Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (54)


Recommended Posts

Hello fetele,

 

Allure, ce este aia HITT?

 

Nu v-am abandonat dar n-am avut timp sa intru pe net saptamana asta.

Am continuat sa fac sport si am si avut si febra, doua zile saptamana asta aproape ca nu m-am putut misca. A trebuit sa fac pauza doua zile. Ieri am facut sport pentru picioare si alt program "burning and shaping". Cum v-am zis, eu fac un fitness evolved program de pe Xbox dar contine majoritatea exercitiilor astea pe care le-am vazut in filmele pe care le puneti voi de pe Youtube.In plus, imi spune cat la suta le fac corect si mai face o gluma cu mine din cand in cand[:D],am si trainer virtual, nu ma plictisesc.

Am fost in vacanta acum o luna si in 2 saptamani de vacanta am luat 1.5 kg, mi-a trebuit o luna ca sa dau jos excesul. Poate nu vi se pare mult dar la mine se simte la pantaloni si fuste. Aveam masura zero acum 10 ani, acum 5 ani am trecut la 2 si acum sunt la 4. Ma gandeam ca nu sunt inca gata sa trec la 6.[:D]

Am scapat de data asta fara diete, imi e teama de ele, daca le tin de capul meu imi e teama sa nu privez corpul de vitamine si minerale. Le-am dat jos numai prin sport...dar a luat ceva.

 

Astazi ma duc la farmer`s market( un fel de piata de tarani din Romania), sa-mi cumpar multe rosii, piersici si alte bunatati de sezon.O sa-mi fac ca in fiecare weekend o ciorba de rosii proaspete cu busuioc si apoi cred ca mai degraba ma duc intr-un parc cu bicicleta,simt nevoia sa ies in natura putin...asta daca nu o sa fie iar 40 de grade. Daca sunt 40 de grade, o sa ma uit la filme si probabil ca o sa merg in ritm normal pe treadmill pt o ora. Daca imi vine chef, poate fac si un pic de program pt upper body. Urasc asa de mult push-ups, as face orice sa scap de ele![:I]

 

Vedeti, inca nu m-am mobilizat sa fac ceva structurat, fac miscare tot dupa ureche...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alicia1976
eu astazi am facut numai 45 min de pilatesmincatul a fost aiurea si spre seara chiar prost ca am mincat fursecuri[batcap]miine fac ceva cu chalene si poate yoga
align="right" id="quote2">Eu ador pilates. Ai un program bun? Eu am Windsor pilatesdar nu sunt super incantata. Am inceput sa fac pilates din liceu, imi amintesc ca am vazut un fel de ghid in formula AS si am facut programul ala pentru multi ani. Imi amintesc majoritatea execitiilor dar nu pe toate, am cautat online pe Formula AS sa vad daca il au in arhive dar nu mai este acolo. Eu cred ca ala a fost cel mai bun program de pilates pe care l-am intalnit vreodata, cu el niciodata nu am avut aripioare sau burta chiar cand mai luam un pic in greutate.Mie mi-a placut mereu sa arate muschii lucrati, fara sa fie bulky sau sa iasa in evidenta prea mult( am o tendinta naturala de a acumula muschi pe picioare si ii urasc), si programul ala imi dadea asta...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice12,

 

si mie imi place pilates, am mai multe dvd-uri, iti scriu cum se numesc si le gasesti tu cu google, eu le-am cumparat dar probabil ca se gasesc si de descarcat pe net [:D]

 

MTV pilates e un program de vreau 35 min dar iti lucreata tot corpul, e ok pentru cnd nu ai timp sa faci prea mult, tipa care face programul e foarte simpatica (ca ziceau fetele de simpatie, si pentru mine e important)

 

mai am un dvd cu kathy smith (total body lift), foarte simpatica si doamna asta, programul dureaza 1 ora si exercitiile ei imi amintesc de Callanetics

 

ieri am facut pilatesplus core fusion, asta mie mi s-a parut destul de greu, n-am reusit sa fac toate exercitiile si azi am febra musculara :)

 

eu n-am facut nici un sport pina acum, am mincat numai....sper sa ma mobilizez

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alice ,hiit -hight intensity interval training

iulix ,vad ca te-ai bagat si tu pe jillian[:D];

 

ieri sport,a mers multtt mai bine ,adica e clar ca daca in 2 zile ma tin dupa tantita asta, nu ma stoarce prea tare[bang];azi pauza ,din pacate am si mancat cam aiurea dar sunt un car de nervi si cum la mine psihicul merge mana in mana cu sportul ,azi am zis pas..recuperam maine

