Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cadoul potrivit


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare lady, nu te supara, dar ab are dreptate. Pe langa ca difera gusturile, cadourile pot fi interpretate. Cum ar fi: - crema antirid = esti baba - ceas = esti pe duca - set de oale = locul tau e la cratita
LOL, nu m-as fi gandit! adevarul e ca forumul e foarte educativ! :) edit, ca sa si dau o idee la subiect. cam ce pasiuni are soacra, cu ce-i place sa-si ocupe timpul? soacra-mea, de exemplu, adora sa gateasca si sa faca prajituri. face cele mai dichisite fursecuri si prajituri, ii place sa le orneze, sa le bibileasca. asa ca o data, i-am luat cadou o etajera de portelan fin (de fapt 3 platouri supraetajate, cu un ax in mijoc - nu stiu exact cum se numeste in romana), ca sa-si etaleze pe ea prajiturile. a fost incantata, inca nu avea asa ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare - crema antirid = esti baba - ceas = esti pe duca - set de oale = locul tau e la cratita
Legat de interpretare, cum mey daca ii oferi cuiva un ceas poate intelege asta ca ´´esti pe duca´´??? [:D] DE CE???? Asa putem sa ne lasam imaginatia sa zburde si sa spunem: -esarfa= vreau sa te spanzuri[alcool] -bilet la teatru= e timpul sa gusti cultura [:D] etc etc. -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Super tare topic!![:-)))] Nu m-as fi gandit veci la asemenea "interpretari", asa, vorba lui Lady, toate pot fi interpretate:)) - parfum: puti de-mi muti nasu' - carti: arunca naibii bibelourile alea de pe rafturi - haine: demodato, hai sa te pun io la curent cu ce se poarta - bijuterii:"munca e bratara de aur", get a job! etc[:D] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173354&whichpage=1"]IULIA va invinge CANCERUL[/url] I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu ceasul si esti pe duca poate intra cu mare usurinta intr-un top al aberatiilor scrise pe forumul asta [alcool] La cate ceasuri am primit, ma mir ca n-am dat coltul inca[:D] sau era vorba de pendule? Eu n-as lua un ceas din alte considerente. Christie pare ca nu e chiar fana soacrei, ci are mai mult o obligatie, femeia pare destul de pretentioasa, deci presupun ca nu te poti duce cu un Swatch. Eu n-as face cadou decat un ceas "adevarat", celor pt care cumpar cadouri cu f mare drag. Eu as alege fie niste cercei/bratara sau la categoria de imbracat un halat de matase, o pijama ( nu negligee[:I] sunt cu pantaloni si maneca lunga, nimeresti mai usor marimea) plus o carte, flori si aia e.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Legat de interpretare, cum mey daca ii oferi cuiva un ceas poate intelege asta ca ´´esti pe duca´´??? [:D] DE CE???? Asa putem sa ne lasam imaginatia sa zburde si sa spunem: -esarfa= vreau sa te spanzuri[alcool] -bilet la teatru= e timpul sa gusti cultura [:D] etc etc.
[:D] Am citit si eu undeva pe net si m-am amuzat... NU sunt interpretarile mele!!! Faza cu ceasul, insa, e reala, chiar o cunostinta in varsta a patit-o...omu', hatru, a zis ceva de genul "Mi-ati luat ceas ca sa vad cat mai am de trait?"[:I] Ilinca, am ras cu lacrimi la interpretarile tale, mai ales ca eu tocmai am primit o bratara...[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu raman la parerea mea, ceasul este o bijuterie utila. Casurile din ziua de azi arata super sofisticate, curelele sunt atat de interesante, au mai multe culori sau unele sunt cu pietre, cu margele, exista modele nenumarate si chiar pentru toate varstele si exista si pentru toate buzunarele - incepand de la foarte ieftine chinezesti, trecand pe la medii de genul Swatch, Casio si crescand la mai scumpe - Tissot, Longines, Calvin Klein.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...