Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Poll Desprecopii.com - Referendum iulie 2012


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[url]http://ancheteonline.ro/2012/07/un-grup-de-intelectuali-au-adresat-o-scrisoare-deschisa-catre-ue-in-care-neaga-existenta-unei-lovituri-de-stat-in-romania/[/url] Deci sunt si intelectuali impotriva...puteti sa spuneti ca si ei sunt manipulati? ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Dragilor, mandatul e una, popularitatea e alta. mandatul e conform constitutiei pe 5 ani. PUNCT. Dupa 8 ani de mandat si criza, nici macar superman n-ar mai avea 50% sustinere. De asta il si alegem pe 5 ani, ca sa aibe omul timp sa-si duca pana la capat politicile, altfel, cu alegeri din an in an, si cu perindatul sefilor pe la cotroceni, va dati seama ce haos ar fi?! Referendumul de demitere se face doar daca presedintele incalca constitutia. PUNCT. Nu daca are fata europarlamentar, casa in mihailesti, a decis sa taie salariile la bugetari sau are un vocabular colorat. Incalcari ale constitutiei! Pentru cei care sunt convinsi ca a incalcat-o, sunt peste 18,000 de sectii de vot unde puteti sa-l taxati! E dreptul vostru, dar nu e obligatia lui sau a noastra! Si ca sa fiu rautacioasa, dupa alegerile astea, usl-ul va putea spune un lucru cu certitudine, 4-5 milioane de oameni (sau cat or fi iesit la vot) il vor pe basescu plecat de la cotroceni. Doar atat! Restul, prin neprezentare, si prin asumarea boicotului, vor fi automat inclusi in categoria de sustinatori ai lu basescu, asa ca la finalul zilei eu voi numara 5 milioane voturi pentru demitere, si 13 milioane de voturi contra [:D]. Oricum ar vrea usl-ul sa o dea la intors, oamenii care ii sustin pe ei au iesit la vot, oamenii care il sustin pe basescu....ramane un mister, poti jongla cu cifrele oricum vei avea chef [alcool][alcool]
Uite de ce-mi sunt simpatici sustinatorii lui Basescu, pentru ca supralicitand ii aduc deservicii, si fac ce nu sunt in stare sa faca Antenele. [:)] 1. - Mandatul NU este de 5 ani "PUNCT", pentru ca atunci nu mai era prevazuta procedura suspendarii sau a punerii sub acuzare. 2. - Pentru casa din Mihaileanu Constitutia prevede punerea sub acuzare, nu suspendare, pentru ca la art 16 scrie
Citat:
ARTICOLUL 16 (1) Cetatenii sunt egali în fata legii ai a autoritatilor publice, fara privilegii si fara discriminari. (2) Nimeni nu este mai presus de lege.
3. "prin neprezentare, si prin asumarea boicotului, vor fi automat inclusi in categoria de sustinatori ai lu basescu", avantaj obtinut prin decizia CC, desi cei care nu pot participa la vot nu il simpatizeaza pe Basescu. Asta se chema frauda la scara mare, si electoratul tras pe sfoara va plati la alegerile generale. Stiti cum se spune "ce-si face omul cu mana lui nu-i poate face nimeni". Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu Aliunuk, doar pt cultura mea generala vreau sa te rog sa imi spui dc in afara de Antena 3 , te-a / v-a mai primit alticineva pe cand cu protestul pt indemnizatiile mamelor.[asia] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
da, au fost si altele Realitatea TV si TVR Nu noi i-am cautat sa ne promoveze demersul. Ei au venit spre noi. sa fim realisti, era un subiect fierbinte cu care au avut audienta toti si totusi o miza relativ mica in compartie cu ce se mai pregatea si atunci sau inca de atunci Alinuk[copil] si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani) [url="http://meseriademama.blogspot.ro/"] vacantele copilariei...[/url] ............................................................................ Nimic nu-i intamplator! ............................................................................
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
inseamna doar ca nu te-ai uitat la antene. Au argumente. Le cunosc ft bine metehnele, dar argumente au si nu interpetate, investigatii la sange si chiar reactii si declaratii halucinante din tabara adversa. Nu ne jigni inteligenta te rog. Nu suntem hipnotizati in masa si nici capul nu-l avem pt ca sa nu ne ploua in gat. Eu una am tot adus in discutie si alte posturi/ziare inclusiv basiste de la care m-am informat.[:D]
Nici tu noua, nu ne jigni inteligenta [flo]. Uite mai jos o fraza, e clasica. Pune-i tu te rog semnele de punctuatie corespunzatoare si zi-mi daca respectivul a fost iertat sau condamnat: Sa se ierte nu se poate sa se condamne la moarte Asa face Antena 3, pune semnele de punctuatie acolo unde vrea ea!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ali
[url]http://ancheteonline.ro/2012/07/un-grup-de-intelectuali-au-adresat-o-scrisoare-deschisa-catre-ue-in-care-neaga-existenta-unei-lovituri-de-stat-in-romania/[/url] Deci sunt si intelectuali impotriva...puteti sa spuneti ca si ei sunt manipulati? ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Stai ca mai exista pe undeva parca o scrisoare a intelectualilor de " cealalta parte". Si ei sint manipulati? Si o tinem tot asa ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
3. "prin neprezentare, si prin asumarea boicotului, vor fi automat inclusi in categoria de sustinatori ai lu basescu", avantaj obtinut prin decizia CC, desi cei care nu pot participa la vot nu il simpatizeaza pe Basescu.
Alta manipulare grosolana marca Antena 3. Nu e vorba de niciun avantaj, e legea referendumului, care de ani de zile impune conditia de validare 50%+1! Niciun alt refrendum cu prezenta sub 50%+1 nu a fost validat in ultimii ani, nici macar cel din 2007 de suspendare! Nu a reinventat CC legea referendumului acum sa-i ofere avantaj lui Basescu!! Doar i-a impiedicat pe uslasi sa o modifice ca sa-i ofere un dezavantaj!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuk, banuiam ca si Realitatea, nu mai eram sigura. Intrebarea era pt altceva, personala. S-au facut mutari de la Realitatea la Antene, dupa ce ai fost tu la ei. De TVR chiar nu mai imi aduc aminte.[:I] Mickyyy, pune tu virgula unde vrei si ia-o cum o vrei. [fum] [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ali
Eu nu zic nu.Dar cati dintre ei sunt platiti de ICR, care se afla in subordinea presedintelui? ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Asa cum si membri DC sunt impartiti pro si contra loviturii de stat (multi dintre cei care posteaza aici fiind la randul lor intelectuali, chiar daca nu de marca), la fel si cei care reprezinta elita au dreptul la propriile pareri! Credeti ca USL-ul ar fi pus totul la cale daca nu se bazau si pe sustinerea poporului? Credeti ca ar fi avut curajul sa faca tot ce au facut daca stiau ca popularitatea lui basescu era peste 50-60%? N-o faceau, indiferent cate televiziuni sau cati parlamentari corupti ar fi avut in spate, pentru ca nu o puteau legitima prin vot, iar lumea ar fi iesit masiv in strada! Asa ca revin, si am spus-o si cu alte ocazii, exista un procent relativ mic de oameni nemanipulati de presa si care nu au nici interese materiale din afacerea asta, care aproba actiunea USL-ului, motivele fiind din cele mai variate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...