Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui miky82
Neatza fetele!Emi bine ai venit din concediu, cum a fost? spor la prestat!Diarnyina tu cum mai esti?Moni imi pare rau ca ti s-a stricat masina! va costa mult sa o reparati?De Deny mai stiti ceva?[copil][copil][copil]
align="right" id="quote2">Miky deocamdata nu stiu nimic dar sunt plina de spume :(Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky am vazut ca Deny intra des la odisee, nu stiu de ce probabil se simte mai bine acolo decat aici. Tu cum mai esti ai vreun raspuns de la dosar?

Moni imi pare rau de masina, poate o reparati si totusi plecati in wekend la mare sa va relaxati si voi putin.

[pup][pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miky [pup]

Eu astept CM vineri sau sambata, sper sa nu mai vina deloc. Sunt ziua 24 a CM, respectiv ziua 11 dupa ovulatie, ma cam dezamageste faptul ca nu am nici un simptom, nici macar sani mai intariti sau un pic mai durerosi. In cazul unei sarcini nici nu stiu cand ar trebui sa apara primele simptome. Sambata seara voi face un test daca nu vine [:D], sper ca va fi cu 2 liniute.

 

in asteptarea unei minuni

AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.

3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.

Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moninu fi suparata ca poate nu e grav si se rezolva pana in weekend.

Diarnyina nu te stresa ca sunt destule fete care nu au nici un simptom. Prea putine au asa devreme. Teoretic apar prin saptamana 5-6 de sarcina. Bafta multa sa fie cu ochisori.

 

Eu la lucru si nu mai am nici un chef. De abia astept concediul. Va ziceam saptamana trecuta de dureri de burta, mai apar mai dispar asa ca inca nu disper pana nu vad rosu in fata ochilor desi m-am cam resemnat. Nu stiu cum de m-am abtinut luna asta sa nu fac inca nici un test de sarcina. Oricum mi-am propus ca pana in 21 sa nu fac nici un test sa nu mai fiu dezamagita. Sper sa si rezist pana atunci. Daca nu, asta este ne relaxam in concediu si poate ne intoarcem mai multi.

 

Mami de fetita frumusica foc!

29.04.2010

MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele la mine azi e a 31-a zi de la ultimul vaccin cu diphereline

 

am usoare dureri de burta (ca si cum ar veni ciclul) dar muuuult reduse fata de ce era inainte cand trebuia sa vina

 

sunt niste chestii vagi, ma iau, ma lasa....

ma rog

tot fac teste de ovu' luate de pe Ebay

 

apropos, sunt bune de ceva? se pozitiveaza in caz de apropierea ovulatiei? fac linie de uscare? ca la mine am impresia ca ar cam face...

 

Miha, tie ti-au ajuns testele?

 

 

Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu Moni inca nu au ajuns, te anunt, oricum eu luna asta nu le mai pot incerca ca deja ovulatia a trecut, chiar mi-ati facut pofta de calcule ia sa vad eu in ce zi sunt.

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua 20 nici un simptom nimic, nici macar dureri de sani cum aveam pana acum dupa ovulatie, cred ca ar trebui sa mai repet progesteronul sa vedem cum mai stam si prolactina, parca vad ca trebuie sa repet toate hormonalele cand o sa merg la doctorita lunea viitoare, deja incep sa am emotii.

[pup][pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaelafalt sa inteleg ca daca nu avem dureri de sani inseamna ca e lipsa de progesteron si de prolactina? Mie mi se intareau sanii si erau oarecum durerosi inainte de a veni ciclu, dar nu in fiecare luna, ci mai rar. O fi poate vreo problema? Eu progesteron iau 2 ovule dim si seara pe cale vaginala. Ar trebui sa fac si eu un progesteron si o prolactina maine (ziua 25)?

 

in asteptarea unei minuni

AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.

3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.

Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...