Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Actiunea "Suspendation"(2)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui eumada
No,pana la urma trebuie sa fie 50% +1 prezenti la vot.....la cat e de satula lumea....se pare ca vor fi aruncati in vant banii de referendum..... Zau ca ma gandeam azi dimineata de ce oare nu au asteptat alegerile sa castige detasat? Pacat,cred ca au ratat o sansa...si tine-te bine,stres pe capul nostru de numa.....[:D] Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
1. Exista o regula "Cand dusmanul tau greseste sa nu il opresti" 2. Cine plateste pentru banii publici (adica ai nostri ai tuturor) cheltuiti nejustificat? Deocamdata nimeni deci trebuie un alt concept, o alta politica si o legislatie clara echidistanta mult mai directa si mai transanta. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 157
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Au adepti foarte putini...nici macar un sediu de campanie nu au......vb.de ceea ce stiu sigur...poate prin alte parti... (noua republica) Ce mai e ceata tottala......si mai tragic e ca degeaba se agita astia acum...pe la tara ,cei care nu au cablu...prind tvr1 si ghici ce mai prind fara cablu ? Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus MRU este o figura fara personalitate, si cu siguranta daca va fi presedinte o sa ofere gafe la fel ca Ponta. Sunt cam din aceeasi categorie de tineri infumurati si lipsiti de bunul simt, pentru care filozofia "scopul scuza mijloacele" este principalul mod de viata. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Din punctul meu de vedere un presedinte de stat ar trebui sa fie o persoana echilibrata, cu viziune, cu spirit diplomatic, cult, si inainte de toate sa realizeze ca este un presedinte al unui stat adica un presedinte al romanilor indiferent unde este acest roman in Bucovina sau in Dobrogea in Maramures sau in Caras Severin in Harghita sau in Cluj ei toti sunt romani si el este Presedintele lor. Asta este esenta unui presedinte dupa mine. O persoana de care orice roman sa fie mandru ca l-a avut sau il are ca si presedinte. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Question : It is time to elect a new world leader, and only your vote counts. Here are the facts about the three leading candidates. Candidate A - Associates with crooked politicians, and consults with astrologists. He's had two Mistresses. He also chain smokes and drinks 8 to 10 martinis a day. Candidate B - He was kicked out of office twice, sleeps until noon, used opium in college and drinks a quart of whiskey every evening. Candidate C - He is a decorated war hero. He's a vegetarian, doesn't smoke, drinks an occasional beer and never cheated on his wife. Which of these candidates would be your choice? Decide first, no peeking, then scroll down for the answer. Candidate A is Franklin D. Roosevelt. Candidate B is Winston Churchill. Candidate C is Adolph Hitler.
Orice persoana poate arata bine sau rau, in functie de propriile valori ale celui care judeca. Pentru mine, de exemplu, la un politicain care ajunge la putere in tara in care traiesc, conteaza inteligenta si vointa de a face bine si nu e in interesul meu sa fiu selectiva in a-mi alege criteriile dupa care il judec si ma intereseaza sa vad toate "fatetele". Sincer, nu m-ar interesa neaparat viata lui personala, doar sa nu fie vreun criminal in serie sau pedofil, ceva. Exemplele astea exact acest pacat il au, sunt prea "selective". Hitler a fost vegetarian, nu din motive morale, ci pentru ca avea probleme digestive, nu si-a inselat nevasta pentru ca nu a fost insurat niciodata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius Din punctul meu de vedere un presedinte de stat ar trebui sa fie o persoana echilibrata, cu viziune, cu spirit diplomatic, cult, si inainte de toate sa realizeze ca este un presedinte al unui stat adica un presedinte al romanilor indiferent unde este acest roman in Bucovina sau in Dobrogea in Maramures sau in Caras Severin in Harghita sau in Cluj ei toti sunt romani si el este Presedintele lor. Asta este esenta unui presedinte dupa mine. O persoana de care orice roman sa fie mandru ca l-a avut sau il are ca si presedinte.
