Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ospatarul securist si flacara democratiei ...


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Apropo de reactiile politicienilor europeni si a ziaristilor din toata lumea eu cred ca tocmai USL-ul ii intarata. Pana la urma, de la varf se fac declaratii cum ca cei care vorbesc sau scriu despre Romania sunt ori cumparati, ori partizani ori influentati. Asta inseamna in traducere libera: corupti, influentabili, prosti. Sa auzi zilnic asta despre tine nu face decat sa te intarate mai mult sa vezi ce se intampla. Orice politician sau ziarist de marca, in momentul in care scrie sau declara ceva despre un subiect urmareste el sau staff-ul lui alte declaratii pe acelasi subiect. Asa ca se intampla ca si cu Ponta si El pais, faptul ca primul ministru i-a acuzat ca nu au inteles bine si i-au rastalmacit spusele a generat publicarea inregistrarilor pe net si tot Ponta a cazut prost. Pentru ca, se cam uita ca oamenii prin vest isi mai fac si treaba in mod corect, au cariere construite prin munca si sunt atinsi (macar in orgoliu) de acuzatiile astea voalate sau nu venite de la nivel inalt din Romania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[url="http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12878221-ponta-scris-lui-barroso-mesaj-prin-care-incurajati-poporul-roman-exercite-dreptul-democratic-vota-referendum-foarte-apreciat.htm"]Ponta i-a scris lui Barroso: un mesaj prin care sa incurajati poporul roman sa-si exercite dreptul democratic de a vota la referendum ar fi foarte apreciat[/url] [:-)))][:-)))][:-)))] Asta dupa ce: [url="http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12877763-bruxellesul-someaza-victor-ponta-treaca-actiune.htm"]Bruxellesul il someaza pe Victor Ponta sa treaca la actiune. Viviane Reding: Noi ne uitam la fapte, nu la promisiuni, la legi, nu la scrisori[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy[url="http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12878221-ponta-scris-lui-barroso-mesaj-prin-care-incurajati-poporul-roman-exercite-dreptul-democratic-vota-referendum-foarte-apreciat.htm"]Ponta i-a scris lui Barroso: un mesaj prin care sa incurajati poporul roman sa-si exercite dreptul democratic de a vota la referendum ar fi foarte apreciat[/url]
"Stimate domnule politruc, va rog sa incurajati ..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy[url="http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12878221-ponta-scris-lui-barroso-mesaj-prin-care-incurajati-poporul-roman-exercite-dreptul-democratic-vota-referendum-foarte-apreciat.htm"]Ponta i-a scris lui Barroso: un mesaj prin care sa incurajati poporul roman sa-si exercite dreptul democratic de a vota la referendum ar fi foarte apreciat[/url]
"Stimate domnule politruc, va rog sa incurajati ..."
