Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din toata lumea


Recommended Posts

De avea sarmana africana cont pe forum ti-ai fi luat triunghi roshu pentru asa o exprimare uracioasa![:D]

Pai noi ne-am justificat de ce am admirat-o. Ca tu vezi acolo numai carpa pe care sta tolanita si nu face nimic "laborios"(ca de exemplu a prepara lapte praf) asta e viziunea ta proprie, scuza-ne ca nu o impartasim. Si daca a mai facut un copil, care e problema? Si daca "isi impartea tzatzele" iarasi, care e necazul? N-am inteles sensul si scopul "observatiei" tale.

Cat despre oase roase...asa-si formeaza copiii imunitatea acolo, ce crezi, ca sunt ca florila de sera din lumea asa zis civilizata carora de la primul muc li se da antibiotic si la al doilea muc antibiotic injectabil?!

 

IULIA va invinge CANCERUL

 

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

off topic:

oh, maria ta Ilinca, iertare sa-mi fie ca nu v-am cerut permisiunea sa postez la topic!

plus ca am indraznit sa am alta opinie decat a mariei voastre...

 

daca interventia mea a fost sterila (ori rautacioasa, va trebui sa va hotarati, ca transmiteti mixed signals si ma derutati), apoi a mariei voastre cum fu?

 

on topic:

well, astept permisiunea Ilincai sa postez...

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer nu inteleg unde a dus threadul asta si de ce. era vorba despre un film, in film era vorba despre niste copii, si tot ce faceti voi este in continuare sa JUDECATI MAME. Si pe forum, si pe strada, si in casa si peste tot. Si Ilinca, si Maru si toata lumea. ba ca americanca era urata si nenaturala, ba ca africanca era lenesa, hihi haha.

 

Scuze, dar suntem cumva uniunea celor mai destepte, perfecte, harnice si spalate mame din aceasta lume? serios? unde ne e mausoleul, sa-mi fac si eu o poza acolo.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
De avea sarmana africana cont pe forum ti-ai fi luat triunghi roshu pentru asa o exprimare uracioasa![:D]IULIA va invinge CANCERULI'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
align="right" id="quote2">hmmmm...nu stiu daca esti chiar cea mai indreptatita sa recomanzi triunghuil rosu dupa ce ai comentat (aka birfit) americanca la singe..."timpi" iti zice ceva? Am vazut filmul dar m-am abtinut de la comentarii cind am vazut atita rautate GRATUITA debordind la adresa unei femei care nu v-a facut nimic.
"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbesid="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
De avea sarmana africana cont pe forum ti-ai fi luat triunghi roshu pentru asa o exprimare uracioasa![:D]IULIA va invinge CANCERULI'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
align="right" id="quote2">hmmmm...nu stiu daca esti chiar cea mai indreptatita sa recomanzi triunghuil rosu dupa ce ai comentat (aka birfit) americanca la singe..."timpi" iti zice ceva? Am vazut filmul dar m-am abtinut de la comentarii cind am vazut atita rautate GRATUITA debordind la adresa unei femei care nu v-a facut nimic.
"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbesid="red">
align="right" id="quote2">dar a nimenit butonul de editare...Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fara sa astept permisiunea sefului, intru sa ii raspund inei:ina, am vazut filmurl si copilasii mi-au placut enorm.mongolezul mi=a adus aminte de vremurile cand l-am avut eu pe al meu prunc, ca tot asa eram invatate mamele sa ii infasam strans frate, sa le iasa picioarele drepte...m-a bucurat enorm sa ii vad crescand frumos, cu mici aventuri, si filmul e bine realizat. Pana si pruncu meu a vrut sa il urmareasca...probabil ca interventia mea a fost rautacioasa, dar nu mi-a picat bine extazul in fata culturii africance in comparatie cu rautatea fata de mama americanca, care a indraznit sa nu aiba lapte si sa ii dea biberon (eu nu am avut lapte, cat am avut Andrei nu a putut suge, prematur fiind, m-am stors, am avut sanii numai o rana de la muls) ori fata de parintii japonezi. Din ce am vazut pe aici pe parintii japonezi, mi se pare ca asa sunt ei, mai reci, formali...topicul a evoluat, de la bebei la parinti, la societatea in care traiesc si tot asa... mai e ceva de spus?
Citat:
citat din mesajul lui ina.click
eu sincer nu inteleg unde a dus threadul asta si de ce. era vorba despre un film, in film era vorba despre niste copii, si tot ce faceti voi este in continuare sa JUDECATI MAME. Si pe forum, si pe strada, si in casa si peste tot. Si Ilinca, si Maru si toata lumea. ba ca americanca era urata si nenaturala, ba ca africanca era lenesa, hihi haha.Scuze, dar suntem cumva uniunea celor mai destepte, perfecte, harnice si spalate mame din aceasta lume? serios? unde ne e mausoleul, sa-mi fac si eu o poza acolo.
align="right" id="quote2">Emma Aida e inger[ruga]Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru daca aveai curiozitatea si ti rupeai juma de ora din timp sa vizionezi niste filme tribale pe YT cred ca aveai alta viziune

