Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aspirante optimiste (799).Felicitari Mihaelafalt !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Mihaelafalt
Am intrat in posesia testelor cu intrebarile de rigoare, de unde, cum, cat si asa mai departe. Miky felicitari abia astept sa treaca timpul si sa ne spui ca ai facut FIV si ca ai un rezultat pozitiv. Daena ai o mare rabdare daca ai inceput tratamentul Liviei, sper sa vezi rezultate cat mai repede, eu stiu ca numai cand m-am uitat pe el am renuntat. Of ce bine e dupa o ora neintrerupta de somn, parca sunt noua nascuta, am dormit toata noaptea si acum 1 ora, sotul rade ca iau eu pastile sau batrana? [pup][pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe) O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos
aaaa super Miha ma bucur ca a putut sotul sa le ia mi-ar fi parut rau sa le pierzi asa aaiurea [pup] Aspenter (75 mg) 1 pastila la 2 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana0000 tocmai ce ti-am citit azi toate postarile din martie cand ai ramas tu graviduta, ce bucurie trebuie sa fi avut cand ti-a iesit testul pozitiv, dupa ce prima data iti iesise negativ, si mai ales ca nu te asteptai, nu aveai simptome.... [pup] pentru molipsire. nici eu nu am simptome, si pana duminica aflu daca s-a intamplat minunea luna asta. in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diarnyina_s
Dana0000 tocmai ce ti-am citit azi toate postarile din martie cand ai ramas tu graviduta, ce bucurie trebuie sa fi avut cand ti-a iesit testul pozitiv, dupa ce prima data iti iesise negativ, si mai ales ca nu te asteptai, nu aveai simptome.... [pup] pentru molipsire. nici eu nu am simptome, si pana duminica aflu daca s-a intamplat minunea luna asta. in asteptarea unei minuni AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani. 3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina. Prezent stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi
Simptomele reale au aparut pe la 6 sapt, nu ma mai asteptam dupa testul negativ de luni dimineata dar speram...Em era pe caii,imi tinea moralul sus. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor eu vin cu o intrebare de 2 luni imi iau temperatura bazala deoarece am intrerupt ac la sfarsitul lunii mai si vreau sa vad daca sau cand am ovulatie. in luna iunie in ziua a 21a a ciclului menstrual m-ia scazut temperatura de la 36.5-36.6 cam asa a fost pana la 36.3 apoi in urmatoarea zi a fost 36.7; 36.7; 36.9; 36.9; 37.0; 37.1......si tot asa pana in ziua 34 a ciclului menstrual cand a fost 36.8 urmatoarea zi mia venit menstruatia.in iulie din a 4a zi a ciclului menstrual am inceput iar cu temperatura in a13a zi am avut niste dureri de burta aproape ca la menstruatie dupa ce am simtit durerile acetea peste vreo ora am fost la baie si m-am spalat si am observat ca am sangerat foarte putin dar numai atunci dupa ce m-am spalat nu am mai sangerat eu ma asteptam ca urmatoarea zi sa imi creasca temperatura. in ziua cand am sangerat temperatura a fost 36.5 si in urmatoarele 36.6; 36.6; 36.6; 36.7; 36.7;si 36.8 temperatura de azi ce parere aveti in ziua a13a am ovulat? este posibil sa nu imi creasca temperatura imediat daca am ovulat atunci.si luna trecuta stiu ca am avut dureri de burta dar nu am notat si nu stiu daca au fost in ziua cand am avut temperatura mai mica:(.ooooffffff mai am 2 luni de pauza de dupa ac mai am timp sa imi iau temperatura sa vad care este treaba si dupaia trecem la[xinpat][xinpat][xinpat]cand sper sa si vina[bibe]. Imi cer scuze ca am scris asa mult. va pup si astept raspuns de la voi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, iti tineam moralul pt ca te testasei mult prea devreme si aveam eu un super-feeling atunci, nu stiu cum si de ce... Doar ca feelingul il aveam si in ce ma privea dar la mine atunci n-a fost sa fie. Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai. PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rama, de la patilele de stim am avut si eu dureri de cap, cand a auzit dr a schimbat tratamentul. Si acum cand sunt cu inject. ma intreaba daca am dureri de cap. Ar fi bine sa ii zici dr. Moni, mai ai fff putin. Miky, bravo! Sa fie cu noroc! ankylya, e greu de urmarit, dar pare ca ai ovulat, nu inteleg ce e cu sangerarea aia. Te sfatuiesc sa iti faci cont pe fertilityfriend .com si sa iti notezi acolo. El iti va detecta ovulatia si va fi usor sa ne arati graficul, ca sa ne dam cu parerea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor pentru gandurile bune va [pup] si va imbratisez cu drag. fiv-ul il voi face prin septembrie,dr este in concediu 2 saptamani in august), mi-a dat sa iau de acum siofor 1500mg/zi si dufaston din z17 pana in z26, mi-a zis ca mergem pe protocol scurt si ca imi va da si medrol ( nu stiu daca am retinut bine denumirea) iar in ziua 2 va stabili si ce stimulare imi va da, pana atunci m-a pus sa imi caut pregnyl (la intrebarea mea daca pot sa imi iau ovitrelle mi-a zis ca embriologii prefera ca declansarea sa fie facuta cu pregnyl), mi-a mai siz sa imi fac analizele de trombofilie, secretie vaginala si culturi col. Astazi la eco in z12 am un folicul de 13mm pe os si endometrul de 7mm prin urmare o sa ovulez tarziu, am intrebat de adenomioza si mi-a zis ca la mine nu este cazul ca nu am asa ceva mi-a aratat vascurarizarea uterului si ca este omogen, ca nu se vede altceva si sa nu imi fac griji. Emilia te rooooooooog daca ma poti ajuta, poti sa imi spui daca mai pleci din Romania ,ma poti ajuta sa imi iei si mie pregnyl? eu s-ar putea sa ajung in Bulgaria dar nu stiu daca il au acolo iar in Ungaria il au sigur dar nu stiu cand pot ajunge eu, bineinteles daca poti si nu te abati de la drum.[pup] [copil][copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...