Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Gynatal Timisoara cap.2


Recommended Posts

Ca sa vorbesti cu cineva pe privat deasupra avatarului fiecaruia este o casuta cu PM,apesi pe ea si ai cu persoana respectiva o conversatie vazuta numai de tine si ea,preferabil ca la subiect sa treci ceva,chiar si numai o litera ca poti gasi subiectul discutat usor pe viitor accesand in partea dreapta sus langa nicknameul tau casuta cu pliculet(acolo gasesti mesajele private).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 49
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Otilia, embriolog a fost Delia H. Am fost multumiti de felul in care si-a facut treaba, insa am simtit-o uneori mai acida la telefon (si sunt convinsa ca in urma discutiilor d-nei dr. cu ea). In rest, ne-a explicat orice am vrut sa stim, pare cam dura din exterior, dar cred ca e doar o masca, are un suflet bun si ni s-a parut profesionista. 

 

Probleme au fost initial la sotul meu, avea cryptozoospermie (<2 mil/ml), apoi oligospermie, cam 5 mil / ml. Am urmat un tratament naturist, dar nu am vazut imbunatatiri semnificative. La fertilizari, aveam cam 8 mil / ml. Partea buna a fost ca erau bine mobili...

 

In iarna 2013 i-am dat la sfatul unei cunostinte, cam 4-5 pastile de Cetebe / zi. Am inteles ca la sotul ei a avut rezultate bune, au obtinut o sarcina in urma acestui tratament. Am zis ca nu strica, si l-a luat si sotul, o perioada (cam o luna-doua). Surpriza a fost ca in Aprilie 2014 avea Normospermie... 

 

Teoretic nu mai aveam probleme, am facut si eu histeroscopie in Budapesta, totul parea ok. Dar si ultimul FIV, cu 2 blastocisti perfecti, a fost tot nereusit. Eu cred ca din cauza trombofiliei nu am avut implantare, mai ales ca in timpul stimularilor, se ingroasa sangele... 

 

Nu inteleg de ce ai transferat un singur embrion, daca mai ai 5 congelati... Imi pare rau pentru nereusita ta! Te rog sa urmaresti si tu sa nu ovulezi cumva inainte de Ovitrelle, ca atunci iti dai toata procedura peste cap, cand vei transfera embrionii, endometrul va fi deja batran, si nu vor avea sanse, pentru ca vor rata fereastra de implantare. Iti spun asta pentru ca am patit-o pe pielea mea, din pacate... :(

 

Multa bafta!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum legat de pret,poti suna la Gynatal sa intrebi cat te-ar costa exact fertilizarea ovocitelor,iar la transfer tariful este de 4000lei,cel putin asa era in noiembrie.Daca vrei sa faci numai transfer totusi se va face o stimulare pt pregatirea endometrului(asta daca nu ai valori bune ale lui intr-un ciclu normal) cu estrogen,presupun ca cicloproginova cele care contin numai estrogen(cele albe) si cu ovitrelle cand endometru e pregatit.Pana la transfer vei face ceva monitorizari(eco si poate analize) care probabil le vei plati sau ti se scade din tariful punctiei si monitorizarii(3350lei),punctia pe care ai facuto inainte.Daca mai ai intrebari te pot ajuta cu cea mai mare placere,eu am vazuto o singura data pe doctorita ta in cei 1,5ani de cand merg acolo,rezultate nu stiu sa aibe ca nu am auzit sa mearga prea multi la ea.Dr Dorneanu e mai "zapacit" dar raspunde la orice intrebare oricat de prosteasca este(de fapt asa ar trebui sa faca toti) si e rabdator,poti insista la el cu aceeasi intrebare ca pana la urma tot iti va raspunde.Embriolog acolo e Delia Hutanu,daca nu au mai cooptat pe cineva de cand s-a inchis Athena

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, cred ca nu m-am facut inteleasa...nu am avut 5 embrioni si am transferat unul..am avut doar un embrion pentru ca doar un amarat de spermatozoid am avut si restul de 5 ovule le-am congelat, de aceea acum vom dezgheta cele 5 ovule, sotul da proba si vedem cati embrioni vor iesi si apoi facem ET..deci cred ca pretul v-a fi doar pentru ET adica asa cum ati spus si voi vreo 4000..sper ;-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Sambata ma voi intalni cu doctorita, acuma sper sa n-am surprize [fri] ..o as trebuiasca sa fac si analizele de sange, atat eu cat si sotul si cele ginecologice dar cred ca vine ciclosul  [:(]  si atunci ramane pe luna urmatoare...dea78 sa stii ca de obicei ma pricep la calculatoare si la site-uri, dara acesta jur ca imi da de furca..m-am chinuit ieri o gramada si binenteles ca n-am reusit sa activez PM [batcap] ..daca ma poti ajuta altfel, sa-l acyivezi tu sau habar n-am o sa primesti o  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai reusit otilia cu PM,ar trebui la profilul tau sa-ti activezi sa primesti notificari de pe site bifand ce vrei sa primesti.In dreptul ecranului(pliculetului) daca primesti PM se vor afisa ceva cifre,alea sunt mesajele pe care le-ai primit,dai click pe ele si ti se va deschide conversatia.Altcineva in afara de tine nu poate umbla la profilul si notificarile tale,dar reusesti tu pana la urma.Succes

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...