Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus . Eu prefer o prima de participare la vot pentru stimularea participarii.
Lasa Deceneus ca de prime se ocupa partidele care obtin voturi pt. 1-2 mil. Daca vine un "stimulent" oficial le strica piata astora, sau poate nu daca USL-ul este la guvernare!Auch, trebuie sa-mi dau peste gura ca le dau idei![bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum prima? Poate mai degraba devine obligatie legala sanctionabila daca nu este indeplinita. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Opinia mea e ca este bine sa fie 50%+1 din cei care se prezinta.Asa este corect din punctul meu de vedere si o sa expun logica mea.... Din ce stiu eu,degeaba ma prezentam eu la vot si-mi exprimam dreptul legal,daca ,in conditiile in care multi nu se prezentau nu era valabil ce am votat eu. Asa,poate se reactiveaza spiritul civic si se prezinta lumea la vot,in ideea in care,daca X si T doresc suspendarea si Y si Z,nu,iar Y si Z pleaca la mare,atunci X si T decid.In felul asta,Y si Z nu vor putea sa -si exprime parerea si pentru ca ei cred in ceea sustin vor vota si ei.Mie mi se pare ca asa e mult mai usor ca rezultatul referendumului sa fie chiar dorinta poporului... Repet e opinia mea. Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Lasa Mada ca la o adica scot USL-asii si mortii din groapa ca sa faca minimul necesar pt. cvorum, nu mai sunt necesare alte explicatii.
Uite draga,nu se mai face voodoo si raman mortii la locul lor...oricum nu se vor prezenta jumatate plus 1 la vot... Valeu doamne ce brambureala....si tara asta cine o mai conduce?Acu` e pe pilot automat cred....[:D] Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote]citat din mesajul lui eumada
Opinia mea e ca este bine sa fie 50%+1 din cei care se prezinta.Asa este corect din punctul meu de vedere si o sa expun logica mea.... Din ce stiu eu,degeaba ma prezentam eu la vot si-mi exprimam dreptul legal,daca ,in conditiile in care multi nu se prezentau nu era valabil ce am votat eu. Asa,poate se reactiveaza spiritul civic si se prezinta lumea la vot,in ideea in care,daca X si T doresc suspendarea si Y si Z,nu,iar Y si Z pleaca la mare,atunci X si T decid.In felul asta,Y si Z nu vor putea sa -si exprime parerea si pentru ca ei cred in ceea sustin vor vota si ei.Mie mi se pare ca asa e mult mai usor ca rezultatul referendumului sa fie chiar dorinta poporului... Repet e opinia mea. [quote] Asta e si opinia mea.As vrea ca votul meu sa conteze...asa cum a contat cand am ales presedintele. ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Apropo de referendum, io nu sunt unul dintre numarati. Cu toate astea am drept de vot si voi vota . Ma intreb la ce categorie ma incadrez Marina
Si eu la fel. Au venit recenzorii la vecini, si cand i-am intrebat cand ajung si la noi au spus ca nu suntem pe lista lor si probabil vor veni altii. As, n-a mai venit nimeni. Insa la alegerile locale eram trecuti pe lista permanenta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Lali
Citat:
citat din mesajul lui Marina
Apropo de referendum, io nu sunt unul dintre numarati. Cu toate astea am drept de vot si voi vota . Ma intreb la ce categorie ma incadrez Marina
Si eu la fel. Au venit recenzorii la vecini, si cand i-am intrebat cand ajung si la noi au spus ca nu suntem pe lista lor si probabil vor veni altii. As, n-a mai venit nimeni. Insa la alegerile locale eram trecuti pe lista permanenta.
Pai da, pentru ca lista permanenta pentru vot o face Evidenta Populatiei, pe baza modificarilor facute de cetateni asupra domiciliului si resedintei, in functie de decesele inregistrare, in functie de cei care devin majori pana la data scrutinului electoral. Cele mai exacte date se regasesc acolo, in ceea ce-i priveste pe romanii cu drept de vot. Si ministrul internelor ( care are si evidenta populatiei) a zis aseara ca suntem 18,3 milioane. Ca o vrea USL sa fim mai putini, cu un scop evident...problema lui. In schimb recensamantul reprezinta o statistica. Fie ca ne place sau nu. De-aia il face Institutul National de Statistica. Si asta din 2012 o sa dea rezultatele lui peste prajit la cat de bine a fost facut. Cel mai sigur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...