Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Poll Desprecopii.com - Referendum iulie 2012


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Citat:
citat din mesajul lui almo
Citat:
citat din mesajul lui copiloi
Gata, s-a decis.PDL boicoteaza!urma scapa turma!
align="right" id="quote2">va e ciuda nu? ce ma bucur ca PDL nu va face jocul politic! [:-)))][:-)))][:-)))]Album http://picasaweb.google.com/nicole.poze
align="right" id="quote2">Da, mey, mi-e ciuda ca pana ieri pedelistii erau europeni si azi s-au razgandit ...
align="right" id="quote2">bineinteles ca acest tip de referendum nu a facut obiectul studiului comisiei de la venetia, da' cine mai citeste cine era comisia aia si ce voia ea... 24 de pagini sunt multe, mai bine citim un rezumat [cit]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alinuk
mi-a venit o ideece ziceti de a merge la vot, a ne exprima dreptul de cetatean NU prin boicotci prin a merge si a vota si DA si NU in felul asta s-ar anula buletinul, nu??daca ar iesi 9 milioane + 1 de astfel de buletine, anulate...(exagerez desigur cu cele 9 milioane)nu ar fi un mesaj consistent pt cei care-si bat joc de noi si ne subestimeaza bunul simt???ce parere aveti??ce s-ar intampla?? vreau parerea voastra cu privire la asta Alinukid="red">[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) vacantele copilariei...id="purple">id="size1">............................................................................Nimic nu-i intamplator!id="size1">............................................................................
align="right" id="quote2">Alinuk, eu chiar cred, chiar daca este demonetizata ideea, ca se va incerca fraudarea masiva a prezentei la vot. Argumentul cel mai bun este ca nu am gasit raspunsul logic la intrebarea de ce au modificat modul de desfasurare ( adica nu se va mai raporta numarul celor care voreaza pe liste suplimentare, se poate vota oriunde, nu trebuie raportate stampilele lipsa si nu mai exista birouri electorale locale in orase si comune unde se puteau usor depune contestatii). In conditiile in care la toate alegerile si referendumurile de dupa '89 s-a tinut cont de cele de mai sus. Am intrebat si fetele care doresc suspendarea care este logica acestor masuri si n-am primit nici un raspuns. In aceste conditii cred ca, cu cat e participarea mai scazuta le e mai greu sa fure. Este doar parerea mea care ma va determina sa spun pas. Si mai e ceva, daca Basescu a facut atat de mult rau ced ca vor fi suficienti cei care sa spuna da, fara sa mai aiba nevoie si de mine, care sincer sunt mai ingrozita de minciunile astora.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catrinik, ce repede uitam ca Basescu din 2008 a fost si presedinte si prim-ministru!

De ce nu a fost de acord ca primarul Sibiului sa fie prim-ministru cand a fost propus de coalitia de atunci? A inventat din nou ceva si a iesit cum a vrut el. Iti amintesti povestea cu Adriana Saftoiu cand a afirmat ca a vrut sufletul ei sa il puna pe barbat-sau la SRI? Pai cum adica, pui la sef la servicii speciale ca asa vrea sufletul cuiva? Se da acum mare patriot si iubitor de romani...de toata jena! Nu mai poate Basescu de soarta romanilor.

A...propos, dar cu regele ce-a avut?

Repet, Usl-ul nu este nici mai bun si nici mai rau decat Basescu. Este un posibil alt inceput.

Privind in istorie , stiu sigur ca cele mai bune perioade ale tarii din punct de vedere economic au fost in vremea guvernarilor liberale.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andas
Catrinik, ce repede uitam ca Basescu din 2008 a fost si presedinte si prim-ministru!De ce nu a fost de acord ca primarul Sibiului sa fie prim-ministru cand a fost propus de coalitia de atunci? A inventat din nou ceva si a iesit cum a vrut el. Iti amintesti povestea cu Adriana Saftoiu cand a afirmat ca a vrut sufletul ei sa il puna pe barbat-sau la SRI? Pai cum adica, pui la sef la servicii speciale ca asa vrea sufletul cuiva? Se da acum mare patriot si iubitor de romani...de toata jena! Nu mai poate Basescu de soarta romanilor.A...propos, dar cu regele ce-a avut?Repet, Usl-ul nu este nici mai bun si nici mai rau decat Basescu. Este un posibil alt inceput.Privind in istorie , stiu sigur ca cele mai bune perioade ale tarii din punct de vedere economic au fost in vremea guvernarilor liberale.
align="right" id="quote2">Dar PSD-ul si PNL-ul de ce n-au fost de acord, in aceeasi perioada cu Lucian Croitoru nominalizat ca prim ministru, daca tot le pasa de tara asta. Eu cred ca era mai bun un finantist in acel moment. Am mai spus a fost independentul nostru contra independentului vostru.Si apropo de liberali si de Adriana Saftoiu: parca este membru PNL mai nou, a fost si parlamentar PNL doamna Saftoiu, iar domnul a fost pus (sa ma hazardez sa spun ca asa a vrut sufletul ei ?) sef la TVR acum doua saptamani. Mai sa fie, ce coincidenta !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui andas
Lali, Adriana Saftoiu a demisionat demult din PNL.
align="right" id="quote2">Poate ti-o fi spus tie, personal ceva, in presa a declarat ca a demisionat din Parlament la inceputul acestui an, dar ca ramane membru PNL.Deputatul PNL Adriana Saftoiu a declarat, marti, pentru Mediafax, ca si-a depus la Secretariatul General al Camerei Deputatilor demisia din postul de deputat, ea precizand ca va ramane in PNL si ca, deocamdata, nu stie daca va mai candida pentru un nou mandat."Mi-am depus demisia la Secretariatul General al Camerei. Urmeaza sa fie introdusa pe ordinea de zi", a spus Adriana Saftoiu.Ea a precizat ca nu a demisionat si din PNL si ca va ramane in continuare in partid.http://www.hotnews.ro/stiri-politic-11381741-adriana-saftoiu-demisionat-din-parlament-ramane-pnl.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...