Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"(2)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974
Presedintele suspendat al Romaniei va pica din cauza ca a taiat salariile si ajutoarele intr-o perioada economica critica pentru Romania si pentru Europa. Mai simplu de atat nu poate fi sintetizat actualul context. Faptul periculos ca astia nu guverneaza ci se joaca de-a bambiliciul cu institutiile si legile tarii nu se va vedea imediat, cam peste 3-4 luni asa, cand economia romaneasca, stabilizata in anii din urma cu mari eforturi, va resimti efectele nebuniei. Si sa te mai duci sa cersesti pe la Merkel dupa ce ai facut-o cum ti-a trecut prin cap, n-as zice cava tine.
loryi, din pacate ai dreptate, lumea se uita la masurile de austeritate luate intr-un moment in care intreaga Europa e in criza, masuri care au reusit sa tina totusi Romania pe linia de plutire. In schimb, unii se prefac ca nu vad (sau pur si simplu nu vor sa vada) falimentul spre care se indreapta Romania dupa doar doua luni de guvernare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
In sfarsit,m-am luminat de ce voia Ponta cu orice pret sa mearga la Bruxelles!! facea parte din planul pentru puci, nu puteau declansa aceasta nebunie legislativa fara o sesiune extraordinara a parlamentului, sesiune care nu putea fi convocata decat in anumite conditii, si pentru care era nevoie de acordul celor doi PDL-isti de la sefia camerelor (senat+deputati). Era evident ca Blaga sau Roberta nu ar fi convocat in veci o sesiune extraordinara, si atunci degeaba aveau ei toate cele puse la punct daca nu gaseau momentul sa le supuna la vot! Asa ca plecarea la bruxelles a fost prima si cea mai importanta conditie pentru a se putea declansa lovitura de stat. Pentru ca in caz contrar parlamentarii plecau deja in concedii, sansa pentru sesiune extraordinara pana in toamna nu mai pupau, si deci basescu ar fi fost suspendat in cel mai bun caz prin septembrie, ceea ce le dadea toate planurile peste cap. E un intreg puzzel la mijloc, pe care doar daca ai rabdare sa il studiezi il poti descifra. Altfel, cu jumatati de informatii, poti intelege orice altceva!!
Are sens ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Macovica a dat cu vitriol pe Romanica in Parlamentul european tot cu de-astea, ca , ce conteaza, dc se duce naibii ultima reduta a democratiei[bang] sa ne ducem naibii cu totii!
Mey dar tu chiar crezi ca Macovei e buricul parlamentului pe acolo? Pe bune, sincer crezi treaba sta? Si parlam. european chiar crezi ca nu se informeaza inainte sa dea vreun comunicat oficial? Crezi ca la ei e circul asta de la noi? Crezi ca isi culeg informatiile de la Antene? Sau de pe facebook? In anul 2012???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de parlamentul european, astialaltii aveti memoria scurta rau, acum cateva luni uslasi mergeau cu para la ei, ca sunt derapaje grave in Romania, sa ne taie fonduri, etc., etc. http://cursdeguvernare.ro/usl-reclama-la-ue-%E2%80%9Dderapaje-democratice%E2%80%9D-ale-regimului-basescu-si-avetizeaza-ca-europa-poate-sanctiona-romania.html Atunci unde erati si de ce nu urlati?! PS: oricate demersuri au facut PSD-isti la UE despre guvernarea pdl, n-au obtinut niciodata vreo reactie atat de virulenta ca cea din ultimele zile impotriva lor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Mie analiza asta mi se pare mai buna dar cam porcoasa( a nu se deschide linkul de catre persoanele sensibile!):http://www.kmkz.ro/recomandari-2/tepe-recomandari-2/cum-dracului-am-ajuns-eu-pedelist-sper-ca-usl-ul-e-fericit-acum/
He he ... Ce mult mi-a placut comentariul asta: " USL a reusit performanta sa reinvie o regula de mult uitata: dusmanul dusmanului meu mi-e prieten! ".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

PS: aseara, la RTV Victor Ponta, suparat nevoie mare pe Macovei ca a reclamat la UE ce se intampla si ca invoca art. 7 din tratat, citez din memorie: " la cat de rau le-a fost maghiarilor sub Orban, ati auzit d-voastra de vreun ungur sa faca o asemenea reclamatie impotriva tarii sale la UE"??. Adica PDL-isti sunt sub orice critica!! Nici mcara ungurii n-au avut curajul sa reclame, insa dl. ponta a uitat sa se uite in propria ograda inainte de-a face asemenea declaratii: Citat Rovana Plumb ianuarie 2012: "Nu ne vom opri doar la palierul PE, vom merge mai departe catre Executiv si catre Consiliu, pentru ca privirile sa se îndrepte catre Romania. Daca derapajele democratice vor continua, este clar ca in cadrul dezbaterilor din Parlamentul European se poate invoca articolul 7 din tratat, care înseamn#259; sanctiuni institutionale la adresa Romaniei"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
coracora, pe bune, citind mesajele tale, am impresia ca noi traim in tari diferite! De fapt ti-as da plusuri cu 2 maini, doar daca ai inlocui basescu cu USL-ul, doamne, nici nu stii cat de bine poti sa surprinzi ce se intampla acum in tara, doar daca ai schimba cele 2 nume intre ele! ia fa un exercitiu de imaginatia aici si inlocuieste-le:
Citat:
ai auzit de separarea puterilor in statul de drept? Ok, nici Basescu n-a auzit. Presedintele nu ar trebui sa fie implicat in treburile Parlamentului (organ legislativ), nici in cele ale Justitiei (organ judiciar), nici in cele ale Guvernului (organ executiv), nici in...... Insa el, jucator si "grijuliu" din fire, a tinut sa-si bage nasul peste tot
Mikky, Ponta/Crin socheaza cu declaratiile lor prin media. exact ce li se reproseaza lor, doar fac copy-paste ( ce stiu ei sa faca cel mai bine) si le arunca in carca lui Basescu repsectiv PDL. Nu te mira ca cei ce ascuta antenele si citesc doar declaratiile lui Ponta/Crin asa vad lucrurile. Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...