Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (799).Felicitari Mihaelafalt !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ramayanaa eu am facut monitorizarea in ziua 11 dimineata, aveam foliculii de 17 si respectiv 19, dr mi-a dat pregnyl a doua zi dimineata, deci la 24 ore upa eco, eu am ovulat la 36 ore dupa pregnyl, deci urmatoarea zi seara, CSD am facut in fiecare seara: z11, z12, z13, z14 (spermograma sotului este ok), endometrul meu era e 6.4mm, iar dupa ovulatie crescuse la 8.2 mm (ziua 18), deci endometrul este ok la tine si mai creste, utro am luat din ziua 15 (la o zi jumate dupa ovulatie), tu poti lua la o zi dupa ovulatie. Parerea mea e ca ovitrelul sa-l faci maine dimineata.

[pup] si bafta multa

 

in asteptarea unei minuni

AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.

3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.

Iulie stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi => fara obtinere sarcina

Prezent repet tratam femara

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ramayanaa
Multumesc Moni, dar daca abia maine fac injectia dupa-masa, nu e prea devreme miercuri pt utro? adica nu ar fi nici macar cele 36 de ore...Coincidenta este modul lui Dumnezeu de a ramane anonim-Albert Einstein
align="right" id="quote2">pai cred ca de joi atunci...utrogestan...Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.

M-am intors de la doctor, mi-a facut control fara eco, analize la secretie, pap, chlamidia din col ca din sange a iesit nerelativ, mi-a dat sa mai repet prolactina si niste analize care nu le-am facut Ft4, dheas si homocisteina si in prima zi de ciclu daca vine, dar poate nu vine sa sun sa ma programeze pentru ziua 9-10 la eco de monitorizare a ovulatiei, prima luna vrea sa vada cum reactioneaza organismul meu singur, ce folicul face singurel.

A fost multumita de tratamentul care il iau si mi-a zis ca chiar daca vroiam sa mai merg la doctorita cu care am inceput la Iasi nu mai puteam ca ea pleaca din tara pentru vreo 6 luni.

Sunt foarte multumita ca m-a primit ca pacienta a ei, sper sa reusesc cat mai repede sa devin mamica.

[pup][pup][pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca peste o saptamana o sa vii ca alta baba si o sa ne spui ca ai un test pozitiv.

Moni mai ai putintica rabdare, eu zic ca nu are rost sa strici testele de ovulatie acum, mai bine astepti sa iti vina ciclu, in timpul asta tu prestezi cel putin o data la 2-3 zile sa fii acoperita si testele la pastrezi dupa primul ciclu.

[pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dia imi pare rau ca nu a fost sa fie. Fa-ti testele de mutatii si eu am avut aceeasi problema.

Mihaelabafta sa fie cu ochisori luna asta.

Noi ne pregatim de plecare, am impachetat si deja simt miros de concediu. Sper sa fie cu nororc luna asta mai ales ca mergem la relaxare.

Va pup si sper sa ne auzim cu vesti bune.

 

Mami de fetita frumusica foc!

29.04.2010

MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata.

Flory concediu placut si sa vii cat mai relaxata inapoi.

Despre mine nici o veste, nu tut dureri de ciclu, nu tu spoting care la mine era prezent cu 2-3 zile inainte, am rabdat si nu am facut nici test asa ca emotiile o sa fie pe maine.

[pup][pup][pup]

 

 

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)

O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele

 

miha, eu le-am luat special pentru perioada asta de pana in ciclu pentur ca nu am habar de ce se intampla in corpul meu

dupa... va fi mai simplu sa monitorizez ovulatia ca si pana acum (diverse simptome)

 

dar ma enerveaza maxim inactivitatea asta organica.... nimic nu se petrece, am mici dureri de burta, imi trec rapid (asta de vreo saptamana) tot sper ca vikne ciclul din moment ce ma tot iau durerile

bufeuri mai am dar mult diminuate.... adica in jur de 1-2 pe zi (fata de 100 pe zi - adica in continuu, cum aveam)

uscata nu sunt dar nici scurgeri nu am

daca ma verific intern e o mazga acolo... insa e stabila, nu abunda, nici nu scade....

 

offffffffffffff

 

Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...