Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ospatarul securist si flacara democratiei ...


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
trage-ti bre Base o flegma in oglinda
Mesajul meu se potriveste cu cel al lui Rufus. N-am vrut sa fac nota discordanta. Daca era sa primeasca cineva buline negre, el ar fi fost primul. Sau poate n-ai inteles mesajul lui, caz in care e de explicat. Valabil si pentru Celena aparuta din neant, vezi-ti mai bine de odele pentru Base, ca ESTE SI A FOST SECURIST si asta n-o puteti schimba in veci, oricate smecherii ati face. [i]Ingrid S si Diana
Eu sunt de vreo 6 ani si 5 luni prin zona, de cand am nascut pentru ca e un forum despre copii, ca nu m-ai sesizat tu....inseamna ca am fost ....DISCRETA :-))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu de mirat nu ma mir, dar asta nu inseamna ca nu reactionez. Am stima mai mare pentru cei care-mi spun ca au interese directe si imediate pentru o guvernare USL. Ca-si pierd afacerile, serviciile, etc daca nu castiga, in sfarsit, si USL dreptul de a decide incotro "bate vantul". Nu-i vorba ca ma supar (ca nu o fac, la mine a trecut vremea supararii pe subiecte politice), dar nici n-o sa ma prefac ca apreciez sfaturi goale despre democratie, venite de la oameni care nu reusesc sa se uite in spate decat pentru un timp limitat de ei. Politica facuta pe principiul "ba a ma-tii" nu ma intereseaza, nu mai am timp pentru asa ceva. Asa ca ma lasa rece de cate ori vine Ingrid si-mi spune cat de securist e Basescu, indiferent care e subiectul. Cu buline sau fara, eu imi aduc aminte perfect cine a guvernat tara din '90 pana azi. Si n-o sa ma dau diplomat sa ma prefac ca uit, doar ca sa castig niste aprobari pe Forum. Ingrid, cred ca ai si tu vreun Aliodor al tau; pe forumul de politice esti cu totul alta persoana. Stilul e acelasi, dar nu reusesti sa vezi decat cu un singur ochi. Nu conteaza care-i ala, nu asta-i problema, ci ca este doar unul. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca te lasa rece. De ce? Pentru ca oricat ti-ar spune cineva ca Basescu e securist, pentru tine nu va conta, tu n-ai afaceri sau interese imediate sa ramana Basescu, tu ai facut o pasiune pentru el. Eu, daca pierde Antonescu la prezidentiale, imi duc viata la fel, nu-mi pasa, insa pentru tine si altii ca tine am senzatia ca nu exista viata dupa Basescu.[:D] Nu uita ca eu l-am votat pe Basescu, asa ca imi voi spune in contul acelui vot parerea despre el, legitima, nu ca voi care duminica nu-l veti credita cu nimic si veti sta acasa, ascunzandu-va dupa ordinele unui adevarat luptator. Mamma mia, ce mai razboinic. Si cat respecta statul de drept, cred ca nu exista in lume un presedinte care sa indemne populatia sa stea acasa in ziua votului. Lasa, va fi Base primul. [bibe] Ingrid S si Diana Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede. Vauvenargues
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingrid, ce virulenta esti! Cum Dumnezeu sa nu existe viata dupa Basescu [:-)))] Pt mine personal, de ex, viata va fi la fel (naspa insa ca a crescut euro, ala ne cam afecteaza pe toti, si ma indoiesc ca va scadea la loc dupa 29 iul.), si daca va fi demis "comandantul de vapor" si daca nu.... Oricum peste 2 ani tot ii expira mandatul. Tu pari a fi liderul de opinie al sustinatorilor USL & Crin, asa cum mi se pare Mikyyy liderul sustinatorilor PDL & Base [:)] Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008) [url="http://www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37"]Ele doua[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii Andreei [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130771"]Povestea nasterii super rapide a Anei Maria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Basescu a spus la B1tv, ca euro a crescut pentru ca este criza in toata Europa, ca suntem la