Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum facem fata unei dezamagiri


Recommended Posts

saskia prietena ta are o mare problema cu amanta sotului si tu ai fost amanta la randul tau. Practic te-ai ales cu ce ar vrea sa-i transmita amantei, pur si simplu ai incetat sa mai fi tu, prietena ei si ai devenit pentru moment (pentru o intreaga perioada poate) AMANTA. D-asta te-a atacat pe toate planurile. Era o proiectie la indemana de facut. Si eu zic precum LadyJ, vorbeste cu ea sincer despre toate astea, daca era si este importanta pentru tine. Apropiete-te tu de ea, ea nu o va face prea curand. Daca raspunde pozitiv, aveti relatia inapoi, mai solida decat inainte. Daca nu, nu, macar stii cum stai. Nu as invita-o fara sa lamuresc inainte situatia. Nu as vrea o continuare la aniversare, sotul tau nu cred ca merita asta. Roxana, Maria (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In primul rand, La multi ani sotului tau. Sa fie sanatos, sa fiti sanatosi, sa va bucurati de multe zile frumoase. In al doilea rand, sincer cred ca oricat de ranita ar fi de problema ei din casnicie ... nu avea nici un motiv sa sara in gatul tau, de la comparatiile cu tine pana la copiii tai. La cum s-a purtat, mie una imi pare ca nu ati fost prietene ci mai degraba tu ai fost pentru ea un reper cu care se putea compara. Plecand sa zicem din acelasi punct de referinta (origine 0 = Romania) se masura cu tine in a-si demonstra reusita. Si ce sa faci, uite ca-i da cu minus la ea, din pacate pentru orgoliul ei: ea e inselata in loc sa aiba ea pe altul ... si al tau te-a si primit inapoi in loc sa dea cu tine de pereti (poate in scris pare dur, dar tonul meu e de gluma), copilul tau il "umileste" pe al ei prin scoala urmata, ai prieteni mai multi si ii tii numai pentru tine. Asta e parerea mea si desi poate parea dur, dar din afara si din norul bruxelez asa se vede. Eu sincer as pune-o pe lista de cunostinte cu care daca ma vad ma salut si vorbesc despre vreme. Prietenii sunt aia cu care rezonez si pe care ma bazez cand sunt jos nu la jugulara carora sar. [url="http://viperisme.blogspot.com/"] viperisme [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui saskia Nu stiu ce atitudine sa adopt, sa o las balta pe "prietena" pentru totdeauna? Sa o ignor? Sa o mai contactez? La lucruri de genul asta m-am referit!
O persoana care te tradeaza sau te ataca, chiar daca pana atunci crezi ca ti-a fost prietena, daca ii dai inca o sansa, o va fructifica pt a-si continua tirul de tradari sau atacuri. Stiu ce vorbesc; probabil ca au fost semne de-a lungul timpului, dar ai preferat sa le ignori. Vezi-ti de viata ta si las-o pe ea sa-si planga de mila ca a inselat-o barbatul si ca fiul ei este un inteligent neinteles de profesori. [:D] O tradatoare in minus, in preajma ta. allinta A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect. Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa inteleg ce spun LadyJ si Rrox si cred ca au mare dreptate. Insa, fara foc nu iese fum - asa ca sunt de acord cu si ce zice ralcat. Depinde doar de tine sa decizi daca sau cat de tare te deranjeaza ce s-a intamplat si daca mai puteti fi prietene. Eu am senzatia ca dezamagirea ta e destul de mare. Ade, mami de Ilana http://www.ilanaandreea.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu banuiesc ca comportamentul ei are de a face cu problemele prin care trece si probabil cu niste frustrari acumulate in timp vis-a-vis de tine. Eu totusi nu as fortza o discutie deschisa, exista sanse sa iasa mai rau. Ranita, suparata si nemultumita cu ce o inconjoara, risti sa iti spuna lucruri si mai grele, in care crede acum dar pe care le interpreteaza exagerat ... risti sa auzi chestii peste care nu vei mai putea trece mai tarziu, atunci cand ea se va linisti si va recunoaste ca a exagerat. Totusi, ca sa nu ai pe constiinta dstramarea unei prietenii de 15 ani, poate o solutie ar fi sa-i trimiti un email in care sa lasi usa prietenei voastre deschisa, sa o lasi pe ea, sa intre inapoi, atunci cand simte ca poate sau sa decida ea ca relatia voastra nu mai merita. Draga X, Nu inteleg