Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (799).Felicitari Mihaelafalt !


Recommended Posts

neatza fetelor!!! va servesc de dim pe langa [cafea] si cu [papica][pahar], azi eset ziua sotului meu!!! miky, [pup] pt aprobarea dosarului, sa se lase cu o buburuzaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!![olala][olala][olala] ps:[bang][bang][bang]eu treb sa stau inca pe tusa, am mers ieri sa vad ce se intampla cu caile mele nazale(am inceput in timpul sarcinii sa sforaiii ingrozitor [:I] si am ramas cu acel sforait, de altfel in maternitate am avut un adevarat calvar incercand sa stau cat mai mult timp treaza ca celelalte fete din salon sa se poata odihni) si am descoperit ca treb sa ma operez, am o deviatie de sept nazal severa+inca ceva la gat( mai usor, care se poate modela operator dar pot sat si in continuare asha, depinde , in parte, si de um va decurge operatia!!! iar luni merg si la cardiolog sa vedem cum stam cu ceasul!!![alcool][alcool][alcool] o zi buna fetelor!!![pup] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]bobocelul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata fetelor, Kmy, miky, emilia, gabyv, ankylya, monique, Mihaelafalt, xdidi, velvet, ramayanaa, mealex si toate celelalte fete [pup][pup] si va doresc o zi buna. Pe mine de aseara m-a luat durerile de burta, cred ca se apropie uratii cu pasi repezi [:(]. Ciudat e ca de obicei nu ma doare burta inainte da a-mi veni, am ceva dureri suportabile dupa ce imi vine la cateva ore, cam o zi.... dar cine stie poate dupa operatie mi s-a mai modificat organismul..... Raman inca la hotararea ca astept sa-mi intarzie si apoi fac test pipi (duminica diminata). Sa vedem daca mai apuc sa-l fac... Va pupesc pe toate [pup][pup] in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki, plec din tara luni dimineata in Franta. Cu mare drag iti voi lua Pregnyl daca gasesc. Aterizez pe Charles de Gaulle si imediat plec spre Beauvais unde sansele sa gasesc sunt foarte mici dar cu o zi inainte de intoarcere ma intorc la Paris si iti caut atunci (adica joi-vineri). Sa stii ca Brevactidul care se gaseste in Romania este acelasi lucru cu Pregnyl. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diarnyina, pana nu vezi rosu sa nu iti pierzi speranta [pup]. Pe mine m-au apucat emotiile acum, ca mai sunt cateva ore si merg la eco sa vad daca am ovulat. Sunt in ziua 18 si deja am simptome cum ca urmeaza sa imi vina ciclul asa ca nu cred ca sunt relevante in vreun fel aceste senzatii. Am sfarcurile sensibile dar sanii in general nu dau nici un alt simptom (nu sunt nici mai tari nici mai moi nici mai mari nici mai mici). Oricum la mine ar fi prea devreme pentru simptome ca daca e sa fie nici nu s-a implantat inca. Pe 31 iulie - 1 august cel mai devreme as putea face testul de sarcina. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emi sarumana mult de tot, daca gasesti in drumul tau adica sa nu te abati ,ia-mi si mie 3 cutii ( o cutie are 3 fiole) , sa imi spui cum sa procedez ca sa iti trimit banii, eu acum am plecat din bucuresti si ma intorc luni ( pe la ce ora pleci ca poate reusesc sa iti aduc banii?) Dr mi-a zis sa nu folosesc altceva in afara de pregnyl( i-am zis si eu de brevactid si de ovitrelle si mi-a zis ca embriologii il prefera pe asta. [copil][copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata [:)] kmy,la multi ani sotului![pup] diarnyina,mult succes![flo] emilia,sfarcurile sensibile indica ca ai ovulat.Doamne ajuta![pup] miky,nasol cu pregnylul.nu stii,asa recomanda toti medicii de la promed?mai ales ca e greu de gasit.[pup] o zi frumoasa![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia iti tin pumnii pentru eco [pup], si te asteptam cu rezultatul aici. Cat despre simptome, poate fi de la stimulare, vreo reactie adversa, sau poate cine stie....[:D]. Sa nu uiti sa intrebi cat ai endometrul, si cate corpuri galbene ai. Tot in ziua 18 am facut si eu eco pt confirmarea ovulatiei. Pe 31 esti ziua 29 nu? La cat timp iti vine normal tie CM? Apropo despre pregnyl...indraznesc sa-ti zic ca as vrea si eu...dar oare nu trebuie reteta acolo? in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu stiu cum e in Franta cu medicamentele fara reteta dar eu incerc. Cumpar 5 cutii daca gasesc si daca se dau fara reteta si va anunt (3 pentru Miki, 1 pentru Dia si 1 pt cine se nimereste). Miki, nu e nevoie sa te agiti sa imi aduci banii inainte. Pun de la mine si imi dai tu pe urma, numai sa gasesc si sa imi dea asa pe ochi frumosi. Plec luni dimineata foarte devreme (pe la 6 jumatate e avionul) si ma intorc vineri dupa amiaza pe la 5. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetele Eu sunt la mare E tare bine Mi s'au spart vase de sange pe Interiorul genunchiului Sa ma panichdz? Oricum azI-noapte n'am putut dormi Am luat un calmat si am adormit la 5 AM Se pare ca marea nu'mi prieste Acum am venit de la plaja M'a sunat mama sa'mi zica ca bunica a visat azi noapte Ca eram cu preietenii pe plaja si am iz bucnit spunand: voi avea un copiiiiiiiil Si am aruncat in sus cu nisip care era fin si alb :) Sper sa se adevereasca Ca si completare va spun ca bunica mea are vise premonitorii Anume: cand era insarcinata cu unchi'meu toata lumea o bateala cap sa mearga sa nasca zsi ea nu si nu A visat o voce care I'a zis: nu nasti acum! Si 2 maini au iesit dintr'un nor Au aratat 1 data 10 degete si apoi de 2 ori la rand cate 10 degete A nascut pe 10 iulie, dupa 20 zile de la vis Tare nu? Sper sa se adevereasca si acest vis al ei, draga de ea Miky a bucur ca ai inceput numaratoara inversa Iti tin pumnii Va pup fetele PS ar trebui sa imi fac griji pentru venele sparte pe picior? Nu sut multe dar nici putine Pupici Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilia [flo][pup][pup] merci mult de tot pentru ajutor. Te astept cu vesti bune de la eco [pup] in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...