Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Poll Desprecopii.com - Referendum iulie 2012


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Crezi ca cei carora le-a fost taiat din salariu sau impozitata pensia sunt manipulati?Eu cred ca pe ei in primul rand ii intereseaza sa poata sa puna ceva pe masa si sa traiasca mai bine. Ce pretentii sa avem ca in sistem sa fie profesori sau medici bine pregatiti cand salariile le-au fost taiate?Nu mai tin minte bine replica presedintelui,era ceva de genul sa-si ia a doua slujba sau sa plece din tara. ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 134
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mie imi place ca boicoteaza si in semn de boicot, refuza sa fie observatori PDL la sectiile de votare. Dar reclama ca referendumul este fraudat. Parca pe 29 tre sa mergem la referendum, nu?[:D] Daca nu le iasa cu neprezentarea, poate le iasa cu fraudarea. Eu tot ce am inteles din invitatia asumata in sfarsit de Suspendat, a populatiei la neprezentarea la vot, este ca marinerul nu mai are niciun tun de tras spre ciuruire. Ma asteptam la dezvaluiri si mai si in saptamana asta. Insa in afara ca l-a ranit in aripa pe Ponta, ca sa-l citez pe Andrei Gheorghe, si ca l-a arestat pe Nastase....n-a mai ramas ca solutie salvatoare decat sa strige hotii in timp ce fuge de-i scapara calcaiele. [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lucialu Ca sa nu mai zic de obligatiile statului consfitite in Constituita draga a marinerului(atat de draga incat o doreste schimbata, dar nu dupa nevoile reale ci dupa nevoile personale). [mamica]in[9cer]de[fetita] "and the song became love and love became the egg" (Happy Feet) my little sunshine
Basescu doreste schimbarea Constitutiei conform cu rezultatele unui REFERENDUM la care au participat peste 50 % din alegatorii de pe liste si care au votat in proportie de 77% si 88% cu DA. Ca sa vezi ce dorinte personale mai au unii... http://www.mediafax.ro/politic/rezultate-finale-la-referendum-77-78-unicameral-88-84-maximum-300-parlamentari-5134038
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As dori si eu un raspuns logic la cateva intrebari din partea sustinatorilor suspendarii: De ce este necesar sa nu se mai raporteze listele speciale, adica sa nu se mai evidentieze separat cei care voteaza in alta parte decat acolo unde sunt trecuti pe lista permanenta ? Listele suplimentare se intocmesc si se raporteaza la orice fel de alegeri sau referendumuri din '89 incoace. De ce nu se mai organizeaza birourile electorale locale in comune si orase ? De ce nu mai trebuie raportate numarul de stampile disparute sau pierdute ? Intreb extrem de serios, pentru ca inca nu am gasit un raspuns coerent pentru modificarile acestea. Vedeti aici amanunte: http://www.realitatea.net/procesele-verbale-la-referendum-nu-mentioneaza-separat-voturile-celor-din-listele-suplimentare_972576.html
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ali
Crezi ca cei carora le-a fost taiat din salariu sau impozitata pensia sunt manipulati? Eu cred ca pe ei in primul rand ii intereseaza sa poata sa puna ceva pe masa si sa traiasca mai bine.
Da, sunt sigura ca aia sunt primi manipulati. 1. nu presedintele le-a taiat din salarii, el doar i-a anuntat 2. criza e globala, nu a inventat-o basescu 3. presupunand prin absurd ca doar basescu e vinovat si ca, criza nu exista, faptul ca le-a taiat din venituri NU REPREZINTA INCALCARE A CONSTITUTIEI. Si sunt 100% sigura ca vor trai mai bine acum cu usl=ul la putere! o sa-si ia si masa mai mare, ca nu mai au loc sa puna pe ea laptele si mierea care va curge in valuri! Mai ales cu eruo trecut de 4,6, cu investitorii straini care fug, cu ue care ne taie fondurile, etc., etc. Si cu grija deosebita care o poarta acest guvern economiei!! 75% din timp doar probleme economice discuta, nu?!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt sigura ca aia sunt primi manipulati. 1. nu presedintele le-a taiat din salarii, el doar i-a anuntat 2. criza e globala, nu a inventat-o basescu 3. presupunand prin absurd ca doar basescu e vinovat si ca, criza nu exista, faptul ca le-a taiat din venituri NU REPREZINTA INCALCARE A CONSTITUTIEI. Si sunt 100% sigura ca vor trai mai bine acum cu usl=ul la putere! o sa-si ia si masa mai mare, ca nu mai au loc sa puna pe ea laptele si mierea care va curge in valuri! Mai ales cu eruo trecut de 4,6, cu investitorii straini care fug, cu ue care ne taie fondurile, etc., etc. Si cu grija deosebita care o poarta acest guvern economiei!! 75% din timp doar probleme economice discuta, nu?! [/quote] Deci faptul ca abia se descurca din salariu nu mai conteaza? 1.Basescu numai i-a anuntat ? Eu am avut tot timpul impresia ca el e si presedinte si prim-ministru... 2.Criza e globala dar Basescu nu stia de ea decat abia cand a ajuns PDL-ul la guvernare? In perioada in care la unii li se taiau salarii, altii aveau o multime de bani pe mana ( Madam Udrea)care erau investiti in sali de sport sau terenuri de fotbal in sate care nu aveai nici macar curent lectric....sau terenuri de fotbal in panta [url]http://www.realitatea.net/investitii-pentru-un-teren-de-fotbal-in-panta-partea-a-doua_827552.html[/url].Si atunci cum e:criza doar pentru unii? Cred ca daca se vedea ca stransul curelei incepe de sus ar fi rabdat si amaratii de jos taierile de salarii. Dar cand vezi ca nici macar nu sunt trasi de maneca unii care fac investitii prostesti.... ali Mama fericita de Andrei (20.06.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.realitatea.net/investitii-pentru-un-teren-de-fotbal-in-panta-partea-a-doua_827552.html pai asta-i dezinformare stadionul se face din bugetul local; primarul "cu ambat" este ioan florian man (reales acum, era primar si in 2010), culoare: PSD, care a socotit prioritara acordarea de bani catre un teren de fotbal si nu catre iluminat. despre CE vorbim aici? tot de basescu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de dezinformare: tot ieri, la Realitatea a intrat in direct primarul din unul din satele cu sala de sport construita prin programul Elenei Udrea. Ministrul Helwig a spus ieri ca acel sat are 150 de locuitori si ca sala nu are curent electric, canalizare, apa si incalzire. Primarul a spus ca localitatea are 3000 de locuitori si ca sala de sport e conectata la curent electric, apa, are incalzire pe gaze si fosa septica. Nu am link, dar am auzit eu cele de mai sus. Primarul era chiar incurcat, spunea ca nu stie cine l-a dezinformat pe saracul ministru...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Las` ca va explic eu cum a fost luni...daca scap intreaga dupa referendum....ala pe care Basescu zice sa-l boicoteze ai lui...pai daca face asta ce diferenta este intre modul cum a ajuns Antonescu presedinte(interimar) si modul cum vrea Basescu sa se intoarca?Mie mi se pare ca acum sunt la fel amandoi....Parerea mea,desigur.[:)] Abia astept sa vad cum decurg treburile,desi or sa fie de 1000 deori mai pe capul nostru decat la locale... Promit sa revin cu noi informatii mai la obiect dupa instruire....astia ai mei sunt cam zapaciti saracii...de s-a lasat munca asta grea pe capul nostru al astora care totusi suntem tineri.... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...