Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

dinte intruzat (intrat in ginigie)


Recommended Posts

Buna ziua, fetita mea in varsta de apropae 2 ani a suferit, recent, o cazatura in urma careia, initial, am crezut ca si-a rupt dintele incisiv (unul din cei 2). Ulterior, mergand cu ea la stomatolog mi s-a spus ca dintisorul e intruzat, adica intrat in gingie complet (se mai vede 1 mm din el). La radiografie ni s-a spus ca nu este fractura si sa asteptam sa vedem daca re-erupe. Voiam sa intreb daca v-ati mai confruntat cu astfel de cazuri? Exista sanse ca acest dintisor sa iasa la loc fara probleme? deocamdata nu a facut infectie, dar e posibil sa se infecteze si va trebui sa-i facem obturatie de canal cu anestezie generala. Speram sa nu ajungem la asa ceva. orice sfat, parere m-ar putea ajuta. as fi atasat si radiografia dar nu stiu cum sa o fac.O pot trimite pe email daca este cineva care ma poate ajuta cu o opinie. va multumesc mult si multa sanatate copilasilor si Doamne fereste de astfel de incidente.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...