Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Durere difuza de spate noaptea


Recommended Posts

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mergi la un masaj profesionist, lasa tocurile pentru o vreme si cumpara o saltea de calitate. La mine a functionat [:D]. Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

]Si eu am avut o nevralgieintercostala de imi siroiau lacrimile cand trebuia sa ma intorc in pat.Si asa incepuse,ca o durere difuza,de nu am bagat o in seama.Abia cand nu am mai putut am mers de urgenta la un maseor care intr o singura sedinta m a facut ca si noua. E din Bucuresti,in Amzei si ti l recomand cu mare drag.Acum eu merg din nou la el,dar pt picioare,,takpi,si deja dupa prima sedinta simt rezultate. Cauta un maseor bun,si nu pierzi nimic daca incerci Luminita,mami de 3 nazdravani: tero Stefan-Alexandru 02.09.2005 shoricica Sara-Maria 30.05.2008 trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009 [url="https://picasaweb.google.com/106129411010304127167"] Merita sa bagati un ochi ....[/url] Luminita,mami de 3 nazdravani: tero Stefan-Alexandru 02.09.2005 shoricica Sara-Maria 30.05.2008 trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009 [url="https://picasaweb.google.com/106129411010304127167"] Merita sa bagati un ochi ....[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ar merge si o radiografie. hai sa iti povestesc. odata demult mi-a zis doc de medicina muncii la controlul lunar "veti avea probl cu spatele in timp, de la atata stat la calculator". Am zambit si am iesit, ma gandeam ca: 1. "in timp" inseamna pe la 50 de ani 2. si ce sa fac, sa imi dau demisia si sa ma duc sa inghit sabii sau ce? "In timp" s-a dovedit a fi la un an dupa prezicere. M-am dat jos din pat, am dat sa ma aplec dupa papuci si am ramas intepenita la 90j de grade pe laterala. Am ajuns asa, ca un echer, la radiogrfie, etc unde mi-au aratat ca am scolioza, nu chiar nasoala, dar suficienta cat sa imi prinda - ghinion! - un nerv spinal intre ele. Nu ai idee cum e durerea. E cumva ca atunci cand te curentezi + ca atunci cat iti prinde cineva un sut in rinichi (paranteza: stiu asta pt ca nu ma pricep sa schimb prize si pt ca am facut ceva arte martiale odata demult). Ti se taie respiratia si simti cum ti se inmoaie toate alea, mai putin nenorocita de spinare. Mi-a trecut cu masaj medicinal si niste pastile, am uitat de care. In speranta ca mica mea poveste te-a impresionat, te incurajez sa faci o vizita si pe la medic. Mai stii?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
ar merge si o radiografie. hai sa iti povestesc. odata demult mi-a zis doc de medicina muncii la controlul lunar "veti avea probl cu spatele in timp, de la atata stat la calculator". Am zambit si am iesit, ma gandeam ca: 1. "in timp" inseamna pe la 50 de ani 2. si ce sa fac, sa imi dau demisia si sa ma duc sa inghit sabii sau ce? "In timp" s-a dovedit a fi la un an dupa prezicere. M-am dat jos din pat, am dat sa ma aplec dupa papuci si am ramas intepenita la 90j de grade pe laterala. Am ajuns asa, ca un echer, la radiogrfie, etc unde mi-au aratat ca am scolioza, nu chiar nasoala, dar suficienta cat sa imi prinda - ghinion! - un nerv spinal intre ele. Nu ai idee cum e durerea. E cumva ca atunci cand te curentezi + ca atunci cat iti prinde cineva un sut in rinichi (paranteza: stiu asta pt ca nu ma pricep sa schimb prize si pt ca am facut ceva arte martiale odata demult). Ti se taie respiratia si simti cum ti se inmoaie toate alea, mai putin nenorocita de spinare. Mi-a trecut cu masaj medicinal si niste pastile, am uitat de care. In speranta ca mica mea poveste te-a impresionat, te incurajez sa faci o vizita si pe la medic. Mai stii?
ina,asta e nevralgia intercostala,si da,se rezolva cu masaj,dar cine ti-l face trebuie sa stie ce face,ca altfel e mai nasol.De aceea l-am si recomandat pe nenea acesta(Florin il cheama) caci el e si profesor/instructor de masaj si reflexoterapie. La mine a inceput exact ca la sirimie,difuz,apoi din ce in ce mai accentuat pana efectiv nu ma puteam intoarce in pat,noaptea il trezeam pe al meu sa ma ajute sa ma intorc,si lacrimile imi curgeau siroaie-si eu toleranta la durere am destul de mare,caci am 3 nasteri naturale,fara nici o anestezie,nimic [:D]). Daca vrei sa incerci,trimite-mi un PM si iti dau nr lui nenea Florin [:)] sanatate ca e mai buna decat toate Luminita,mami de 3 nazdravani: tero Stefan-Alexandru 02.09.2005 shoricica Sara-Maria 30.05.2008 trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009 [url="https://picasaweb.google.com/106129411010304127167"] Merita sa bagati un ochi ....[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...