Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Juniori de iulie-august 2004 - 8 ani!


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
neataLia, cat de tragica e situatia nu stiu.... pentru ca speranta de viata tocmai datorita medicinei a crescut. normal ca formele de cancer erau mai putin intalnite sau ne-diagnosticate - ca mureai inainte de 40 de ani de febra aftoasa, friguri galbene, gripa, meningita, nu mai zic de alte boli virale de copilarie mica. sunt sigura ca anumite produse chimice influenteaza in mod pozitiv panta crescatoare a afectiunilor de tip canceros.scuze de divagatia de dimineata, pe mine ma fascineaza istoria asta [:)]sa aveti o zi buna!
align="right" id="quote2">Exact asta e ideea, pana in momentul in care medicina si mai ales farmacologia au evoluat semnificativ foarte multi oameni mureau din cauza unor afectiuni care astazi sunt considerate banale, doar cei mai rezistenti supravietuiau. Acum ai pe de o parte o selectie mai slaba si pe de alta parte un plus de "chimie" in toate cele, incepnd cu faimosii conservanti alimentari, continuam cu hormonii si tratamentele cu antibiotic aplicate in masa in crescatoriile de carne (fie ele pasari, bovine, porcine, ovine) si nu in ultimul rand de mentionat sunt si ingrasamintele folosite in agricultura moderna. Eu stiu cazuri de pacienti de 90 si ceva de ani, veniti la spital pe picioare, operati, plecati acasa pe picioare!! Si cu mintea inca la locul ei!! Si nu unul, doi... chiar multi. Generatia nascuta intre 1910 - 1920. Si un numar mare al cazurilor nasoale la generatia 1960 - 1970, ce au ei special nu stiu. Mai ales ca ei nu au fost crescuti cu hormoni si chimicale, cel putin nu pe vremea aia. Sa fie doar demografia mult crescuta in urma faimosului decret, care sa dea numeric mai multi indivizi bolnavi? Noi avem pe cineva in familie care a decedat la 45 de ani, cancer gastric galopant, inca ne intrebam cum a fost posibil. Andriesmami!! uite avioanele, avioanele, sunt multe mami, multe!! uite si unul mic mami, e puiul lor, e puiul lor!!!id="green">id="size2">id="Verdana">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

se poate sa fie chiar diferenta statistica care face saltul mai mare. plus ca la cei de 90 de ani a functionat deja si selectia naturala de la 10 ani, si cea de la 20, nu mai zic de selectia sociala din razboi. deci astia care mai ajung si la operatii.. sunt clar cei mai tari exponenti ai intervalului lor de varsta [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneatza de la servici, ce greu e dupa 2 zile ... merg sa fac cap nou [flo]

revin

 

____________________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black"> Iuliaid="red">[floare3] Alexid="green">[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

Olivia, sper sa-si faca Klacidul efect la Luca si sa scape de injectii...cat despre poarta de intrare...e greu sa-mi dau cu parerea, mai ales ca nu stiam ca exista si parotidita bacteriana. in urma cu 4 ani Danu a facut mastoidita bacteriana, a fost f nasol. Se pare ca a intrat germenul pe la nasuc pe undeva atunci iar vaccinul administrat peste viroza i-a potentat viteza si puterea de permeabilitate pana in os. La Danu atunci Klacidul nu a avut efect, i-a fost administrat 5 zile si a fost degeaba, acum la voi, uita-te si tu sa vezi daca starea lui Luca se amelioreaza dupa 2 zile de antibiotic, daca nu, inseamna ca nu e de ajuns, Danu nu se simtea mai bine nici dupa 3 zile de antibiotic. Am ajuns cu el la spital. Altfel n-am fi scos-o la capat. Sanatate !

 

ROxana, Andries, de acord cu voi, sa stiti ca si eu ochiometric mi-am dat seama ca cei ce acum au intre 70 si 90 de ani sunt tare robusti asa, de felul lor, chiar daca au facut razboiul. Sunt sanatosi, si cel mult a dureri articulare, tensiune etc... in nici un caz nu au tot soiul de pb ce le au generatiile mai tinere. Nici nu mai stii ce sa crezi, cum zicea Roxana subiectul e fascinant

 

o zi buna si multa sanatate, chiar daca ma repet, nimic altceva nu conteaza pt noi si copiii nostir

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cap nou aici:

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174049&nm=LMA-Juniori-de-IulieAugust-20048-ani102

 

[bis]

 

____________________________________________________id="red">

 

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,

inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra

obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,

botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.id="black">id="size1">

_____________________________________________________id="red">

 

Au nevoie de noi:id="black"> Iuliaid="red">[floare3] Alexid="green">[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...