Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nastere naturala dupa embolizare


Recommended Posts

Numele meu este Andreea am 28 de ani si urmeaza sa ma casatoresc in vara aceasta, am mers la un control de rutina pentru a vedea daca totul este in ordine pentru a putea ramane insarcinata dupa casatorie. Mi-au descoperit ca am acest fibrom subseros de 78/65 mm, pe care am inteles ca este nevoie de operatie pentru al elimina. Nu as vrea sa se ajunga la operatie pentru ca imi doresc tare mult cat mai multi copilasi si nici la o eventuala cezariana din cauza acelei taieturi. Am inteles ca se poate elimina si fara operatie si as vrea sa aud si parerea altor persoane, sper sa nu fie prea mare si sa poata fi embolizat. si sa nu fie reacti adverse pentru o eventuala sarcina sau fertilizare, desi pe internet parerile sunt impartite, la fel si doctori, ginecologi vor sa ma operez, cei cu embolizarea zic ce nu e ok operatia: ca embolizare este buna, acuma eu nu mai stiu ce sa cred si sa fac. Voi ce stiti?este nevoie neaparat de cezariana dupa embolizare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna ziua, Fibromul uterin de 7 cm este considerat a fi destul de mare si nu se preteaza pentru tratamentul prin embolizare. In aceasta situatie tratamentul este chirurgical. Partea buna a lucrurilor este ca pozitia sa subseroasa face posibila operatia pe cale lapoaroscopica( adica recuperarea este foarte rapida (2 zile), si nu necesita deschiderea cavitatii uterine. Asta inseamna ca cicatricea uterina este minima si veti putea naste natural ulterior si nu vor exista consecinte nefavorabile din acest punct de vedere! Dr Dragos Gradinaru http://www.reginamaria.ro/ro/spitale/medic/dragos-gradinaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...