Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Guvernul Ponta (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Mickyyy, oameni ca tine imi induc frica. Frica ccc ca nu s-a terminat, ca iata, si oameni tineri se leapada de dotarile din nastere ca sa isi aseze propaganda in chip de cap. Tu nu refuzi antenele, tu refuzi si arunci cu umbre peste oricine zice altfel decat tine, atribuindu-le fals pt cei care citesc pe aici nuante de Intact media, doar doar sa nu fie luati in seama, ca sa nu ajungi sa monologhezi pe la politicile de pe DC. Daca te-am ofensat imi cer scuze. Dar asta e senzatia pe care mi-o dau postarile tale. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Nicio sansa sa ma ofensezi [:D], sunt imuna cand vine vorba de politica. lucialu, tu spui ca oameni ca mine iti induc frica, eu spun ca oameni ca tine imi dau motive sa emigrez. Cand realizez ca tu reprezinti de fapt majoritatea romanilor (si cand zic tu, ma refer la modul de gandire/de a vedea lucrurile); cand realizez ca romania n-o sa devina in veci o tara europeana daca vom continua pe drumul pe care vrei tu si alti 60% din romani sa mergem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Mickyyy, oameni ca tine imi induc frica. Frica ccc ca nu s-a terminat, ca iata, si oameni tineri se leapada de dotarile din nastere ca sa isi aseze propaganda in chip de cap. Tu nu refuzi antenele, tu refuzi si arunci cu umbre peste oricine zice altfel decat tine, atribuindu-le fals pt cei care citesc pe aici nuante de Intact media, doar doar sa nu fie luati in seama, ca sa nu ajungi sa monologhezi pe la politicile de pe DC. Daca te-am ofensat imi cer scuze. Dar asta e senzatia pe care mi-o dau postarile tale. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Nicio sansa sa ma ofensezi [:D], sunt imuna cand vine vorba de politica. lucialu, tu spui ca oameni ca mine iti induc frica, eu spun ca oameni ca tine imi dau motive sa emigrez. Cand realizez ca tu reprezinti de fapt majoritatea romanilor (si cand zic tu, ma refer la modul de gandire/de a vedea lucrurile); cand realizez ca romania n-o sa devina in veci o tara europeana daca vom continua pe drumul pe care vrei tu si alti 60% din romani sa mergem.
nici nu fu referendum si tu dai cu rezultatul in strachina (60%+1) , pai de unde mai Mami Omida?! Nina,mami de, [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
nici nu fu referendum si tu dai cu rezultatul in strachina (60%+1) , pai de unde mai Mami Omida?!
am facut niste calcule mirobolante, ponderand diverse tipuri de sondaje de opinie, cu rezultatele la aleferile locale, si-mi dadu un procent apropiat de 60%. o sa vedem pe 29 [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
Mickyyy, oameni ca tine imi induc frica. Frica ccc ca nu s-a terminat, ca iata, si oameni tineri se leapada de dotarile din nastere ca sa isi aseze propaganda in chip de cap. Tu nu refuzi antenele, tu refuzi si arunci cu umbre peste oricine zice altfel decat tine, atribuindu-le fals pt cei care citesc pe aici nuante de Intact media, doar doar sa nu fie luati in seama, ca sa nu ajungi sa monologhezi pe la politicile de pe DC. Daca te-am ofensat imi cer scuze. Dar asta e senzatia pe care mi-o dau postarile tale. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
sorry ca revin pe acest mesaj, eram la o tigare si incercam sa inteleg oare de unde provine frica ta? de la faptul ca exista inca oameni care il sustin neconditionat pe basescu si care (o sa ma citez dintr-un alt mesaj) au ochelari de cal si nu vor sa vada nimic din ce se spune de rau la adresa lui. Si tot cugetand eu asa (ca ma mai apuca si cugetatul, mai rar, recunosc, sa nu oboseasca neuronul stingher [:D]), din "link in link", am ajuns la o concluzie tragi-comica: de fapt noi doua semanam incredibil de mult, singura diferenta e ca suntem in tabere opuse (sau avem viziuni politice diferite) Voi ma acuzati pe mine ca am impresia ca detin adevarul absolut, si cine nu gandeste ca mine, e fie spalat pe creier de antene fie are o lipsa acuta de neuroni. In acelasi timp, faptul ca tie ti-e frica de modul meu de gandire, denota ca esti sigura ca tu deti adevarul absolut, si ca mie (sau celor care gandesc ca mine) ne lipsesc niste neuroni ("oameni tineri se leapada de dotarile din nastere"). si eu si tu suntem extrem de inflexibile in optiuni tu nu vei putea concepe in veci ca basescu a facut mai multe lucruri bune decat rele (poate ca pentru