Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Portret de preşedinte: Crin Antonescu


Recommended Posts

  • Administrators
nada, m-am exprimat gresit. e vorba de ambasadorii Romaniei in Canada si Grecia. Sanatate si o zi cu soare va doresc! ************** Linkurile mele: [url="www.supereva.ro"] Supereva.ro [/url]| [url="http://mirelablog.supereva.ro/dblog/"]Blogul meu[/url] | [url="http://www.facebook.com/#!/desprecopiicom"]DC pe Facebook [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67
"El vrea doar sa stea acolo, la Cotroceni, cu orice pret!id="red">", nu crezi ca este valabil si pentru Basescu?Sau mai degraba el este cel care tine cu dintii de putere, de scaun.stoian
align="right" id="quote2">diferenta este ca basescu in doi ani pleaca. dupa cum se misca astia acum cred ca nu mai scapam de ei nici in 50 de ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca a afirmat cineva in aceste discutii sa ramana Antonescu sau Ponta la putere, se vor face alegeri si cine va fi mai bun si va inspira incredere, acela va castiga. Iar despre articolul la care am facut referire, ma intreb oare chiar nu se vede ce a facut, sau mai bine spus ce au facut, pentru ca sunt convinsa ca nu a facut singur?

Dar se pare ca ne place sa vedem defectele doar ale celuilalt, ale noastre nu.

 

stoian

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67
http://www.mafiilepdl.ro/traian-basescu/si acesta este tot un portret de presedinte, nu-i asa?stoian
align="right" id="quote2">sa adaugam pe lista si afacerea cu rapirea din irak... peste cca 50 de ani vom afla (vorba vine "vom") cine a incasat si cat a incasat din rascumpararea ziaristilor asa zis rapiti, ca a avut grija tatucu sa clasifice dosarul si ne-a mai batut si din pumni sa ne faca in ciuda...Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nada, diferenta dintre cei doi este ca unul e ales cu 5 milioane de voturi iar altul s-a cocotat in scaunul de presedinte, prin frauda, in doar 3 (TREI) zile, fiind ajuns pana si in Parlament de pe locul doi, prin redistribuire.

 

In momentul asta Antonescu are in spate strict 9000 de voturi. E oare in regula ce se intampla?

 

Incalcarile grave ale Constitutiei de catre Traian Basescu nu le-a dovedit nimeni. Daca tu crezi ca un presedinte ales ar trebui demis pentru declaratii, atunci ce facem in cazul unuia neales care:

 

- a fost prezent la mitinguri cu caracter politic

- a fost prezent la intalniri de partid

- a facut presiuni asupra ministrului de interne ( confirmate de acesta din urma)

- face presiuni asupra CCR

 

Tot ceea ce n-a putut dovedi ca ar fi facut Basescu face el acum fara urma de rusine. A jurat sa respecte Constitutia tarii si totusi e primul care o tavaleste.

 

Stiati de exemplu ca exista in Constitutie si articolul asta?

ARTICOLUL 99

Daca persoana care asigura interimatul functiei de Presedinte al României savârseste fapte grave, prin care se încalca prevederile Constitutiei, se aplica articolul 95 si articolul 98. , adica poate fi suspendat si el!

 

Dar cum sa-l suspenzi pe el cand Parlamentul ii este aservit?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...