Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum facem fata unei dezamagiri


Recommended Posts

Readuc putin subiectul in discutie, caci ea a reluat legatura cu mine. Intr-o buna zi m-a contactat telefonic si am vorbit. Multe. Eu trecusem cumva peste toata faza, asa ca atunci cand am vorbit cu ea a fost ok, a fost ca si cum nu ne mai auzisem de mult timp. Nici eu, nici ea nu am pomenit despre episod. M-a intrebat cand ne mai vedem. Din pacate insa pentru mine ea nu mai este o persoana care sa-mi lipseasca, pe care sa-mi doresc sa o vad. Asta e. Poate a fost o relatie superficiala, altfel nu-mi explic de unde detasarea asta, dupa ce am suferit totusi un timp. Chiar m-am framantat ca sa zic asa. Acum e liniste si pace, daca o sa ne mai vedem bine,daca nu nu. Parca as fi inchis o carte. Stiu ca suna dezolant, dar asta simt. E ca si cum viata mea sociala merge inainte, dar ea nu mai face parte din viata asta. E greu uneori sa realizezi ca poate de la inceput nu trebuia sa ne imprietenim, habar n-am. Chiar si gusturile nu sunt foarte comune. Ma rog inca o lectie invatata de la viata. Stiu ca nu e corect probabil sa ai o ierarhie in ceea ce priveste prietenii, dar eu am. Ori m-a durut ca am pierdut magia relatiei dintre noi, insa ma bucur ca nu s-a intamplat asta cu prietenii din primul esalon. Viata nu e neaparat corecta, dar si noi avem lipsurile noastre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui saskia Acum e liniste si pace, daca o sa ne mai vedem bine,daca nu nu. Parca as fi inchis o carte. Stiu ca suna dezolant, dar asta simt.
Mai ramine un lucru de facut. Spune-i toate astea. Serios. De fapt, mai bine scrie-i ca sa nu fie un dialog in care ea sa vina eventual cu argumente sau sa plece din conversatie. Nu ajuta sa va refaceti prietenia dar te ajuta pe tine sa te descarci complet si sa pleci din asta cu sentimentul ca totul e lamurit si ca ai fost fair. Ca ai facut BINE. Eu trec printr-o situatie asemanatoare ( doar ca nu-s 15 ani la mijloc ci 22 si treaba e muuuuuult mai complicata) sint la faza de "platou " ( cu varza pe rata[:D]), astept sa-mi revin complet, sa-mi adun cuvintele si apoi o sa scriu o scrisore luuuuuuunga. Dupa ce am sucit problema pe toate partile mai bine de un an de zile ( m-a macinat ingrozitor!!!) am ajuns la concluzia ca: oamenii sint cum sint si asta e.[:D] Genial, nu?[:)] Fara semnatura. Ma simt mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...