Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mergeti la referendum?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Citat:
citat din mesajul lui coracora
Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy .... pentru mine scopul scuza mijloacele, sau altfel spus totul e permis in dragoste si razboi.
Pentru tara e fix la fel, indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu. Asadar bravo lui Ponta si lui Antonescu ca au curaj sa striveasca tigva sarpelui!
Stii care e diferenta intre mine si Ponta, Antonescu&Co? CA DE LA CER LA PAMANAT! Daca eu aleg sa merg sau sa nu merg la vot, NU INCALC NICIO LEGE [pk][pk]. Ei ca sa il dea jos pe Basescu, au calcat toate legile in picioare. Oricum, cu tine n-are sens sa ma mai contrazic, du-te si voteaza cu 2 maini suspendarea [:D].
asta pe principiul conform CCR: nu a incalcat grav Constitutia(aia pe care o are multiplicata in spate) incat sa fie propus la suspendare. Va reamintesc: USL-ul a ajuns la guvernare pen ca s-a protestat in frig. Nu pt ca sunt ei cu dictai aura de sfintenie, ci pt ca exista un nr semnificativ de oameni care nu il mai vor pe Basescu PDL. Rezultatele de la locale tot asa spun. Cora, chiar ma gandeam cine suporta(la trecut) cheltuielile la atata sectii de votare pe dincolo... Mie imi suna mai frumos sa ni se atraga atentia ori sa dam explicatii UE. In schimb incep sa ma caut de suveranitate cand Guv Germaniei ne cere explicatii..o fi ea motorul economic al Europei, dar cand s-a angajat Romanica sa-i dea explicatii Germaniei? ori interpretacii PDL sunt atat de idioti incat confunda lucruri doar ca sa arate "ce spate si cate legimitate au ei".[alcool] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 788
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Va reamintesc: USL-ul a ajuns la guvernare pen ca s-a protestat in frig. Rezultatele de la locale tot asa spun.
align="right" id="quote2">Pa pardon: ULS a ajuns la putere pt ca niste partide centuriste s-au hotarit de data asta sa voteze ALTFEL. In functie de ce oase mai au de ros de data asta.La locale s-au ales niste primari.Dar rezultatele la locale nu au spus ca e vorba de o lovitura de stat. Atunci lucrurile nu stateau deloc asa.La locale nu a fost nevoie de observatori externi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Citat:
citat din mesajul lui coracora
indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu.
align="right" id="quote2">Indiferent de mijloace?Si cam de ce TREBUIE sa scapam de Basescu?
align="right" id="quote2">mi-ar fi placut asa putin, rautacios[indecis], ca el sa fie dat jos prin aceleasi mijloace prin care a ajuns sus, sa-i dea pe nas[:D] ei dar tabara de acum n-a avut nicicand o Macovica paracioasa mica[:D].In rest, treci Cora la dat explicatii, cu subsemnatul, "in opinia ta"[:-)))][mamica]in[9cer]de[fetita]"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)my little sunshineid="Century Gothic">id="size1">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Citat:
citat din mesajul lui coracora
indiferent de mijloace, trebuie sa scapam de Basescu.
align="right" id="quote2">Pai mai exista ca mijloace... sa vedem : atentatul, executia in piata publica...etc Daca legal nu se poate...mai exista mijloace, desigur. A sunat cam uratel expresia asta : "indiferent de mijloace" [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la unii care posteaza pe aici anti-basescu. Pana la un punct ii inteleg, e normal sa aibe optiuni politice diferite, e normal sa nu il mai vrea pe X sau pe Y, e normal sa voteze pro suspendare la referendum. Asta nu doar ca o pot intelege, dar chiar sunt si de acord cu ea. Nu-ti place, ai ocazia sa votezi sa plece, e dreptul tau, sunt convingerile tale!

 

Ce nu pot eu intelege nici daca ma pici cu ceara e faptul ca acesti oameni REFUZA sa vada ce se intampla in tara. Sunt atat de orbiti de ura, incat nu mai au ochi sau urechi sa auda si restul. Si asta ma enerveaza la propriu. Ma enerveaza ca oameni cu acces la informatii pot sustine ca ponta nu a plagiat, ca in procesul de suspendare constitutia nu a fost calcata in picioare, ca nu au politizat totul in cateva saptamani, etc. Ma enerveaza ca ura lor pentru basescu vine la pachet cu ochelari de cal (hai ca n-am avut niciodata avertisment, vreau si eu unul!). E o tara libera, votezi cum vrei, injuri pe cine vrei, dar sa fi in randul aplaudacilor pentru aceasta mizerie de lovitura de stat, in conditiile in care ai acces la informatii din orice sursa, in conditiile in care vezi reactiile externe dure, in conditiile in care vezi minciunile spuse fara pic de jena de actualii conducatori, denota o lipsa crunta de neuroni (sau interese materiale)!!

 

Zi simplu, eu vreau sa plece Basescu, e mitocan, hot, nesimtit, dictator, santajist, etc., etc si punct! Si asta e parerea ta si o respect. Insa daca fortezi nota si zici ca modul in care s-a ajuns aici e constitutional, legal, si merita aplaudat, atunci .... no comment (nu de alta, dar imi vin niste complimente mult prea dure pe buze, si inca mai vreau sa pastrez un minim de decenta!!)id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si on topic:

 

Eu voi merge la vot. Prefer sa stiu ca am votat eu din mai multe motive.

Este optiunea mea, nu vreau sa renunt la ea. Nu vreau sa dau nici sansa sa apara alta semnatura pe lista votantilor, daca nu ma prezint.

S-au mai vazut cazuri si varianta asta imi displace mai mult decat ajunsul la minimul cerut de lege pentru validare.

Daca lumea vine la vot e mult mai normal decat sa stai si sa astepti un joc al numerelor in loc sa iti asumi o pozitie de da sau nu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai aceleasi lucruri le vad eu la cei de partea flotei. Ce sa vezi, unde sa fie adevarul?

Guv Ponta e doar un alt guvern prost. guv portocaliu in schimb este periculos intentionat, nu din prostie. Eu de ce spui ca nu tin cu nicicare, dar ce a facut Basescu a fost sfidare la adresa poporului si da, visuri de dictatura.

 

[mamica]in[9cer]de[fetita]

"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)

my little sunshineid="Century Gothic">id="size1">id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialuIn rest, treci Cora la dat explicatii, cu subsemnatul, "in opinia ta"[:-)))]
align="right" id="quote2">

Eu explicatii nu mai dau ca am tot scris la varii subiecte politice saptmanile astea. Scriind de 500 de ori acelasi lucru nu-l va face pe acel lucru sa fie "mai" adevarat decat e deja.
In rest, noi sa fim sanatosi! :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Daca legal nu se poate...
align="right" id="quote2">

Ba se poate. N-ai auzit? E referendum pe 29. :)

Citat:

A sunat cam uratel expresia asta : "indiferent de mijloace" [:I]
align="right" id="quote2">
Nu e decat o expresie din arsenalul sustinatorilor PDL (citatul initial); Mickyyy e pe forum, simte-te libera sa i-o reprosezi. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...