Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu e neaparat, daca ai prestat aseara eu zic ca e super suficient. Bafta sa fie cu ochisori. Sa iei progesteron si acid folic si sa nu care cumva sa te apuci sa faci teste inainte sa treaca 12 zile (azi fiind prima). Dana a patit-o ca a facut teste prea devreme si erau negative si era deprimata si apoi s-a pozitivat testul. Stiu ca e greu, eu n-am rabdare niciodata, dar iti zic ca sa stii ca in perioada asta test negativ nu inseamna ca nu e sarcina (nu se implanteaza imediat) si nici test pozitiv nu inseamna ca e sarcina (pot fi ramasite de la injectia de declansare). Hai cu vestea buna undeva pe 20 iulie. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Emilia pentru incurajari [pup], eu de pe acum simt ca nu voi avea rabdare, dar pana pe 20 iulie..... Perioada luteala la mine este de 16 zile, deci ar trebui sa-mi vina pe 21 iulie. In schimb ma gandeam sa fac un beta pe 16 sau 17 iulie [:D]. De pe acum imi mangai burtica si ma simt atat de fericita de parca as sti ca sunt insarcinata. Toata starea mea de spirit e plina de optimism si bucurie ca luna asta voi afla vestea cea mare [olala] Tu ce ai mai facut, in ce stadiu mai esti? in asteptarea unei minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa nu te mai gandesti deocamdata. La fel ca tine am fost si eu in prima luna de ovulatie confirmata ecografic, simteam ca mai gravida ca mine n-a fost nimeni niciodata pe lume si cand colo n-a fost sa fie si mi-a fost tare greu sa accept adevarul. Ar fi fost mai bine daca ma gandeam la altceva (daca as fi putut sa ma gandesc la orice altceva in perioada aceea) in loc sa surfez netul cat e ziua de lunga dupa simptome timpurii ale sarcinii care sa imi alimenteze sperantele. Nu zic ca o sa patesti la fel, doar ca e mai bine sa te gandesti ca sansele sunt 50%-50% ca sa nu fii dezamagita daca cumva nu se intampla luna asta. Eu sunt bine, am inceput de ieri seara stimularea si am calculat ca o sa plec din Praga cand o sa fiu la ovulatie, ziua 12 a CM cade pe 14 cand plec eu din Praga deci o sa fiu pe drum spre casa la Budapesta sau la Sibiu cand o sa prestez pt bebe luna asta. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia sa stii ca ma regasesc intocmai in cuvintele spuse de tine, caut deja ce simptome ar trebui sa am, rasfoiesc netul toata ziua, cautand sa vad cat de devreme pot face un test, si toate cele care le stii si tu la fel e bine ca mine. Ai dreptate, trebuie sa-mi mai tai din elan, sa nu pic din al-9-lea cer daca voi constata ca nu sunt graviduta si ca in 3 foliculi nu s-a prins nici unul. O sa imi caut diverse activitati care sa ma tina mai mult sau mai putin ocupata mental. Doar ca ziua chiar daca imi impun sa nu ma mai gandesc, noaptea visez ca am ramas insarcinat... Ma bucur ca esti bine, si bafta multa la productia de foliculi, si nu rata momentul ovulatiei, presteaza si cu o zi inainte si cu 2 zile inainte si in ziua ovulatiei. Gaseste un moment sa poti sa-ti faci "program artistic" Hai totusi ca poate se inampla luna asta la amandoua minunea. Suntem si in prima luna dupa laparo si avem sansele cele mai mari. Fac ce fac si ajung iar la starea de optimism si bucurie [:D] in asteptarea unei minuni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Em, multumesc mult de oferta dar trebuie sa refac analizele. Luni abia imi recolteaza si luni seara-marti am rezultatele. Abia dupa ce le vede dr si zice mai ia propycil mai iau. Tu cand pleci? In Ungaria trebuie reteta, nu stiu in Austria sau Cehia. Din Ungaria l-am luat ultima data si e cumplit pentru ca cucoanele alea nu intelegeau o boaba engleza si se uitau la mine ca la martian. Iar reteta, evident, era eliberata de un medic roman. Asa ca a fost o veselie pana am reusit sa le cumpar. Asa ca nu vreau ca tu in concediu sa stai sa le convingi pe tantiile ale sa iti dea medicamentul cand ar trebui sa te bucuri de vacanta. [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua fetele [:)] sunt si eu prin zona.tot ce pot sa spun este ca m-a tinut menstra 2 zile cu flux normal.culoarea tot rosiatica.sper sa n-am probleme cu endometrul.ultima ecografie in decembrie endometru 8 in Z8 a CM ului.endomttru neomogen,in rest nimic rau. as fi vrut sa fiu macar eu oki,dar cine stie ce mai e?nu sunt deloc aspiranta optimista. o zi buna [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor dupa o foarte lunga pauza, as incerca timid sa revin pe aici...o asa lunga pauza ca nu stiu daca ma mai cunoaste careva, ca nu prea mai sunt fete de prin vremurile cand bantuiam pe aici... va citesc de ceva vreme si mi-am facut cu greu curaj sa scriu... Coincidenta este modul lui Dumnezeu de a ramane anonim-Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mrenescu, eu plec maine. N-ar fi fost o problema sa ma opresc sa iti iau, un pic de ungureste cu Google Translate tot as fi rezolvat [:D] dar daca zici ca trebuie si reteta... aici e o problema. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diarnyina, e bine ca esti optimista, doar sa nu exagerezi, sa te mai temperezi putin, sa iei in calcul si varianta cealalta. Eu una sper ca o sa ne mutam amandoua la odisee la inceput de August si cine stie poate chiar o sa ne plimbam bebeii prin parc impreuna [:D] Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...