Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(798)!Felicitari Katy82!!!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m
Fetelor care folositi pre-seed, suneti-mi pls cum arata ambalajul. Eu am asa [url]http://sanatatenaturala.shopmania.biz/cumpara/pre-seed-singurul-lubrifiant-care-nu-omoara-spermatozoizii-si-va-ajuta-1123810[/url] dar pe ambalaj nu scrie nicaieri pre-seed ci doar pre si n-are aplicator. Am vazut ca exista si asa: [url]http://www.preseed.com/[/url] si nu stiu daca e acleasi lucru practic.
Al meu arata ca cel de pe site-ul oficial, adica [url="http://thefertilityshop.com/fertility/images/pre-seed_tube.jpg"]ASA[/url], e alb/albastru, are tub si aplicatoare. Daca n-ai aplicator, eu zic ca poti folosi si seringa subtire ca sa-l pui unde trebuie, nu stiu daca reusesti sa-l tragi din tub. Aplicatoarele alea sunt ca cele de la Panadol baby (poate se gasesc de cumparat de la farmacie doar ele, intreaba [pk]) Osuparata, iar esti exagerata rau in exprimare. Pana la un punct, inteleg ce vrei sa zici, da' esti prea de tot. Katy, parerea mea e sa te abtii de la absolut orice activitate casnica, macar pana se lipeste bine bebe in casuta. Deocamdata pluteste si e fragil. Stai ca oul si lasa-l sa se sudeze si apoi te orintezi si tu la o tocanita, un calcat, o masina de rufe (fara ridicat, oricum). Eu, desi n-am avut nicio problema sarcina asta, am mers pe ultra-siguranta. M-am odihnit foarte mult in primele saptamani, de cand sunt gravi nu ridic aspiratorul (il trag dupa mine spre fericirea vecinilor [:D]) sau rog pe cineva din casa sa-mi aduca la masina cosul de rufe sau pur si simplu le car pe rand, oala pe foc o pun goala si torn apa cu ibricul etc. Nu ma intereseaza daca par exagerata in precautii, important e sa nu sar parleazul "dincolo". Ana, ce pot sa zic? Bravo tie ca esti atat de activa si totul merge ca pe roate, dar si eu cred ca e un pic lipsit de tact sa le zici aspirantelor cat de grozav iti merge tie sarcina. Cred ca e prima postare a mea in care fac referire la sarcina fara sa fiu intrebata de cineva in mod direct aici. Pentru detaliile astea exista odiseile, poate acolo e locul cel mai potrivit sa le zici colegelor tale cum a fost vacanta si cat de fain ti-e tie in sarcina. ramayanaa, esti prima pe care o aud ca-mi impartaseste opinia legata de preseed si anume ca e ca un dop. Am crezut ca oi fi eu prea entuziasta si-mi imaginez. Eu zic sa-l folositi mai cu incredere, eu in decembrie mi l-am comandat si folosit prima oara si rezultatul este ca acum sunt in odiseea de septembrie [olala] Mult noroc !! Aaa, si in paralel cu preseed, eu am baut seara cate un paharel de vin rosu, ajuta la endometru si la chef [:I][:D] errr, Marie, un update? [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suparato tu esti aici doar sa critici?Tu n-ai nimic de zis despre tine??? Suparato cred k tu cam exagerezi!Sarcina nu este o boala,se trateaza doar cine este cu risc!Velvet are dreptate in ceea ce spune.Nu atrag ura nimanui,nu asta a fost intentia mea,nu ma laud,pur si simplu am spus ceea ce am facut!!! Fiecare face cum crede cu sarcina ei,daca sunt fete cu risc de avort sa stea linistite in pat. Katy da,trebuie sa ai grija de tine,sa stai linistita.Nu stiam ca ai probleme de-astea(scurgeri).Eu n-am avut nimic din toate astea,nu sangerari,nu scurgeri,nu greturi nici varsaturi.De-aia am si plecat in vacanta stiind ca n-am nici o problema.Si toate le-am facut cu aprobarea medicului,nu de capul meu(zborul,antibioticele,plaja). Nu vad nimic rau daca eu ma simt bine consider ca pot face aproape orice!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bob ai si tu dreptate,dar la odisee nu m-am inscris.Mai intru pe aici din cand in cand caci imi sunt dragi anumite persoane si vreau sa le incurajez. Daca cineva s-a simtit ofensat de ceea ce am zis(ex:Katy) imi cer scuze,n-am vrut sa jignesc/sa ma laud cu ceea ce fac eu. Eu sunt mai de principiul:si mamele/bunicile noastre au facut copii,dar au si muncit in acelasi timp destul de mult [greutati]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...