Tare ! [:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy
[url="http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12878221-ponta-scris-lui-barroso-mesaj-prin-care-incurajati-poporul-roman-exercite-dreptul-democratic-vota-referendum-foarte-apreciat.htm"]Ponta i-a scris lui Barroso: un mesaj prin care sa incurajati poporul roman sa-si exercite dreptul democratic de a vota la referendum ar fi foarte apreciat[/url] [:-)))][:-)))][:-)))]
Pai nu l-au suspendat tocmai pentru ca poporul o dorea???? Nu reprezinta ei "glasul" poporului, sau o fi ragusit poporul ????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Stiu ca te lasa rece. De ce? Pentru ca oricat ti-ar spune cineva ca Basescu e securist, pentru tine nu va conta, tu n-ai afaceri sau interese imediate sa ramana Basescu, tu ai facut o pasiune pentru el. Eu, daca pierde Antonescu la prezidentiale, imi duc viata la fel, nu-mi pasa, insa pentru tine si altii ca tine am senzatia ca nu exista viata dupa Basescu.[:D]
Sunt textele tale favorite. Asa ai sustinut, asa o faci si acum si vei face si in viitor. Ingrid, pentru mine Basescu e istorie. Poti sa-mi bagi cuvinte in gura cate vrei...e doar problema ta. Nu-mi pasa nici cat negru sub unghie daca Basescu pleaca acum sau mai incolo...dar am un amendament: nu cand vrea pontantonescu. Asta e deosebirea intre noi doi (si cei care gandesc ca noi): niciunul nu-l mai vrea pe Basescu, insa tu il vrei schimbat (cu PDL cu tot) de antonescu, ponta si gasca lor. Adica te-ai saturat de securistii pdl si ii vrei pe cei usl. Toate postarile tale au acelasi sens. Memoria ta e selectiva. Nu merge decat pana la guvernarea lui Tariceanu, cand s-a instalat PDL la carma. Pana atunci...nimic. Din fericire, suntem destui care stim ce ne propui tu si altii ca tine ca alternativa la securistii, mafiotii, comunistii...si ce-ti mai vine la gura: ceilalti securisti, mafioti, comunisti...care au mai fost si ne-au furat toate sperantele. Nu, multumesc. Te straduiesti degeaba. Poti sa (-mi) zici ce si cum vrei, ca Basescu e pasiunea vietii mele, ca Udrea mi-a fost amanta, orice, orice. Sunt rezistent la fumigene, am aflat de ceva vreme ca nu tot ce zboara se mananca...eu nu mai vreau s-o iau de la capat cu anul 1990. As fi zis ca nu mai exista cineva in tara asta care sa vrea asa ceva...ete ca m-am inselat. Pana la urma, faci cum crezi, e problema ta nu a mea. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Stiu ca te lasa rece. De ce? Pentru ca oricat ti-ar spune cineva ca Basescu e securist, pentru tine nu va conta, tu n-ai afaceri sau interese imediate sa ramana Basescu, tu ai facut o pasiune pentru el. Eu, daca pierde Antonescu la prezidentiale, imi duc viata la fel, nu-mi pasa, insa pentru tine si altii ca tine am senzatia ca nu exista viata dupa Basescu.[:D]
Sunt textele tale favorite. Asa ai sustinut, asa o faci si acum si vei face si in viitor. Ingrid, pentru mine Basescu e istorie. Poti sa-mi bagi cuvinte in gura cate vrei...e doar problema ta. Nu-mi pasa nici cat negru sub unghie daca Basescu pleaca acum sau mai incolo...dar am un amendament: nu cand vrea pontantonescu. Asta e deosebirea intre noi doi (si cei care gandesc ca noi): niciunul nu-l mai vrea pe Basescu, insa tu il vrei schimbat (cu PDL cu tot) de antonescu, ponta si gasca lor. Adica te-ai saturat de securistii pdl si ii vrei pe cei usl. Toate postarile tale au acelasi sens. Memoria ta e selectiva. Nu merge decat pana la guvernarea lui Tariceanu, cand s-a instalat PDL la carma. Pana atunci...nimic. Din fericire, suntem destui care stim ce ne propui tu si altii ca tine ca alternativa la securistii, mafiotii, comunistii...si ce-ti mai vine la gura: ceilalti securisti, mafioti, comunisti...care au mai fost si ne-au furat toate sperantele. Nu, multumesc. Te straduiesti degeaba. Poti sa (-mi) zici ce si cum vrei, ca Basescu e pasiunea vietii mele, ca Udrea mi-a fost amanta, orice, orice. Sunt rezistent la fumigene, am aflat de ceva vreme ca nu tot ce zboara se mananca...eu nu mai vreau s-o iau de la capat cu anul 1990. As fi zis ca nu mai exista cineva in tara asta care sa vrea asa ceva...ete ca m-am inselat. Pana la urma, faci cum crezi, e problema ta nu a mea. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]Rufus, Tora si iadele[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Rufus,sa inteleg ca admiratia ta a fost rasplatita?...[:)] Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...