Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

Draguta te [pup] ca m-ai facut sa zambesc, trebuie sa-mi regasesc optimismul sa nu supar foliculii, sa le dau energie si veselie sa se pupe cu [gica]. Cat despre endometru in ziua 11 era 6.4 mm, si dr mi-a zis ca e ok pt ziua 11. Pana la ovulatie si pana la implantare tot o sa mai creasca...Pregnylul va ajuta la suplimentarea de progesteron, si mai fac un pregnyl marti tot pentru suplimentare de progesteron. Din cate stiu progesteronul ajuta sa creasca endometrul nu? Plus de asta am zis ca de duminica (ziua 16) voi lua de capul meu si cate un ovul de utrogestan de 200. Progesteronul inhiba ovulatia? As putea sa iau ceva progesteron chiar daca nu am ovulat? Ma gandeam ca maine sa-mi fac un eco sa vad cum mai stau cu foliculii, ca imi sta pe creer ca nu am dureri de ovulatie. Eu dintotdeauna am avut, fara exceptie.Dar nu stiu unde pot sa ma programez la un eco de pe azi pe maine.La clinica unde merg eu au programul incarcat . Stiti vreuna une as putea sa fac maine un eco? [pup] in asteptarea unei minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

MeAlex, merci de incurajare [pup], si totusi...poate ca era mai bine daca mai faceam un eco chiar mai aproape de ovulatie, macar pentru linistea mea sufleteasca...Foliculii in ziua 11 au fost de 19, 17 si respectiv 17 mm. Dr mi-a zis ca toti foliculii care ajung sau depasesc 20 mm se vor sparge si vor elibera ovulul, si ca la mine vor atinge toti 20 mm pana la ovulatie. Oare a fost prea putin un pregnyl de 5000, poate trebuia sa fac 2? in asteptarea unei minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diarnyina, eu zic sa prestati si in seara asta. Mie medicul mi-a zis sa prestez a doua seara dupa injectia de declansare iar Dana a ramas prestand doar in seara zile in care a facut injectia. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diarnyna in niciun caz progesteron inainte de ovulatie, eventual bea cate putin vin rosu pana treci de ovulatie si da , eu zic sa mergi sa vezi daca ai ovulat sa nu iei progesteronu cand nu trebuie, eu cand nu aveam programare mergeam aproape de sfarsitul programului la cabinet si trebuia sa ma vada[:)] aaa, era bine daca faceai si teste de ovulatie, daca esti aproape de famacie, incerci sa nu faci pipicateva ore si bagi un test
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia, am prestat si aseara (seara zilei in care am facut injectia) si am stat cu picioarele pe pereti vreo juma de ora [:I], si in seara asta avem iar program artistic, si maine seara cu siguranta. Am plecat cu atata optimism la drum luna asta, fiind prima luna dupa laparo, trebuie sa fie "luna mea". Luna asta se va intampla minunea mea in asteptarea unei minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob, [pup], asa sa fie, bebe flegmatic si ardelean! Diarnyina_s, n-am facut niciodata Pregnyl, nu stiu ce sa zic legat de concentratie. Si eu zic sa mai prestati. Progesteronul inhiba ovulatia. Cand esti sigura ca ai ovulat, as zice sa pui 400 mg Utrogestan sau 2 pastile de Duphaston. Duphastonul e si imunomodulator si ajuta uterul sa permita implantarea si sa nu respinga embrionul. Nu stiu unde gasesti de azi pe maine liber la ecografie...Suna la toate clinicile, poate gasesti vreun loc liber, uneori se mai gasesc si asa din scurt, ca mai anuleaza careva... Draguta, excelenta ideea cu testele de ovulatie! Si eu votez pentru vinul rosu...ca l-am si testat, la mine a mers din prima. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...