#355;ie a Avocatului Poporului."""" pdl-istii unde erau cand se vota? Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord ca orice parlamentar care schimba "barca" in timpul mandatului sa-l piarda. Dar asta nu se va intampla, pentru ca toate puterile de la noi, macar de 10 ani in coace s-a bazat pe migrarea parlamentarilor.
Citat:
glimmer ce spui tu nu are sens si nu se intampla intr-o democratie.
Cate lucruri care s-au intamplat la noi in ultimii ani au sens intr-o democratie? Poate asa politicienii nu si-ar mai schimba atat de radical, unii dintre ei, discursul in timpul "jocului" (mandatului). Mie nu-mi place Basescu, daca imi este permis, pentru niste motive corecte, dupa judecata mea. Asa cum am mai zis undeva, insa, in mod paradoxal nu-mi doream neaparat suspendarea lui, pentru ca nu am pe cine sa aleg in loc. Mi-as fi dorit sa treaca mai mult timp pana la niste eventuale alegeri prezidentiale, poate aparea un candidat pe care sa il pot vota ca presedinte pentru tara in care traiesc. Mi-ar fi placut sa avem si alt prim-ministru. Altul decat Boc, MRU sau Ponta. Insa cum, din pacate, lucrurile nu se intampla mereu asa cum ne dorim... trebuie sa traiesc in aceasta realitate (care este).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Realitate crunta...eventual irealitate... Dar marinaru] a stat prea mult....si a intrecut masura proferand amenintari....asa ca...vant din pupa ,marinareeeeeeeeee..... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Dar n-am facut-o si n-o voi face!! Prefer sa nu distrug viitorul copiilor mei, pentru kilul de zahar si litru de ulei care ni l-a dat domnu' Robert Negoita la serbarea lu' fie-mea!!!! " -viitorul copiilor nostri e distrus de mult, de cand acesti PDL-isti si-au permis sa ia imprumuturi fara acoperire de care si-au batut joc. Si intreb si eu acum, de ce nu a iesit nimeni in strada cand madam Roberta numara voturile dupa bunul sau plac? Atunci era bine si acum nu mai este? Fiecare isi poate sustine optiunea politica dupa bunul plac, dar macar aici ar trebui sa fim sinceri si realisti. stoian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Realitate crunta...eventual irealitate... Dar marinaru] a stat prea mult....si a intrecut masura proferand amenintari....asa ca...vant din pupa ,marinareeeeeeeeee..... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
eumada de ocupatie afacerista, cam pute in lumea "afaceristilor" acum cu nastase condamant, nu-i asa? [:D] suna frumos proverbul "cine sapa groapa altuia cade el insusi in ea" dar ai de grija, daca tot il citezi, nu ii uita semnificatia! [:D] Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rezultatul sondajului 6 pentru la 42 impotriva ma face sa-mi pun intrebarea, de ce atata agitatie daca romanii nu vor sa-l schimbe pe Basescu. Suspendarea nu echivaleaza cu destituirea. Este doar o trmitere la electorat, sa confirme daca-l vor sau nu in continuare pe Basescu presedinte. Daca e asa de iubit cum rezulta de pe forum nu are nici o emotie in privinta confruntarii. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...