 


Mamica fericita de fetita cu fundita

 


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim

Albert Einstein


Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alicia, bravo! De fapt descopar ca eu nu faceam pilates ci callanetics.[:D] Acum se explica ca nu mai gaseam articolul in Formula AS si nimic pe internet nu se mai asemana cu "pilatele" de pe vremea mea.: ) ) Eu am flexibilitate foarte mare de la programul de Callanetics, este foarte eficient pentru mine.Ma apuc de cautat intens pe internet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=82LH2vh3uZs

 

si care cred eu ca e asemanator cu callenetics

 

http://www.youtube.com/watch?v=SIMv1xmrMRQ

 

pina la urma am facut cu Shaun core cardio and balance....mmmhh, mi s-a parut greu, cred ca mai trebuie sa astept sa-mi imbunatatesc conditia fizica cu chalene si dupa aia trec la insanity. cu chalene mi-e numai bine la antrenamentele ei cardio, chiar reusesc sa fac tot

 

mai stau vreo jumate de ora si o sa fac pilates cu kathy smith

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

dau raportul rapid si dupa ma cocot in varful patului.

Azi Relief cu Shaun. Relaxare, frumos..mi-am intins pana si oasele. :)

Allure sa imi zici maine daca reusesti aia cu ochii inchisi. [:D]

 

Am fugit la somn.

Noapte buna!

 

Elena & Denisa

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit Callanetics. Abia astept sa-mi simt toate incheieturile si muchii intansi. Va spun eu ca asta este exercitiul lenesului care functioneaza sigur. Nu trebuie sa sari, sa faci flotari...nimic.[:D]

 

O singura plangere am. Nu mi-am imaginat ca exercitiile astea au inceput prin anii 80 cand muzica, modul cum sunt imbracate si coafoate doamnele la sport sunt ciudate rau. Dar am oprit si eu sonorul si fac ce fac ele. [:D]

 

Astazi fac doar callanetics.

 

Nici nu mai am timp de altceva. Am fost la piata si fermierul de la care luam noi rosii ne-a zis ca vine pt ultima data anul asta cu rosii pt ca e seceta prea mare si ne-a dat o cutie mare de rosii de vreo 20 kg pe aproape mai nimic. Ghiciti ce a trebuit sa fac toata dupa amiaza? Pasta de rosii.[:D] Ne-a luat 3 ore ca sa pregatim rosiile dar sunt la fiert acum si ma apuc si eu de sport. Sa aveti weekend placut, oriunde va aflati.

 

Eu am locatia la profil in Ro dar locuiesc in US, nu stiu cum sa schimb dar nici nu conteaza.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ele, refresh my memory! Ce sa fac cu ochii inchsi?? La ora asta nu prea percutez...

 

Acu intelesei cum sta treaba cu accidentul tau...credeam ca ai alunecat sau te-ai impiedicat asa dejeaba [:I] Bag seama ti-ai bulit coloana si ti-a atins vreun nerv....ntz! ntz!

Atentie sportivele!! Orice miscare ati face, muschii burtii (si aia de sub burta) se tin incordati tot timpul - ASA se protejeaza coloana de miscari bruste si daunatoare. Peste tot, in toate programele aud de n-shpe ori instructiuni pe tema asta. Azi la Plyo l-am auzit pe Shaun in minutul unu: "Keep the core tight!"...nu conteaza ca sari coarda, ca faci biceps sau balet, burta se tine incordata.

La Turbo Fire intradevar e multa rotatie din coloana in timp ce dai cu pumnul (punch) dar secretul acolo e atit la incordarea abdomenului cit si la jocul din picioare pe care Chalene il subliniaza...piciorul se roteste si el dupa mina care loveste ca sa reduca impactul asupra coloanei.

 

Eu sint sefa la explicatii dar si eu m-am bulit odata [:D] in timp ce faceam Insanity...noroc ca am Chiropractor genial care ma repara imediat. Asta e! Nu e programul de vina ci fraierul care doarme in front [bang] De atunci m-am invatat minte...

 

Azi am avut Vertical Plyo din nou si mi s-a parut mai greu ca prima oara! WTF! [alcool]

 

Am mincat gelato, la capitolul "cheat meal"... [:)]

 

Mi-a placut prgramul postat cu Kathy Smith. Cred ca o sa-l incerc si eu.

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...