Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cercei si durerea urechilor


Recommended Posts

Buna tuturor, Sint stabilita in Canada si damblaua mea a fost ca atunci cind ma duc in Romania in vizita sa-mi cumpar niste cercei de aur. Astfel incit mi-am cumparat cercei de cca 2,25 gr. fiecare care imi plac foarte mult. Problema este ca tija este foarte groasa si ma dor urechile cind ii pun si pe parcursul zilei deasemenea. In general nu simt cerceii, dar pe astia mi-e cam greu sa-i port. Mai am o pereche cumparati in '98, atunci cind era moda cu cei torsadati si cam aceeasi problema o am, tija e peste poate de groasa, insa la aceia am pus pe seama modelului. Acestia au tija dreapta, in mod normal trebuia sa fie placut de purtat, insa nu prea e...si am dat si aproape 700 lei pe ei ! As dori sa stiu ce as putea sa fac si mai ales daca nu se face gaura prea mare pentru tijele obisnuite tot purtand matahalele astea de tije. Pacat...caci modelul e frumos. Astept parerile voastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna si merci pentru raspunsuri, intre-timp am mers la un bijutier de aici care mi-a spus ca e normal ca tija sa fie mai groasa, ca asa stau ei bine pe lobul urechii, alt fel cad in jos si nu mai stau frumos. Din acelasi motiv, tija nu este perfect cilindrica, ci da spre patrata. Asadar ceea ce spune el este ca urechea se va obisnui, insa ca va lua citeva zile. Asadar le-am mai dat o sansa si vad care este situatia apoi. Pe curind ! Adina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...