Cam asa in vad si eu... poate nu as pune mare accent pe "cult", ci mai degraba pe educat si moral, nimanui nu-i place sa afle ca are un presedinte care se foloseste de functia lui pentru a comite ilegalitati si pentru a trage foloase el si familia. Pana acum, dintre oamenii politici care au ajuns sa candideze, nu am vazut niciunul. In ultimii 15 ani, nu am mai votat pentru cineva, ci mereu impotriva cuiva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Catrinik, inteleg ca acolo s-au agitat mult apele de catre madam Macovei. Din nou nu vreau sa ma hazardez in a trage concluzii. Vom vedea tze va fi si cu europenii astia.
Lucialu eu as vrea ca daca Macovei are un astfel de nivel de influenta la Brusseles sa fie pusa prim-ministru. Pai daca poate sa provoace asa o razmerita prin cancelariile europene, inseamna ca poate sa-si foloseasca abilitatile pentru a atrage niste beneficii in folosul Romaniei. Sa nu fim copii! Desi e apreciata, nici Monica Macovei si niciun alt politician roman n-ar reusi sa-i asmuta pe politicienii europeni in halul asta. Dupa criza economica provocata de Grecia ( de li se zguduie uniunea din toate tzatzanile) s-a trezit si Romania cu ditamai criza politica. Si tu credeai ca nu vor reactiona? Basescu a stiut foarte bine ca vor reactiona. De-aia a si stat asa cuminte si a asteptat telefoane. Previzibila toata treaba, zic eu. Americanii au interesele lor ( pe la Deveselu si nu numai). Canadienii au si ei... Chiar crezi atat de tare in Monica Macovei? Pai atunci zic s-o votezi[:D] Cat despre partide: PC n-a existat vreodata. Intentia de vot pentru PC ( luat separat) este sub 1% - proababil voteaza Voiculescu cu familia lui si-i pune si pe angajati sa aduca poze ca au votat PC[:D] PSD este de fapt partidul puternic in ecuatia asta. Ei stiu cum sa fie organizati, ei au o disciplina de partid aproape militara, ei stiu cum sa fraudeze votul ( vorba lui dom' premier care a scapat pasarica acum ceva timp). PNL a fost sustinut in general de tineri. Ei au vederi liberale. Doar ca alianta asta contra naturii i-a coborat in ochii propriului electorat. Iar efectele le vor simti din plin in toamna. Zici ca s-au aliat transparent doar contra lui Basescu? Eu zic ca s-au aliat pentru scopuri mult mai putin idealiste: s-au aliat contra procurorilor. Fiecare dintre partidele de mai sus are penalii proprii. Asta nu inseamna ca PDL n-are. Doar ca PDL nu prea a incercat sa-i transforme in eroi. Sa luam cazul Apostu ( PDL) contra cazul Nastase? Ce e diferit? Dar cazul Boldea ( PDL) contra cazul lui Voicu? Ce e diferit? Iti spun eu: la Boldea si Apostu n-ai vazut pe nimeni sa spuna ca sunt detinuti politic si n-ai vazut un prim ministru despletit, alergand pe holurile spitalului Floreasca si strigand lozinci antibasesciene. Gresesc?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
No,pana la urma trebuie sa fie 50% +1 prezenti la vot.....la cat e de satula lumea....se pare ca vor fi aruncati in vant banii de referendum..... Zau ca ma gandeam azi dimineata de ce oare nu au asteptat alegerile sa castige detasat?Pacat,cred ca au ratat o sansa...si tine-te bine,stres pe capul nostru de numa.....[:D] Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Mada, eu cred ca am inceput sa intelegem cu totii de ce. Pentru ca vorba lui Preda ( Marin Preda, ca sa nu existe interpretari[:D] ), timpul nu mai avea rabdare cu ei. Nastase e deja condamnat cu executare. Vantu la fel. Voiculescu are termen pe 18 iulie - saptamana viitoare. Ieri a fost termen pentru Patriciu si tot ieri Fenechiu a fost trimis in judecata. Voicu e deja la Inalta Curte - de acolo drumul e extrem de scurt pana la Rahova. Si-or mai fi. eu doar ti-am enumerat vedetele[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Au adepti foarte putini...nici macar un sediu de campanie nu au......vb.de ceea ce stiu sigur...poate prin alte parti... (noua republica) Ce mai e ceata tottala......si mai tragic e ca degeaba se agita astia acum...pe la tara ,cei care nu au cablu...prind tvr1 si ghici ce mai prind fara cablu ? Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
