Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (799).Felicitari Mihaelafalt !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna dimineatza fetelor!!!

va las o [cafea] si va doresc un inceput de sapt cat mai racoros!

[pup]

 

 

astazi am vizita la cardio, sa vedem ce-mi spen si el!!!!

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de suflet

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

Kmy mult succes la cardio astazi, sa vii cu vesti bune.

Si eu am deja emotii ca astazi merg la doctorita si sper sa ma accepte ca pacienta ei ca altfel nu stiu unde sa ma duc.

Kmy la noi deja saptamana a inceput prea racoros, chiar e rece bine, aseara am iesit un pic la plimbare si am venit inghetata acasa, parca e un inceput de toamna fata caldurile din zilele trecute.

[pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor,

Declar azi ziua 1

[pup]

 

in asteptarea unei minuni

AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.

3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.

Iulie stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi => fara obtinere sarcina

Prezent repet tratam femara

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dia imi pare rau de urati, dar nu ne demoralizam da? o noua luna o noua sansa.

Pe mine ma cam mananca palma sa fac un test, dar noroc ca dimineata am fost repede la baie ca sa nu mai fiu tentata dupa, vreau sa mai astept ca mi-am cam luat teapa cu testele si nu vreau sa fiu dezamagita iar.

[pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha merci pentru incurajari, imi impun singurica sa nu pic psihic, sigur ca da o noua luna o noua sansa, chiar daca am momente in care ma gandesc ca poate Dumnezeu Nu-mi va da nicioata o bebita..... Lupt din rasputeri sa fiu optimista in continuare si ma rog sa am puterea de a lupta in continuare, chiar daca de fiecare data am o mare dezamagire.....

Miha eu zic sa mai astepti, mai e un pic pana miercuri, lupta cu tine sa ai rabdare. Eu iti doresc ce-mi oresc si mie, un bebit mic [pup].

Multumesc tuturor fetelor ca sunteti alaturi de mine si ca ma incurajati.

[pup] fete luptatoare.

 

in asteptarea unei minuni

AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.

3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.

Iulie stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi => fara obtinere sarcina

Prezent repet tratam femara

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello fetele

la mine nimic nou

azi ziua 38, nimic special

semi-dureri de burta care m-au luat si m-au lasat weekendul asta

azi am facut si un ntest de ovulatie si un test de sarcina

ambele negative [:D][:D][:D]

 

nu stiu de ce ma imbat cu apa rece.... in fine....

la bafta mea.... nici gravida nu sunt, nici ciclul nu-mni vine mai devreme de termenul maxim (ca deh.... asa mi se intampla mie)

 

la mare a fost bine, am stat numai in apa...

 

Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,

 

imi pare rau de ziua 1 Dia, stiu cat e de greu, si mai stiu si ca nu exista cuvinte de alinare...

 

am nevoie de ajutor de la voi, fetelor...dr meu e in concediu si dr care il inlocuieste e cam pe langa ...am fost azi la ecograf,ziua 13, am pe dreapta, asa cum am banuit un folicul bunicel de 18 si ceva mm/ 19 si ceva mmm...dr mi-a zis sa fac maine spre dupa-masa ovitrelle, sper sa nu fie prea tarziu...de la ce dimensiuni se poate face injectia de declansare? din cate stiu injectia ajuta sa mai creasca un pic mai brusc foliculii, nu? si apoi am intrebat cand trebuie sa [pathot] si ea a zis ca azi, maine si miercuri, in ideea in care abia maine dupa-masa ar trebuis a fac injectia...iar la intrebarea de cand utro, a zis ca de miercuri...asta m-a facut sa cred ca e cam pe langa...deci...cand fac ovitrelle? cand imi dau intalnire cu sotul si de cand iau utro?[:D] va multumesc si sper sa ma ajutati cu un raspuns...am zis eu de la inceput ca nu am un feeling bun luna asta cum ca ar functiona...aaaa, si endometrul e de 7 si ceva...dr a zis ca e bunicel, voi ce ziceti?

 

Coincidenta este modul lui Dumnezeu de a ramane anonim-Albert Einstein

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramayanaa
buna fetelor,imi pare rau de ziua 1 Dia, stiu cat e de greu, si mai stiu si ca nu exista cuvinte de alinare...am nevoie de ajutor de la voi, fetelor...dr meu e in concediu si dr care il inlocuieste e cam pe langa ...am fost azi la ecograf,ziua 13, am pe dreapta, asa cum am banuit un folicul bunicel de 18 si ceva mm/ 19 si ceva mmm...dr mi-a zis sa fac maine spre dupa-masa ovitrelle, sper sa nu fie prea tarziu...de la ce dimensiuni se poate face injectia de declansare? din cate stiu injectia ajuta sa mai creasca un pic mai brusc foliculii, nu? si apoi am intrebat cand trebuie sa [pathot] si ea a zis ca azi, maine si miercuri, in ideea in care abia maine dupa-masa ar trebuis a fac injectia...iar la intrebarea de cand utro, a zis ca de miercuri...asta m-a facut sa cred ca e cam pe langa...deci...cand fac ovitrelle? cand imi dau intalnire cu sotul si de cand iau utro?[:D] va multumesc si sper sa ma ajutati cu un raspuns...am zis eu de la inceput ca nu am un feeling bun luna asta cum ca ar functiona...aaaa, si endometrul e de 7 si ceva...dr a zis ca e bunicel, voi ce ziceti?Coincidenta este modul lui Dumnezeu de a ramane anonim-Albert Einstein
align="right" id="quote2">deci:injectia de declansare se poate face cand foliculul are minim 18 mmendometrul e bun de la 6 mm in sus (cu cat mai mult cu atat mai bine dar nici prea gros sa nu fie)si doctorul meu mi-a zis la fel, nu e bine sa iei utrogestan imediat dupa ovulatie, ti-a zis bine cum sa ieiintalnire la lumina lumanarii cu sotul: mie mi-a zis dr. ca foliculul e la cea mai mare capacitate in primele 10 ore de la desprindere.... dupa aia se poate strica sau nu, depinde de fiecare in partestiu si ca spermatozoizii fac cam 8-10 ore pe drum (dehhh, nu e asfaltat [:D])deci.... cam astea-s raspunsurile succes [pup]Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...