Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Democratie sau lovitura de stat?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 133
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Ca tot veni vorba de ascultare, nu vi se pare totusi ciudat si anormal sa ajunga in presa transcrierea convorbirilor? E normal, legal?
align="right" id="quote2">Nu nu e normal sa ajunga pe canale ilegale. Ziaristii pot avea insa surse, au in toata lumea civilizata, iar daca au o informatie fierbinte este normal sa o publice. Nici un ziar independent din lume nu ar face altfel. Insa daca sursa a comis o ilegalitate trebuie sa plateasca pentru ea.Dar sa nu uitam esentialul: nu e normal sa se poarte astfel de discutii si acesta este lucrul cel mai grav.Desigur impuscarea mesagerului este, pentru cei cu musca pe caciula, o metoda de a distrage atentia foarte buna.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Ca tot veni vorba de ascultare, nu vi se pare totusi ciudat si anormal sa ajunga in presa transcrierea convorbirilor? E normal, legal?
align="right" id="quote2">Nu nu e normal sa ajunga pe canale ilegale. Ziaristii pot avea insa surse, au in toata lumea civilizata, iar daca au o informatie fierbinte este normal sa o publice. Nici un ziar independent din lume nu ar face altfel. Insa daca sursa a comis o ilegalitate trebuie sa plateasca pentru ea.Dar sa nu uitam esentialul: nu e normal sa se poarte astfel de discutii si acesta este lucrul cel mai grav.Desigur impuscarea mesagerului este, pentru cei cu musca pe caciula, o metoda de a distrage atentia foarte buna.
align="right" id="quote2">Nu am dat vina pe ziar ca o publica. Mie mi se pare un semnal de alarma pentru modul de functionare al unei institutii de acel calibru, nu discut importanta/gravitatea informatiei. Nu cred ca e legal modul in care au ajuns in presa, nu vorbesc de acest caz particular. Eu chiar ma intreb la modul serios daca aceste lucruri ajung in presa pe cai legale. Daca nu e legal, institutiile sunt de toata jena.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu ascultatul telefonului imi aduce aminte de fundul gol a lui Boc...[:-)))]

 

Si ce surse ...Evz...

macar daca le dadea atunci, dar din feb si pana acum...

 

ar fi misto sa vedem si ce vorbeste tatuca Base nu... dar bineinteles ca la el ar fi vb de Siguranta Nationala si nici nu se pune problema...

 

ce tara misto avem...pacat ca e locuita!

[flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Probabil ca a dat cinstea in procurori si judecatori, si daca judeca pe bune, nu mai vine nimeni cu atentii la ei sa influenteze verdictele, asa ca isi cauta surse de bani alternative, cum ar fi vinderea stenogramelor catre presa [:D][:D]
align="right" id="quote2">Imposibil, ei sunt cu anticoruptia. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Ca tot veni vorba de ascultare, nu vi se pare totusi ciudat si anormal sa ajunga in presa transcrierea convorbirilor? E normal, legal?
align="right" id="quote2">Nu, nu e normal. Nici legal. Aici sunt de acord cu tine. Dar presa traieste din surse, asa cum a zis si Mikyyy. Si daca n-am avut nicio problema in a-l afisa pe Boc in dosul gol zile intregi pe la Antene ( apropos chiar nu i-a dat in judecata ca eu ii taram prin toate instantele din lume pentru asta), si e considerata de catre ciutaci ca fiind de interes public, atunci si asta trebuie sa fie de interes public.Normal si legal ar fi ca stenogramele, daca sunt acceptate ca probe, sa fie incluse in dosar, atunci cand acesta este trimis la instanta pentru judecata. Numai atunci devine public tot dosarul si implicit probele administrate in cadrul lui.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu
Citat:
citat din mesajul lui glimmer
Ca tot veni vorba de ascultare, nu vi se pare totusi ciudat si anormal sa ajunga in presa transcrierea convorbirilor? E normal, legal?
align="right" id="quote2">Nu, nu e normal. Nici legal. Aici sunt de acord cu tine. Dar presa traieste din surse, asa cum a zis si Mikyyy. Si daca n-am avut nicio problema in a-l afisa pe Boc in dosul gol zile intregi pe la Antene ( apropos chiar nu i-a dat in judecata ca eu ii taram prin toate instantele din lume pentru asta), si e considerata de catre ciutaci ca fiind de interes public, atunci si asta trebuie sa fie de interes public.Normal si legal ar fi ca stenogramele, daca sunt acceptate ca probe, sa fie incluse in dosar, atunci cand acesta este trimis la instanta pentru judecata. Numai atunci devine public tot dosarul si implicit probele administrate in cadrul lui.
align="right" id="quote2">Inca o data precizez, nu ma refeream la presa, ci la institutie. Nu mi se pare anormal ca presa sa-si foloseasca sursele, mi se pare anormal ca institutia nu protejeaza informatiile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...