NR nu are sufiecienta sustinere, spre deosebire de ICCD. NR este un amalgam de oameni, fosti sustinatori PDL dezamagiti, fosti sustinatori PNL dezamagiti, si oameni neimplicati politic pana acum. Intre membri e o permanenta contradictie, unii sunt pro alti contra basescu (si prin extindere, oricarei legaturi cu PDL-ul). N-o sa poata coabita, cel putin din ce citesc eu prin mesajele postate pe site-ul lor (am renuntat la ideea de a ma inscrie in partid, dar ii urmaresc si pe ei si pe ICCD indeaporoape). E un nucleu suficient de puternic acolo care doreste delimitare totala de pdl, mru si basescu, un nucleu de oameni pentru care basescu e inamicul public nr. 1, si un alt nucleu la fel de puternic care cred exact contrariul. Inca nu m-am prins care tabara e majoritara [:D]. Dar pana nu o vor da la pace, intr-o directie sau alta, n-o sa aiba vreo sansa la alegeri! In Bucresti au sediu de campanie, nu stiu in provincie, dar nu au sedii in toate sectoarele. De ex. sectorul 3, cel de care tin eu, organizeaza intalnirile la sediul central (stiu asta pentru ca am primit invitatie sa particip la sedintele lor, insa n-am mers si nici nu cred ca o voi face in viitorul apropiat)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Ok,si eu m-am uitat.....ca vrea sa uneasca dreapta e ok...dar..de ce ii fugeau ochii dintr-o parte in alta asa repede? Spunea doua vorbe..ii luncau ochii in toate partile.....per tottal e coerent el...dar,daca ar fi doar el fara cei pe care ii are in spate.... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Pentru ca se gandea inainte de a deschide gura sa vorbeasca. N-ai vazut si tu "lie to me"[:D]?Asa se face, nu zicem intai ca nu suntem colonie germana si pe urma spunem ca ne pare rau dar eram suparati.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri


Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Question : It is time to elect a new world leader, and only your vote counts. Here are the facts about the three leading candidates. Candidate A - Associates with crooked politicians, and consults with astrologists. He's had two Mistresses. He also chain smokes and drinks 8 to 10 martinis a day. Candidate B - He was kicked out of office twice, sleeps until noon, used opium in college and drinks a quart of whiskey every evening. Candidate C - He is a decorated war hero. He's a vegetarian, doesn't smoke, drinks an occasional beer and never cheated on his wife. Which of these candidates would be your choice? Decide first, no peeking, then scroll down for the answer. Candidate A is Franklin D. Roosevelt. Candidate B is Winston Churchill. Candidate C is Adolph Hitler.
Nu stiu de ce, dar eu am "mirosit" ceva in neregula cu candidatul C [:D] asa ca am ales B... acum, nu stiu ce inseamna asta, mai ales ca declar sus si tare ca, in cazul in care voi merge la vot, voi vota impotriva suspendarii [:-)))] [url="http://diana-gal.blogspot.com"]Diana[/url] [mamica] de [cavaler] [url="http://community.webshots.com/user/diana_jors"]Alex[/url] ([url="http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20070423_2_Alex%20are.png"]23 aprilie 2007[/url]) Alerg [url="www.42pentruosansa.ro"]42 pentru o sansa[/url] "When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...