exact cum am ajuns la situatia din ziua X, cand ne-am intalnit ca de obicei si am plecat dezamagita. Nici nu cred ca vreau sa inteleg, de teama ca lucrurile sa nu ia o intorsatura negativa. Sunt convinsa ca, in spiritul celor 15 ani de cand ne cunoastem, vom reusi sa trecem peste aceste nemultumiri si sa ne toleram in continuare ca prietene, asa cum am facut-o si pana acum. Nimeni nu e perfect, nici macar eu :) si cred ca este important sa ne acceptam asa cum suntem. Da-mi un semn cand doresti sa ne mai hlinzim la o cafea ... P.S. Baietii mei intreaba de baietii tai ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor de raspunsuri[flo]. Inspirata de ceea ce a zis ladyj si gandindu-ma ca boala lunga, moarte sigura [:)] am sunat-o. Si mi-a raspuns. Era pe-acasa si despacheta bagajele din concediul petrecut la greci. Eu am vorbit ca o tampita, zici ca dadeam examen, probabil fiindca am facut gestul impulsiv si am intrebat-o de ce nu ne-am mai auzit de atata timp, ca simt ca ea ma ocoleste, nu stiu cum mi-a scapat asta. Mi-a zis ca nu e adevarat, ca taman ce punea rufe la masina cand mi-a vazut mesajul, etc. Ca nu are timp sa ne vedem deloc, dar deloc, deci nu va veni nici la ziua sotului, in urmatoarele saptamani, dar poate dupa vacanta copiilor...Am lasat-o asa. Mi-a zis ca are timp acum de vorbit si am vorbit. Eu am tacut mai mult. Conversatia a fost urmatoarea: ei au fost impreuna la greci, au avut o vacanta de vis, si chiar cred ce spune.(ca urcase si pozele pe facebookul asta pacatos[:D]) Ca a luat hotararea sa lupte pentru el si sa-l tina ocupat cat mai mult timp si in fiecare weekend. Ca nu are timp pentru altceva si altcineva in viata ei (momentan, a precizat fata).I-am spus ca ma bucur si ca se vedde ca totul merge bine intre ei, de altfel am precizat ca l-am vazut foarte iubitor vis-a-vis de ea, ceea ce el nu mai aratase de foarte mult timp si aici...a intervenit o pauza. Ea zis doar atat: sper! Mai departe nimic. Eu nu am mai deschis discutia despre toata aceasta situatie, ar fi fost penibil in contextul in care am vorbit doar de concediul ei. Pe mine nu m-a intrebat unde mergem noi. Totul s-a invartit in jurul ei si atat. A ramas ca ne mai auzim [alcool]. Daca ma intrebati ce senzatie am acum, va si spun: una foarte foarte ciudata. Parca nu era ea, parca nu eram eu. Vom vedea ce va mai fi in toamna, ca pana atunci,plecam noi in concediu, ea probabil va lucra la relatia ei si altceva nu stiu ce sa va mai spun. Imi pare rau ca n-am limpezit nimic, ca undeva ceva s-a rupt, ca poate nici eu nu am abilitatea de a ma plia pe situatia asta. Sunt o persoana orgolioasa si din toate raspunsurile tind sa il aleg pe cel al lui ralcat[8D], dar...pentru ca viata m-a invatat ca nu poate fi numai alb si negru am zis ca voi lasa usa deschisa si voi incerca data viitoare sa fiu mai intelegatoare. Daca ma cauta, voi fi acolo. Cam asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rrox3 din toata situatia asta cel mai putin m-ar fi deranjat sa ma faca cu ou si cu otet ca ma rog am avut acum x si ceva de ani un amant. Povestea e moarta si ingropata, e o amintire si atat, sotul meu si relatia mea nu au nici o legatura cu ceea ce li se intampla lor. Poate doar asa ca daca eu am gripa si are si Basescu [8D] putem compatimi impreuna, vorba vine. Pot intelege si ca oamenii evolueaza, inclusiv eu nu mai sunt cea de acum 15 ani. Sigur ni se mai schimba aspiratiile, cercul de prieteni, pana si barbatii unor fete dintre cunostiintele noastre, e normal e ciclul vietii. Personal nu ma pot schimba brusc intr-o persoana care nu as fi. Consider ca momentan am facut tot ce tinea de mine, se pare ca ea vrea un pic de spatiu si poate e si normal. Asa ca vom vedea. Poarta e deschisa. Probabil doar timpul ne va spune cum va evolua relatia dintre noi doua, ori cunostiinte ori ceva mai mult. Multumesc inca o data de raspunsuri tuturor(inclusiv al lui buflea, apreciez, dragut emailul [:I]). Daca nu mai e nevoie de el, subiectul se poate inchide din partea mea[flo]. Rog moderatorii sa faca ce vor cu el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...