inceput de criza, si ca va tine inca doi trei ani. Are dreptate cu inceputul crizei, pentru ca prin imprumutul luat in 2009 a amanat efectele crizei pentru perioada rambursarii, adica dupa 2012, si le-a amplicat cu dobanda aferenta. Nu are dreptate cu criza mondiala si efectul asupra cursului. Cursul reprezinta o valoare relativa, si arata cat de bine merge economia nationala in raport cu cea a UE. Daca avem un curs in crestere fata de euro, inseamna ca avem o criza mai mare decat a UE. Daca era o criza la fel ca in UE cursul stagna, si daca economia mergea mai bine decat a UE, cursul scadea in raport cu euro. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa jignesc pe nimeni si nici n-am citit tot, dar cred ca in seara asta am atins o limita. in concluzie, sa mai tii cu entuziasm, convigere si patos partea cuiva in mascarada asta, dovedeste o mare inocenta. o inocenta de-aia de nascut ieri si deschis azi ochii in lume. nu, nu e un compliment, dimpotriva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Basescu a spus la B1tv, ca euro a crescut pentru ca este criza in toata Europa, ca suntem la inceput de criza, si ca va tine inca doi trei ani. Are dreptate cu inceputul crizei, pentru ca prin imprumutul luat in 2009 a amanat efectele crizei pentru perioada rambursarii, adica dupa 2012, si le-a amplicat cu dobanda aferenta. Nu are dreptate cu criza mondiala si efectul asupra cursului. Cursul reprezinta o valoare relativa, si arata cat de bine merge economia nationala in raport cu cea a UE. Daca avem un curs in crestere fata de euro, inseamna ca avem o criza mai mare decat a UE. Daca era o criza la fel ca in UE cursul stagna, si daca economia mergea mai bine decat a UE, cursul scadea in raport cu euro. Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
De influentele politicului asupra cursului nu ai auzit?! In conditiile in care euro e pe un trend descendent si pierde teren in fata dolarului, in vara era 1.45 paritatea, iar acum e 1.20, la noi e exact pe invers. Economia noastra n-a fost in colaps pana la venirea la guvernare a USL-ului, comparativ cu alte tari care mai sunt si in zona euro (spania, grecia, itlaia, etc). De cand au venit la guvernare au facut praf economia (prin neglijare), si au creat instabilitate politica. Cumulate, cele 2 fapte bune ale usl-ului au dus la un curs de 4.64, cu perspective de a ajunge la 5 pana la sfarsitul saptamanii!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus
Intr-un razboi sunt doua tabere! Nu poti acuza numai o tabara de efectele razboiului. Cine a dus batalia la Bruxelles si a internationalizat-o? Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Deceneus, in acest moment pentru mine ai trecut oficial din tabara celor lucizi dar cu opinii politice diferite, in tabara manipulatilor [:D], sustinand ca basescu & co a dus batalia la bruxelles si a institutionalizat-o [alcool][alcool][alcool]. presupunand prin absurd ca ar fi real ce indruga usl-ul, am fi cei mai mari prosti sa dam jos un presedinte cu o asemenea influenta internationala, care are la degetul mic bruxelles-ul [pk][pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus Cine a dus batalia la Bruxelles si a internationalizat-o?
Clica lui Ponta&Antonescu. Doar n-oi fi retardat mintal sa cred ca miile de politicieni, experti, jurnalisti si analisti, crema intelighentiei politice a Europei, sunt dusi de nas de cativa apropiati de-ai lui Basescu! Si parca era vorba pana deunazi ca absolut nimeni nu da doi bani pe Basescu la Bruxelles. Pai cum dracu vine asta? Dupa ce ani de zile ni se falfaie la tv si la conferintele de presa usl textul ca pe Basescu toata lumea il ignora, ba chiar ii intoarce spatele, brusc, de-o luna mass media uselista si liderii usl acuza ca toata lumea il tine in brate si-l mangaie pe crestet?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...