Viata noastra e atat de linistita pe langa a lor si de usoara

Eu o admir pe africanca pt ceea ce a transmis in film calm si iubire [olala][asia] acu depinde de fiecare ce a vazut.. Unii virusi ,unii muste ,unii haine murdare, unii s au oripilat unii s au extaziat ( asa ca mine)

 

casatoriile in acest trib sunt poligame. barbatul are doua neveste maxim si cresc copiii la comun e pace si armonie Femeile privesc asta firesc ele sunt fericite ca e cineva sa le ajute si chiar au de munca [asia]numai femeile construiesc case, numai ele mulg laptele ele fac mancare ele fac si obiecte artizanale si copii

Barbatii pleaca cu animalele la pasunat si cam atat

 

E usor sa judecam fara sa cunoastem un lucru numai din prisma propriilor valori care nu sunt si ale altora

 

 

 

 

https://picasaweb.google.com/111356891978087779654/HikyBird# "...Poti descoperi inca in minunata viata a animalelor profunde semnificatii si nu de putine ori, adevarate valori etice si morale de comportament..." Constantin Mihailescu

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cate din voi ati gugalit viata din stepa mongoleza, ori cautat info despre viata in Japonia...

ca sunt sigura ca stiti totul despre viata americancei, ati fost in papucii ei, ati trait in metropola aia...

 

hai mai, e la moda sa fim pro-africani ori avem voie sa avem o parere diferita?

 

 

 

Emma Aida e inger[ruga]

Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti zic ca ma intere in mod direct cultura africana si am o fascinatie deosebita pt aspectul lor si ca am gugalit si privit documentare de cand a aparut in ro discovery ma crezi ? [:D]

 

Un amic american a venit luna trecuta de acolo la fel de extaziat ca si mine si cea mai mare fericire a fost ca mi a adus cadou obiecte artizanale de acolo o splendoare

[olala]

Partea asiatica a lumii nu ma atrage deloc Numai arta japoneza

Mongoleza avea doi copii muncea in draci dar copilul era singur (asta am simtit eu),

 

americanca nu mi s a parut nimic fascinant la ea pt ca e din lumea noastra asta vad mereu si aici si japoneza la fel inafara de ozeneul ala de legana copilul noaptea nu m a enervat nic lasatul copilului sa zbiere se practica si aici [q] si inca mult mai rau in

cercul meu de amici [q]dar cine sunt eu sa ma bag ...

 

https://picasaweb.google.com/111356891978087779654/HikyBird# "...Poti descoperi inca in minunata viata a animalelor profunde semnificatii si nu de putine ori, adevarate valori etice si morale de comportament..." Constantin Mihailescu

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gresesti[:D] cum ai indraznit? [pup]

 

e la moda sa fii AP :P

 

Iaca intru si eu dupa vreo 2 zile de absenta sa constat cu stupoare ca toata rezerva de toleranta AP e consumata de copchiii proprii. sweet none-the-less, ca tot restul copiiilor. copiii adica. sunt sweet. AP sau non-ap. si cu orice forma de ochi ori culoare. ma duc sa-mi revin.

 

PS: sweet pentru parintii proprii, si in unele cazuri doar si pt parintii altora [:D] Eu am cunoscut saptamna trecuta o scumpete blonda......

 

si PS la PS: Maru, tu ceri permisiunea si apoi n-astepti sa se trezeasca fata? asta-i sabotaj.... [pup] again, nah!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...