Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (799).Felicitari Mihaelafalt !


Recommended Posts

Buna gagici. Dia si Emilia sper sa fie bebei la voi si sa fiti bucuroase cu adevarat saptamana viitoare. Eu astazi am fost cu batrana la psiholog si psihiatru si sper sa ma linistesc putin de acum ca i-a dat niste calmante, oricum nu mai sunt asa stresata ca am inceput sa am hartii la mana cum ca nu are dreptate. Eu sunt super somnoroasa, pe martea viitoare as fi si eu ziua 28 si ar cam trebui sa ma testez pe joi dar nu cred ca ajung pana atunci, deja ma doare spatele si in acelasi timp imi e un somn de cad din picioare, sanii ma dor pe lateral dar hai sa ma trezesc si sa nu imi fac visuri ca iar cad de sus ca lunile trecute. Cand am facut laparo nici nu m-am gandit ca nu raman, apoi cu stimularea la fel, a urmat concediul si relax total si nimic iar acum in stresul asta si nedormit sa fie bebe? Nu cred dar daca este noi il primim cu bucurie.[pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe) O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

buna fetelor vin si eu la ceas de seara, ca eu peste zi la serviciu nu am nici macar calculator, d-apoi internet... Miha, ma bucur ca te-ai mai linistit cu batrana ta...e greu oricum banuiesc Fetele cu stimulare...ati avut dureri de cap? pe mine ma cam chinuie de vreo 3-4 zile...si ma cam secatuieste de vlaga...poate e si oboseala dinainte de concediu.. va doresc o seara faina si numai bine Coincidenta este modul lui Dumnezeu de a ramane anonim-Albert Einstein
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma bucur cand vad k nu mai sunt discutii in contradictoriu,cand vad k va incurajati [asia] Am fost in weekend la tara k simteam k ma sufoc in Buc,m-am balacit duminica la Arges,ce bine a fost [9cer] apa putin rece,dar nu stateam prea mult in ea.Sper sa nu ma certati,dar nu mai puteam de cald [:I] Peste 2sapt merg la dr sa vedem ce face asta mic/asta mica la eco de 18sapt.Abea astept sa-l vad. Diarnyina,MeAlex,Miha,emilia sper sa fie luna asta cu ochisori la toate. [pup] & [grup] [gravi] in 16 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Fetelor intradevar 2 pastilute au putut sa imi redea linistea si mie si ei, intradevar avea nevoie de tratament, deja imi multumeste cand ii duc mancare si o schimb, e un pas mare iar azi noapte am dormit bine, fara sa ma trezesc. Ma inteapa ovarele amandoua iar durerea de spate inca persista. Ana asteptam vesti bune de la eco. [pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe) O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, la mine nu apare nimic luna asta, ca nu incercam, fac un tratament pentru refacerea endometrului dupa histeroscopie. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor Mihaelafalt ma bucur pentru tine ca te-ai mai linistit un pic, e bine ca ai hartii la mana ca nu are batrana dreptate. Sa ne tii la curent saptamana viitoare. Ai dreptate trebuie sa ne mai temperam un pic, e atat de ureros in fiecare luna, cand ne facem vise, si la sfarsit picam din al-9-lea cer direct la subsol.... E mai bine sa nu ne facem sperante iar cand va fi bebe sigur ne va bucura enorm. Eu se pare ca nu am nici un simptomnici de sarcina nici de urati (de obicei nu am simptome cand imi vine), incept incet incet sa revin cu picioarele pe pamant, si ma ganesc ca de luna viitoare o voi lua de la capat cu tratamentul. Tot din cauza laparoscopiei mi-am facut si eu o mie de sperante. [pup] ramayanaa eu cand am luat ovamit anul trecut nu am avut dureri de cap, ar luna asta cand am luat femara am avut vreo saptamana dureri e cap suportabile dar sacaitoare. I-am zis dr. dar a zis ca nu e de la tratament. Eu cred ca e de la tratament, stiam ca modificarile bruste de hormoni pot da dureri de cap. Ana178081 [pup] pentru molipsire si sa te auda Dumnezeu. in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dia eu nu am vrut sa iti stric entuziasmul dar asa am patit eu, uite ca laparascopia am facut in martie fara nici o problema si suntem in iulie si eu tot nu am ramas. La mine ma tem sa nu vina ciclul iar mai devreme ca vad ca durerile astea de spate continua si in ultimele 2 luni a cam venit in ziua 26-27 iar inainte peste 30 de zile, acum sper sa nu vina sa pot merge la eco luni si la control. Cosuri deja au aparut, nu stiu ce sa mai zic.[pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe) O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha eu am facut laparo in iunie, asta e prima luna dupa operatie. La mine primul CM dupa laparo mi-a venit la 28 zile fix, inainte imi venea mai des la 29 si uneori la 28 si foarte foarte rar la 27. E posibil sa nu se fi decalat deloc la mine. Maine sunt ziua 28 de asta ziceam ca vineri sau sambata astept sa-mi vina. Azi chiar daca sunt ziua 27 a CM sunt in ziua 14 DPO. Sper sa poti sa-ti faci eco luni, poate nu-ti vine pana atunci. Imi poate spune cineva daca e ok ca faza luteala sa fie de 16 zile si nu 14 cum ar fi normal? Oare ce hotaraste lungimea fazei luteale? in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si vroiam sa mai intreb, utrogestan cat timp se ia? Pana cand vine CM (daca vine) sau trebuie sa-l intrerup intr-o zi anume? Utrogestanul amana CM? Eu am ovulat in ziua 13 seara si am inceput sa iau utro in ziua 15 dim 2 pe zi, deci pana acum am luat 13 zile utrogestan (inclusiv azi). Voi ce spuneti sa fac? Sa-l opresc sau sa continui? in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...