Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Neata'. Eu sunt in Z21 si de vreo 5 zile am niste dureri de cap de nu ma mai lasa, plus ca mai nou dorm foarte prost noaptea. Ar trebui sa ma duc sa imi fac niste investigatii dar mi-e frica. Noi asteptam concediul sa ne mai relaxam si asa mai imi mut gandul de la bb.Si dupa concediu daca nu se prinde nimic ma duc sa ma caut si la cap.

Mihaela imi pare tare rau de situatia ta cu batrana. Eu nu as rezista pentru totii banii din lume. Mai important ar fi sa fiu eu linistita si daca vine bebe va trebui sa de concentrezi la el nu la fundul ei. Multa rabdare si tarie de caracter iti doresc.

 

Mami de fetita frumusica foc!

29.04.2010

MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Moni sper sa scapi de starile astea nasoale.

Gabi si eu ziua tin inchise geamurile, numai la balcon si baie deschis dar la balcon trag jaluzelele si las sa intre aerul printre ele iar noaptea le tin toate deschise.

Moni au timp sa ajunga pana luna viitoare, eu cred ca am ovulat nu am avutprea mult mucus dar am avut dureri ieri dimineata pana spre seara si aseara m-a durut tare operatia din buric, nu stiu de la ce, ma gandeam ca se schimba vremea ca ma mai inteapa asa dar acum a fost mai intens.

[pup][pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
Moni e mai slabut cu fantaeu cred ca nu ai ovulat , ala a fost semnul ca hormonii intra in normal,( sper sa nu gresesc)daca mai vezi sa fii pe faza sa faci testeAncuta[pup] saptamana viitoare ma voi gandi la tine cand voi veni la mare
align="right" id="quote2">Unde anume la mare? [olala]Ancuta, in curand mamica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Osuparata batrana are 82 de ani si stau de 6 ani cu dansa, nu a fost asa tot timpul, acum e asa probabil si de la boala si invatata, nu are cum sa le arate la rude ca nu sunt in oras cu noi doar vorbeste la telefon cu ele si mai vin odata la cateva luni sa ia banii din pensie care ii strange ea.

Flory asta e nu am ce face, a trecut prea mult timp si am tras destule pana acum, am si investit multi bani si din cate am mai citit pe net zilele astea daca e sa plecam plecam cu coada intre picioare ca banii investiti in modernizare nu se restituie in caz de reziliere act asa ca ne pastram calmul si ne rugam la DD sa ne ajute sa mai trecem si peste asta. Sper sa accepte sa o mai aduc pe mama sa stea cu ea cand o sa am eu mai multa treaba de iesit in oras sau sa plec undeva.

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui draguta
Moni e mai slabut cu fantaeu cred ca nu ai ovulat , ala a fost semnul ca hormonii intra in normal,( sper sa nu gresesc)daca mai vezi sa fii pe faza sa faci testeAncuta[pup] saptamana viitoare ma voi gandi la tine cand voi veni la mare
align="right" id="quote2">ohoooam teste acumatocmai am ridicat de la posta 40 teste ovulatie si 10 teste sarcina [:D]deci pe cai mari (sa zicem) [:D]Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Monique77
Citat:
citat din mesajul lui draguta
Moni e mai slabut cu fantaeu cred ca nu ai ovulat , ala a fost semnul ca hormonii intra in normal,( sper sa nu gresesc)daca mai vezi sa fii pe faza sa faci testeAncuta[pup] saptamana viitoare ma voi gandi la tine cand voi veni la mare
align="right" id="quote2">ohoooam teste acumatocmai am ridicat de la posta 40 teste ovulatie si 10 teste sarcina [:D]deci pe cai mari (sa zicem) [:D]Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
align="right" id="quote2">sunt cele comandate pe ebayAspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monnyid="red"> da-i bataie,reteta o stii:vin rosu,pozitia>pe burta[:I],sex>o zi da una nu,2h cu cracii pe pereti sau somn de voie!

Mihaid="blue"> imi pare rau pt tine k tb sa suporti o baba nesuferita,eu cred k o luam demult pe strazi.....Doamne si daca traieste pana la 95-100ani???

Dragutzaid="purple"> as veni si eu la curte,dar esti putin cam departe de Buc.....nu e nimeni dintr-o zona muntoasa??? [:D][:D][:D]

Velvet,Gaby,MeAlex,Ankta,etc aceeasi reteta ca a Monicai v-o recomand!

Va pup pe toate!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, multam, teoretic am patentat "tratamentul" cu vin rosu si aplic de mult timp antrenamentul cu o data la 2 zile, picioarele-n sus, etc...dar e mai complicat de atat, nu mai intru in detalii.

 

Miha, fetelor, am mai scris chestia asta...decat un credit pentru un apartament la care vei plati mai mult de dublu 25-30 de ani, cred ca e mai bine asa. Apoi, ganditi-va ca om ajunge si noi la varsta aia...nu stiu cat de amabile si constiente de ce facem/zicem, vom fi noi...stiu, acum zicem ca mai bine murim mai devreme sa nu apucam, din pacate, nu prea avem de ales...si cu cat imbatranim, gandim altfel. In plus, e cam ciudat sa gandim oare cat va trai persoana...asta e: am semnat un contract, inseamna ca atunci am ne-am asumat si riscul ca acea persoana sa traiasca destul de multi ani inainte.id="Verdana">

 

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot

3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]buna fetelor!!!

astazi sunt in ultima zi de tratament , dupa care sunt intr-o perioada de 2 sapt de asteptare pentru repetarea analizelor, apoi vom vedea ce zice dr de sterilet!!!

vroiam sa va intreb daca sa iau acid folic dupa menstra(adik km peste aprox 2 sapt) sau sa astept scoaterea steriletului?

[pup][pup][pup] la toate!!!

 

edit later: la prima sarcina nu am luat acid folic, medicul mi-a zis sa pap ce legume si fructe am in gradina si sa las pastilele

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de suflet

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...