Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din toata lumea


Recommended Posts

Oare sa fie o intimplare ca in film toate familiile au animale ?

Mi-ar place sa invete unele mamici din Romania din film ca pisicile nu sunt incompatibile cu copiii sanatosi si, asa in general, cit de frumos pot creste copiii impreuna cu animalele.

 

"Copilului mic, da-i radacini adinci, celui mare, aripi sa zboare" (proverb indian)

 

Agnes si Alexa (21.06.2009)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 228
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

AgnesLuca, noi suntem amatori de pisici. Avem pisici de cand Daria avea sub 2 ani. Ne-au trecut prin casa mai multe randuri de tomberoneze, unele chiar cu probleme de sanatate, la un moment dat, aveam 6. :D Le-am spalat, deparazitat, pus pe picioare, gasit stapani la majoritatea. Acum avem un motan si o matza.

 

Daca am sta la casa cu (,) curte, am avea si caini.

 

Ilinca, avea legatura cu idilicul pe care mai multe fete l-au admirat. Eu, personal, nu as putea accepta. Mai ales ca sunt si copii la mijloc. S-a admirat atmosfera ultra-relaxata din satul african, limitele mele ma fac sa ma gandesc si la costuri.

 

 

 

Din putin se face mult - ajutor umanitar!id="green">

 

Lucrusoare de vanzare...id="purple">

 

 

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.id="size1">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca doamnele din satul african se trezesc dimineata si-s zic "Tulai, Mgambe, ca idilica mai sunt!" [:D]

 

adica ma rog, idilizarea asta deriva si din faptul ca filmul s-a concentrat asupra copiilor si evolutiei lor in primul an de viata, parintii si viata acestora fiind undeva in plan secundar.

adica nu cred ca asta au facut tot reswtul vietii mamele de pe nici un continent. Nu cred ca africanca a stat si-a impletit margele 50j de ani 24 / 7. Nu cred ca japoneza si americanca s-au plimbat la zoo si au organizat mommy dates si atat. Nu cred ca mongoliii...ok, ba da, cred ca mongolii fix aia au facut. Familia mongola e singura in care mama nu pare a isi intrerupe cu mult ocupatia de zi cu zi.

Ce vreau sa spun e ca viata unei femei continua si peste primul an de viata al copilului si ca probabil aveau si mamicile astea joburi, treaba, case, etc.

 

Cat despre idilic, tin minte ca in satul mamaie-mii ateriza cam o data pe an "nesuferita". O doamna sarmana inocenta si draguta, care venea sa viziteze rudele de la tara fix 24 ore dupa care se cara inapoi in orasul natal. Capatase porecla "nesuferita" nu pentru ca ar fi fost jignitoare sau ceva, ci pentru ca era exasperant de admirativa vizavi de viata la tara, pe care evident din perspectiva de musafir citadin o vedea...idilica si atat.

Oh, ce frumos, ce pace, ce liniste, ce vitamine, ce inocenta, ce impletire a sacrului si profanului, ce simbioza, ce puritate, ce asceza, ce perfectiune, lalalalala.

Chestia e ca pana nu te calca vaca pe picior, pana nu prasesti 12 ore pe zi, pana nu smulgi palamida cu mana si pana nu alergi pana in fundul gradinii cand te trece de la o simbioza nereusita a prunelor cu vreun lapte covasit, nu prea ai cum sa emiti pareri obiective referitoare la raiul din spatiul rural.

 

Asa si noi cu africanca. N-avem de unde sti cat de minunat si bla e totul, ca n-am ajuns acolo si nici neam de neamul nostru nu va ajunge cred prea curand sa traiasca in cadrul unei comunitati himba.

 

Insa filmul se concentra pe copii. Spre deosebire de noi [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Insa filmul se concentra pe copii. Spre deosebire de noi [:D]
align="right" id="quote2">

Drept. Si rau imi pare ca ni s-a gatat concediul. Unde am fost, era plin de copii. Tare bine i-a prins Dariei, cum speram, inca idilicul de acolo nu a disparut de tot. Am mancat mure direct din rug, de pe deal, din padure. Bune au mai fost.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!id="green">

Lucrusoare de vanzare...id="purple">


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.id="size1">




Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
iar prezentarea lui bruce lipton este luata de pe site-ul "iesirea din matrix" , site pe care l-am recomandat selenei cateva luni in urma, cand trecea pritr-o perioada mai grea.atunci , selene mi-a raspuns ca ea nu citeste un site in care este vorbe despre reptile , eu nici pana in ziua de azi nu am de ele, pentru ca sincera sa fiu sunt interesata de un alt gen de informatie, informatie pe care o poti tria dupa necesitatea personala.alina
align="right" id="quote2">Nu reptile, ci reptiLIENI. Li s-a sculat unora ca rasa umana este condusa, din umbra, de masonerie, care masonerie ar avea legaturi cu rasa reptiliana, o rasa de extraterestri rai, intrupati in oameni, si nu orice fel de oameni, ci mari conducatori ai natiilor planetei. Ca sa ne aserveasca, vezi Doamne. Plus sa scada populatia planetei, prin raspandire de virusuri si contaminare prin vaccinare.Unul dintre zapacitii care sustin aberatiile astea este Lorin Fortuna. In mintea lui exista si vulturieni, gorilieni si mai stiu eu ce alte vietati.Din putin se face mult - ajutor umanitar!id="green">Lucrusoare de vanzare...id="purple">In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.id="size1">
align="right" id="quote2">reptile sau reptilieni tot una dupa mine. dupa cum ti-am spus nu am dat de ei/ele pe acel site care are o gramada de informatie pentru mintea fiecaruia.adevarul e ca pe mine nu ma intereseaza cine conduce lumea, ma intereseaza cine ma conduce pe mine, si cum tu esti atee poti citi niste chestii extraordinar de interesante care te vor ajuta sa vezi lumea altfel.dar daca tu nu esti interesata , asta e, macar fi fericita cu ceea ce stii deja.alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu atee, ci cu credinte proprii. :D

 

 

 

Din putin se face mult - ajutor umanitar!id="green">

 

Lucrusoare de vanzare...id="purple">

 

 

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.id="size1">

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Happyme
Buna tuturorCineva mi-a recomandat filmul si mi-a dat un link spre site-ul acesta.Din pacata nu mai este disponibil pe transfer.ro (i-a expirat timpul).Pisigri, este posibil sa-l mai incarci o data?Multumesc.O zi frumoasa!
align="right" id="quote2">Cu oarecare intirziere, filmul exista si aici http://www.youtube.com/watch?v=wnzMuipXAugDaca nu, cred ca e de gasit pe torente. Din pacate eu nu-l mai am in computer, ca sa-l mai incarc o data.______________________________IULIA va invinge CANCERULid="size1">http://pisigri.blogspot.com/id="size1">Mami de Ilinca (5.03.2009) si [gravi] 18+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...