tine a facut numai rele), in timp ce eu nu voi concepe in veci ca basescu a facut atatea rele. Voi il vedeti pe ponta mesia pe cal alb, eu il vad asa pe basescu. Voi credeti ca daca ramane basescu la cotroceni, ne asteapta dezastrul, noi credem ca daca pleaca basescu va fi de fapt dezastru. Voi credeti ca justitia e aservita, noi credem ca a inceput sa functioneze liber. Voi credeti ca basescu tine de un scaun, noi credem ca usl-ul se agata de el cu orice pret. Si lista ar putea continua la infinit. Iar din toata aceasta lista, concluzia e una singura, si tu suferi de acelasi lucru de care sunt acuzata eu: te crezi singura cunoscatoare a adevarului [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ministrul justitiei Corlatean despre numirea sefului DNA: [url="http://www.ziare.com/titus-corlatean/ministrul-justitiei/corlatean-despre-numirea-sefului-dna-in-functie-de-rezultatul-la-referendum-vom-sti-cum-procedam-1179594"]In functie de rezultatul la referendum vom sti cum sa procedam[/url] Ah, ce le mai frig degetele sa scape odata de incomozii astia din justitie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy Si tot cugetand eu asa (ca ma mai apuca si cugetatul, mai rar, recunosc, sa nu oboseasca neuronul stingher [:D]), din "link in link", am ajuns la o concluzie tragi-comica: de fapt noi doua semanam incredibil de mult, singura diferenta e ca suntem in tabere opuse (sau avem viziuni politice diferite) .. si eu si tu suntem extrem de inflexibile in optiuni tu nu vei putea concepe in veci ca basescu a facut mai multe lucruri bune decat rele (poate ca pentru tine a facut numai rele), in timp ce eu nu voi concepe in veci ca basescu a facut atatea rele. Voi il vedeti pe ponta mesia pe cal alb, eu il vad asa pe basescu. Voi credeti ca daca ramane basescu la cotroceni, ne asteapta dezastrul, noi credem ca daca pleaca basescu va fi de fapt dezastru. Voi credeti ca justitia e aservita, noi credem ca a inceput sa functioneze liber. Voi credeti ca basescu tine de un scaun, noi credem ca usl-ul se agata de el cu orice pret. Si lista ar putea continua la infinit. Iar din toata aceasta lista, concluzia e una singura, si tu suferi de acelasi lucru de care sunt acuzata eu: te crezi singura cunoscatoare a adevarului [:D].
@Mickyy - ce trezi tu despre tine e ok, dar ce proiectezi asupra noastra nu are nici un fundament. - Nu cred ca Ponta este mesia, democrat, ca nu vrea puterea sa abuzeze de ea, nici ca nu isi doreste sa aserveasca justitia. Toate cel de mai sus le doreste si Ponta si Basescu doar ca unul s-a dovedit mai rapace, celalat doar promite sa-l urmeze pe "maestru" Basescu. Si Antonescu il copiaza pe Basescu in propriul partid. In concluzie mai cugeta, fa neuronii sa accepte ca imaginea ta este denaturata, pentru ca introduci in aceeasi categorie doua categorii de oameni diferiti. - Pe cei care-l sustin pe Ponta,dar nu i-am prea vazut pe aici, si - cei care considera "toti sunt la fel", dar ca Basescu este raul cel mai mare, fara sa fie sustinatori ai lui Ponta sau Antonescu. Categoria care considera ca "toti sunt la fel" are doua subcategorii: - cei care nu accepta sa fie considerati fraieri si riposteaza, si - cei care considera ca nu-i razboiul lor. Dupa cum vezi "fauna" de pe DC este mult mai diversificata. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ponta iar si-a dat in petec "Deutsche Welle: "Una transmite Victor Ponta la Bruxelles, altul este discursul sau la Bucuresti"""" Imi aduc aminte de procesul medicilor din 1952 de pe vremea lui Stalin. Va rog, domnule ministru al sanatatii, sa transmiteti medicilor exceptionali chemati la DNA respectul meu pentru munca lor. Va rog sa transmiteti regretul meu pentru ca sunt anchetati din cauza ca sunt medici."" Jalnic! Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si alta minciuna gogonata " Sa stiti ca am auzit ca sunt tancuri pe strazi, ca arestam judec#259;tori, c#259;... Acum, s#259; le fie ru#351;ine celor din Bucuresti care au transmis aceste mesaje, ca sa stiti c#259; nu le-a creat nimeni in Franta sau în Spania, le-au fost trimise de la Bucuresti si se profita cumva de ignoranta referitoare la Romania". http://www.mediafax.ro/cultura-media/ponta-a-trimis-o-scrisoare-asociatiei-presei-straine-care-a-fost-mesajul-premierului-9891753 ati citit voi undeva asa ceva, de tancuri pe strazi etc? este omul asta in toate mintile? Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...