Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Dia durerile de sani indica cresterea progesteronului si prolactina marita, progesteronul trebuie sa fie mare dupa ovulatie ca sa poti sustine sarcina pe cand prolactina nu trebuie sa fie marita ea da probleme atunci cand este marita, eu am zis ca trebuie sa o repet ca am facut de cateva ori si era marita, am si luat tratament si in ultimul timp scazuse acum nu mai stiu ca am vreo 2 luni cred de cand nu am mai repetat-o, mai aveam de luat bromocriptina 1 pastila la 2 zile sa o mentin in limite dar cum si asa sunt chioara de somn toata ziua nu am mai luat in ultima sptamana.

Sper ca ai inteles cum am explicat, eu ma pregatesc sa plec la doctor pentru o reteta pentru batrana, vorbim mai tarziu, culmea e ca atunci cand e vorba de pastilele ei sau de poftele ei ma trimite in oras dar aseara daca m-am dus pana la sora mea a iesit un taraboi de nu iti venea sa stai in fata ei.

Fetelor sora mea si-a rupt mainile amandoua si le are in ghips, nu doresc nici celui mai mare dusman asa ceva, nici sa poti manca, nici sa mergi la toaleta nimic sa nu poti face e jalnic.[pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaelafalt, merci pentru raspuns, eu pana acum prolactina am avut-o in limite normale, iar progesteronul cam mic, dar am luat progesteron luna asta (utrogestan si pregnyl). Endometrul (care se formeaza in urma progesteronului) in ziua 18 era 8.2 mm, deci nu cred ca am probleme (cel putin luna asta). Si totusi nu stiu de ce nici pe mine nu ma dor sanii si nici nu mi s-au intarit? Iti doresc sa-ti iasa analizele bine daca le refaci.

Cat despre batrana.... nu stiu ce sa-ti zic decat sa-ti dea Dumnezeu multa putere sa rezisti psihic si moral, stiu cat e de greu sa ai grija unui batran, am simtit-o o perioada pe propria-mi piele, si e vorba de bunica mea, dar cand e vorba de cineva strain....e si mai rau. Batranii (iniferent ca e legatura de sange sau nu) devin foarte egoisti, rautaciosi, neintelegatori....

Surorii tale...nu am cuvinte ce sa zic, e cumplit ce a patit...ii doresc multa multa sanatate. [pup][pup]

 

 

in asteptarea unei minuni

AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.

3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.

Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele [flo]

Moni, eu folosesc teste de pe ebay si sunt multumita, in apropierea ov mai iese si a doua liniuta, dar mult mai fina, la ovulatie ambele linii sunt egale ca grosime si cam aceasi culoare.

Emilia, dar ai facut monitorizare ca sa iti faci declansare? Sa nu iti faci aiurea, ca injectia mai ajuta un pic la maturare si daca sunt deja prea mari, sa nu fie ff mari.

Miha, eu nu prea cred ca durerile de sani vin de la prolactina marita, am avut multa vreme probleme cu prolactina si nici o urma de dureri de sani.

Diarnyina, prolactina poti sa ti-o faci cand vrei tu, nu trebuie facuta neaparat la 7 zile de la ov. Dar nu cred ca are sens sa o faci, pentru ca nu ovulezi cand ai prolactina marita, iar tu ai ovulat, doar ai verificat ecografic. Iar progesteronul nu are sens sa il faci daca iei supliment.

Miky astept cu sufletul la gura vesti de la dosar.[:)]

 

Va pup

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moni sper sa rezolvati pana la ura cu masina si sa plecati la mare.

Miha, Gaby inca nu stiu nimic de dosar, asteptarea asta ma omara nu gluma.

Miha imi pare rau de sora ta, are cine sa aiba grija de ea? dar cum de si-a rupt ambele maini?

Velvet [pup]

 

Va pup pe toate, fug sa ma spal ca m-am vopsit si a inceput sa imi gurga din vopsea pe fata [:D]

 

[copil][copil][copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am aterizat inapoi azi fara comentarii ca doar am umblat pentru ea dar fara rezultate trebuie sa merg miercuri si sa o duc si pe ea, nici nu vreau sa ma gandesc cum o cobor 2 etaje, urc 2 la policlinica si iar acasa 2, sper sa ne descurcam am vorbit cu sotul sa isi ia liber.

Sora mea a cazut de pe bicicleta, avea si un copil cu ea si neatentia si ghinionul a facut sa fie si o groapa acolo si a cazut in maini ca sa proteje copilul sa nu vina el de asfalt.

Nu prea are cine sa aiba grija de ea, doi copii si sotul ei care tot asteapta mancare si spalat, un baiat o ajuta, ea ii spune si el face, dar e greu, mai are si scos tot din casa ca a inceput sa renoveze, va da-ti seama ca mi se rupe sufletul cand eu stau in casa si ingrijesc pe cineva strain care imi reproseaza tot timpul cate ceva si ei poate in momentul ala nu are cine ii da o gura de apa sau mancare.

[pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, am intrat si eu sa va salut, sa vad ce mai faceti

 

Miha, imi pare rau pt sora ta, e tare nasol...e greu cu o mana rupta, dar cu ambele...[bang]...iti dai seama saraca, nici la toaleta sa nu poata merge singura...

 

Emilia, intreb si eu, faci ovitrelle asa de capul tau? eu m-am mai infiorat asa cand am mai citit pe aici ca faceti pregnyl sau brevactid sau ovitrelle, asa...ca vi se pare ca ovulati...fetelor, nu e de gluma si nu e de joaca cu astea...sunt totusi niste hormoni sintetici care pot face "pagube" foarte mari...

 

Eu mai am o zi de luat clomifen...apoi lunea viitoare ma duc sa-mi vizionez si eu productia...luna asta am insa un calm in mine...si o convingere ca nu va fi nimic...de nu o pot explica...alta data cand am facut stimulari ardeam de nerabdare,ma vedeam cu gemeni deja...[:D]dar am patit-o de atatea ori incat nu mai pot sa imi fac sperante...

 

sunt fericita insa ca saptamana viitoare plecam in concediu in romania, sa ne vedem familia, cateva zile in delta in doi...abia astept!!!

 

va imbratisez cu drag

 

 

 

 

 

Coincidenta este modul lui Dumnezeu de a ramane anonim-Albert Einstein

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poftiti la CAPITOL NOUid="blue">id="size3"> [:)]

[flo][flo][flo]

 

p.s. ma iertati daca e cu jignire cuiva, din cauza ca nu mai intru mai des aici ci la odisee. Acolo mai mult sunt prezenta asa din umbra, cu ajutorul oferit gravidutelor la capitole noi, modificari/adaugiri la prima pagina, asa cum o fac si aici. Scriu mai rar, in general pe tot forumul, nu doar aici. Nu am ce sa scriu[hopsieu][:I]. Nici nu am realizat asta[bang], deja fac pauza la bebe pt ca muncesc zilnic la job, si abia mai am free time pt me.

 

Pup fetele[pup] [flo]

__________________________________________________________________

 

Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...