Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"(2)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
[url="http://www.aljazeera.com/news/europe/2012/07/2012710161544621502.html"]Basescu asta chiar ca a subjugat toata presa mondiala![/url] [:-)))]
Eu cred ca aia se pregatesc sa il recruteze la ei, o persoana care are pe merke, baroso & co la degetul mic, va dati seama cat de utila le e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Cine a politizat justitia? Monica Macovei. [url="http://www.mediafax.ro/politic/ioan-ghise-pnl-basescu-care-a-pus-gheara-pe-justitie-e-speriat-ca-nu-cumva-sa-puna-altii-gheara-9845313"]Ioan Ghise (PNL): Basescu, care a pus gheara pe justitie, e speriat ca nu cumva sa puna altii gheara[/url]
Citat:
"Ea, ca ministru al Justitiei, a initiat o ordonanta si i-a santajat pe parlamentarii PD sa o voteze în Parlament, eram de fata la Comisia juridica când facea acest santaj, ca daca nu i se aproba ordonanta îsi da demisia, ea find la acea vreme preferata presedintelui Traian Basescu, pentru ca procurorii sa fie numiti de ministrul Justitiei si nu de CSM, asa cum scrie în Constitutie, la articolul 134. Noi avem un Parchet General, respectiv DNA, DIICOT, în mâna presedintelui Basescu, respectiv Monica Macovei si numitii sai, Kovesi si Morar, iar acestia ne ofera spectacole televizate în justitie, înainte ca persoanele respective sa fie trimise în judecata", a mai afirmat Ghise.
ARTICOLUL 134 (1) Consiliul Superior al Magistraturii propune Presedintelui României numirea în functie a judecatorilor si a procurorilor, cu exceptia celor stagiari, în conditiile legii. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In tot maldarul asta de OUG si legi si hotariri etc, mai este in vigoare OUG care restringe drepturile CC? CC s-a pronuntat pe LEGE, dar OUG mai e in vigoare? Mi se pare extrem de important. Pt ca apoi se pot pronunta asupra ordon. cu av poporului, cu seful senatului si a camerei deputatilor. Si in cazul asta presedinte interimar devine Blaga.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
In tot maldarul asta de OUG si legi si hotariri etc, mai este in vigoare OUG care restringe drepturile CC? CC s-a pronuntat pe LEGE, dar OUG mai e in vigoare? Mi se pare extrem de important. Pt ca apoi se pot pronunta asupra ordon. cu av poporului, cu seful senatului si a camerei deputatilor. Si in cazul asta presedinte interimar devine Blaga.
Tocmai am verificat pe site-ul MOf si decizia CC de neconstitutionalitate nu e publicata... [:(] Acelasi lucru l-am spus si eu cu cateva pagini in urma, cred ca n-o sa riste sa ajunga Blaga presedinte inainte de referendum, si vor publica doar dupa referendum. [url="http://diana-gal.blogspot.com"]Diana[/url] [mamica] de [cavaler] [url="http://community.webshots.com/user/diana_jors"]Alex[/url] ([url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20070423_2_Alex%20are.png"]23 aprilie 2007[/url]) Alerg [url="www.42pentruosansa.ro"]42 pentru o sansa[/url] "When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Cine a politizat justitia? Monica Macovei. [url="http://www.mediafax.ro/politic/ioan-ghise-pnl-basescu-care-a-pus-gheara-pe-justitie-e-speriat-ca-nu-cumva-sa-puna-altii-gheara-9845313"]Ioan Ghise (PNL): Basescu, care a pus gheara pe justitie, e speriat ca nu cumva sa puna altii gheara[/url]
Citat:
"Ea, ca ministru al Justitiei, a initiat o ordonanta si i-a santajat pe parlamentarii PD sa o voteze în Parlament, eram de fata la Comisia juridica când facea acest santaj, ca daca nu i se aproba ordonanta îsi da demisia, ea find la acea vreme preferata presedintelui Traian Basescu, pentru ca procurorii sa fie numiti de ministrul Justitiei si nu de CSM, asa cum scrie în Constitutie, la articolul 134. Noi avem un Parchet General, respectiv DNA, DIICOT, în mâna presedintelui Basescu, respectiv Monica Macovei si numitii sai, Kovesi si Morar, iar acestia ne ofera spectacole televizate în justitie, înainte ca persoanele respective sa fie trimise în judecata", a mai afirmat Ghise.
ARTICOLUL 134 (1) Consiliul Superior al Magistraturii propune Presedintelui României numirea în functie a judecatorilor si a procurorilor, cu exceptia celor stagiari, în conditiile legii. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Domnul Ghise ar trebui sa se linisteasca putin. Premierul USL tocmai a declarat la Bruxelles ca justitia in Romania a facut in ultimii 7 ani pasi importanti inainte si ca e independenta de politic. Justitia, nu o parte a ei, dupa cum ne convine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ascultat conferinta de presa a lui ponta, a zis de 2 ori ca referendumul va fi conform deciziei curti! 50%+1 prezenta pentru validare. Ramane de vazut daca nu cumva e tot o minciuna pentru bruxelles. Ca s-o intoarca, ca n-am inteles bine nu are cum. La plagiat nu a vrut sa raspunda, a zis o gluma cu ungurii pe care eu n-am priceput-o :))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui catrinik
Oricum hotarirea CC nu a fost publicata in MOF. In acelasi timp mai este in vigoare si OUG, cu fix acelasi text ( ca si la legea/OUG referendumului ). Deci CC inca e legata la miini de OUG.
Lasa, nu va mai agitati, a promis Ponta la Bruxelles (acum 10 minute, public, in conferinta de presa) ca daca europenii constata ca e ceva gresit vor corecta imediat, ca legislatia sa reintre pe traseul normal. Sa-l credem ? Si-o mai aminti maine sau ii va parea din nou rau ca in cazul declaratiilor la adresa lui Merkel ?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Am ascultat conferinta de presa a lui ponta, a zis de 2 ori ca referendumul va fi conform deciziei curti! 50%+1 prezenta pentru validare. Ramane de vazut daca nu cumva e tot o minciuna pentru bruxelles. Ca s-o intoarca, ca n-am inteles bine nu are cum. La plagiat nu a vrut sa raspunda, a zis o gluma cu ungurii pe care eu n-am priceput-o :))))
Sunt convinsa ca nici ungurii n-au inteles-o. Dar pe langa conflictul cu Merkel, un pic de agitatie cu maghiarii e parfum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...