Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Guvernul Ponta (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 88
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Urmariti declaratia lui Geoana, la minutul 9:40. Despre vizita de taina a lui Geoana la Vantu din fosta campanie electorala. Geoana: "Am aflat de prezenta fotografiilor care arata prezenta mea la domnul Vantu cu cateva minute inainte de intrarea in platou ... Ponta, care era purtatorul de cuvant al campaniei mele mi-a zis: Daca va intreaba de vizita acasa la Vantu, mintiti si spuneti ca ati fost acasa la nevasta ...." http://stirileprotv.ro/stiri/politic/geoana-ponta-mi-a-zis-daca-va-intreaba-daca-ati-fost-la-vintu-mintiti.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Presedintele interimar al PNL Bucuresti, Eugen Nicolaescu, a declarat joi ca Uniunea Social Liberala a depus la Parchetul de pe langa Inalta Curte de Casatie si Justitie o plangere penala impotriva a 14 persoane, lideri ai PDL, si a presedintelui suspendat Traian Basescu, pentru "raspandire de informatii false, pentru defaimarea tarii si a natiunii si pentru periclitarea sigurantei economiei nationale si a stabilitatii monedei", transmite Mediafax. Interesant de aflat unde in Codul penal se mai gaseste infractiunea de defaimare a tarii ca parca a fost dezincriminata prin modificarile codului in 2006 si nu imi aduc aminte sa fi revenit. Cine mai are tupeul sa "strige" ca e lovitura de stat s-ar putea trezi cu plangere penala asa ca "ciocu' mic".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si putem merge chiar si mai departe: ARTICOLUL 96 constitutie Punerea sub acuzare (1) Camera Deputatilor si Senatul, in sedinta comuna, cu votul a cel putin doua treimi din numarul deputatilor si senatorilor, pot hotari punerea sub acuzare a Presedintelui României pentru inalta tradare. (2) Propunerea de punere sub acuzare poate fi initiata de majoritatea deputatilor si senatorilor si se aduce, neintârziat, la cunostinta Presedintelui României pentru a putea da explicatii cu privire la faptele ce i se imputa. (3) De la data punerii sub acuzare si pâna la data demiterii Presedintele este suspendat de drept. (4) Competenta de judecata apartine Inaltei Curti de Casatie si Justitie. Presedintele este demis de drept la data ramânerii definitive a hotarârii de condamnare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foooaaartee interesanta seara asta. Eu m-am mai lamurit inca odata ( desi nu era cazul ) ca e o mare lovitura de stat. Si noi stim extrem de putin si asta e doar virful ice-bergului. S-au suprapus la fix interesele lui Voiculescu&clica cu rusii, cu Nabucco, cu gazele de sist. http://pressinside.ro/2012/07/exploziv-kondyacov-a-pus-la-cale-demiterea-lui-traian-basescu-pentru-a-pune-rusia-mana-pe-resursele-energetice-ale-romaniei/ http://www.b1.ro/stiri/politica/traian-basescu-paia-a-de-la-cotroceni-i-clica-sa-de-ticalo-i-vor-raspunde-in-fa-a-legii-33490.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
@Mickyy - ce trezi tu despre tine e ok, dar ce proiectezi asupra noastra nu are nici un fundament.
Sorry, dar iar te-ai trezit vorbind fara sa fi fost intrebat, sau mai exact ca eu sa fi facut in vreun fel referire la tine [:-@][:-@]. Ce-i drept, sunt multe subiecte pe-aici, si e greu sa le urmaresti pe toate. Vorbeam cu lucia, si daca am folosit cumva pluralul a fost pentru a accentua o idee, nu pentru a spune "lucia+deceneus" cred asta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...