Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mergeti la referendum?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Vorbeam zilele trecute cu mai multi prieteni legat de referendum . Parearea lor era ca USL incearca sa ne convinga pe toate posturile TV , ziare ca ei au majoritatea. De ce? Simplu. In cazul in care Basescu va castiga la referendum vor zice ca Basescu a furat si ca nu e valabil referendumul. Vor spune: nu ati vazut ca toate sondajele de opinie dadeau ca sigura demiterea lui Basescu. Nu are cum sa castige.Cam asta este strategia lor. Sa induca oamenilor ideea ca ei sunt majoritari si ca daca rezultaul ar fi altul inseamna ca s-a furat.

 

 

lili_ka

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 788
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui lucialuiar cei ce vor veni, cam greu sa mai faca ce vrea muschiul lor cu noi, adica tre sa respecte legea.
align="right" id="quote2">Nu te pripi! Poate n-au muschi suficienti, dar seful lor are cat cuprinde, inclusiv pentru ei.
align="right" id="quote2">dc nu ar fi alunecoasa treaba as hohoti. Ce faci?[:D] ai preluat flacara ultimului autoproclamat luptator impotriva comunismului? Romania in 2008 a luat Lisabona Express via Luxemburg in materie de suveranitate.Catrinik, o mica sugestie[:)] Ia vezi din ce traiesc jurnalistii de la EVZ dc ziarul lor are tirajul miiiic miiiic cat un...pune tu ce vrei, ca nu sunt inspirata acum in materie de rime.Lili, toate bune si frumoase dar tie ce iti zic rezultatele de la locale? Ca sunt un vis urat?[:D][mamica]in[9cer]de[fetita]"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)my little sunshineid="Century Gothic">id="size1">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce chestie... Citeam si eu blogul unui analist militar prestator pe la Antene,na, ma informez ca orice om normal din mai multe parti...

Printre cei care postau pe acolo sa plece dictatorul, exista cetateni care ii cer lui Ponta sa faca ceva cu netul ca e manipulat de TB. Asta in Romania anului de gratie 2012 si din partea unora care vor sa scape de o asa-zisa dictatura [alcool][alcool][alcool]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[comoara][cool] http://www.antena3.ro/politica/basescu-contra-basescu-declaratie-socanta-a-presedintelui-in-2007-176727.html [colegi]

 

""Introducerea artificiala a unui prag de 50 la suta plus unu din electoratul din lista pentru validarea unui referendum arata discriminarea pe care politicienii o practica atunci când cetatenii români sunt chemati la vot împotriva interesului lor dar în interesul românilor".

 

Incredibil dar adevarat: sunt cuvintele lui Traian Basescu dintr-un discurs de la Cotroceni, din 29 noiembrie 2007."

 

alpinist trebuia sa se faca! la categoria tupeu cred ca a atins toate culmile.

 

 

[mamica]in[9cer]de[fetita]

"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)

my little sunshineid="Century Gothic">id="size1">id="green">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
[comoara][cool] http://www.antena3.ro/politica/basescu-contra-basescu-declaratie-socanta-a-presedintelui-in-2007-176727.html [colegi] ""Introducerea artificiala a unui prag de 50 la suta plus unu din electoratul din lista pentru validarea unui referendum arata discriminarea pe care politicienii o practica atunci când cetatenii români sunt chemati la vot împotriva interesului lor dar în interesul românilor". Incredibil dar adevarat: sunt cuvintele lui Traian Basescu dintr-un discurs de la Cotroceni, din 29 noiembrie 2007."alpinist trebuia sa se faca! la categoria tupeu cred ca a atins toate culmile.[mamica]in[9cer]de[fetita]"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)my little sunshineid="Century Gothic">id="size1">id="green">
align="right" id="quote2">La cate minciuni pe zi a spus ponta in ultima luna, asta a lu' basescu nici macar nu ma atinge."imi dau demisia daca am plagiatba nu, nu am zis asa ceva, s-a interpretat gresit, am vorbit in engleza""am trimis seara sata (vineri) raspunsul la cele 11 problemevineri am trimis un draft, de fapt azi am trimis raspunsul oficial""am un masterat in cataniaba nu, e doar un curs de cateva saptamani"nici nu ma agit sa le mai cuat pe celelalte, are cate 2-3 pe zi!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Da, asa e . Si MCV-ul a venit initial pe 17 dintr-un draft.[:D] Oficial si-a facut aparitia pe 18.Deci...noapte buna, Mickyyy![mamica]in[9cer]de[fetita]"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)my little sunshineid="Century Gothic">id="size1">id="green">
align="right" id="quote2">Cam care e legatura intre ce ai spus tu si ce a spus Micky?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu merg la referendum, desi pana acum am votat de fiecare data, Il boicotez, chiar daca in defavoarea orgoliului lui Base, chiar daca pana acum am votat de fiecare data, USLul triseaza cu nesimtire, mirosind a restauratie, de ce sa joc cinstit cu ei!?

 

Urmaresc sondajele privind prezenta la referendum (alea reale, nu alea trucate) si daca este cazul ies aproape de ora 23.00 sa votez pro-Basescu.

 

Nu mai suport nesimtirea lui Ponta, dupa ce au iesit in conferinta de presa rectorul universitatii, decanul si presedintele comisiei de etica. Nu mai suport sa il vad pe curcanul de Antonescu care s-a anuntat discret tinand discursuri la toate mitingurile. Am senzatia ca retraiesc anii '90, nu mai vreau, imi este frica, restauratia USL distruge viitorul acestei tari

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Orsova, un securist care in trecut turna tinerii care fugeau spre Serbia, ajuns acum primar penele (!), a caftit niste tineri si le-a arunca jucaria in Dunare. Chiar daca mie asa-numita "flacara democratiei" nu mi se parea un gest prea inspirat, sa fii primar si sa faci asa ceva e de-a dreptul scarbos.

 

Lucialu, eu in 2009 (!) inca il mai credeam pe Crin capabil de a fi presedinte [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...