Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Diana, daca fugi acum vei ajunge sa te intrebi apoi ´´oare daca nu as fi fugit, cum ar fi fost? ´´ Si, decat sa iti para rau de ceva ce nu ai facut, mai bine sa iti para rau de ceva ce ai facut. Asa zice o vorba care se vrea inteleapta [:)] Frica si fuga trebuie infruntate. E mai bine o luna de fericire decat ani de nefericire. Nimeni nu stie cum va fi, nimeni nu iti poate promite fericire pura, lapte si miere. Insa sta in puterea ta ca acum sa nu fugi si sa refuzi momentele de bucurie. Ca-s langa tine si-s palpabile.Accepta-le. Nu risti sa fii nefericita, ci ´´risti´´ sa fii fericita. OK? -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Frica e cel mai mare dusman. N-o lasa sa te domine. Cum zice toata lumea, lasa viata sa curga prin tine, nu pe langa tine, nu fugi de lucrurile frumoase, de oamenii care ar putea fi frumosi....si mai ales nu fugiu de o posibila fericire. Asta e universal valabil, nu doar in acest caz. Nu-ti lua dreptul la fericire, e dreptul tau, un drept cu care te-ai nascut...depinde doar de tine daca-ti dai ocazia sa fii fericita, nu-i lua nici lui dreptul sa te cunoasca...n-ai de unde sti...e posibil sa iasa ceva minunat, e posibil sa nu, dar cu siguranta nu ai sa afli daca te retragi. Savureaza viata cu ce-ti ofera ea, bucura-te de tot, bucura-te pt ca nu stii ce-ti rezerva ziua de maine. Eu iti doresc sa traiesti o poveste, o poveste frumoasa, daca e posibil, o poveste fara sfarsit....si sa ne-o impartasesti si noua[pup] Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru sfaturile voastre. [asia][flo] Va voi tine la curent cu ce se intampla si daca va fi nevoie va voi mai cere sfatul. Toata lumea mi-a zis sa incerc si eu la fel simt asa ca voi incerca. Doamne ajuta sa fie totul bine. Coracora nu e vorba ca viata imi e rupta in bucati eu oricum am pentru cine trai si pentru cine lupta, mie are cine sa imi umple viata in fiecare zi. De multe ori poate mi-a fost mai bine singura, doar eu cu Alex. Dar am momente in care imi e greu, as vrea sa vorbesc cu cineva care sa ma inteleaga, care sa ma sustina si poate si un umar pe care sa plang. mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro veniti [url="http://bazar.desprecopii.com"] la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune [/url] [url="http://bazar.desprecopii.com/advancedsearch.asp?search=1&catid=0&SearchStr=&AllAnyExact=all&customs_criteria=1&cfs_txt_UMANITAR=Da+-+cumparatorul+alege&cfs_txt_UMANITAR=pt.+Alexandru+Hapaleti&PriceFrom=&PriceTo=&StartFrom=&StartTo=&EndFrom=&EndTo=&Exclud Str=&OrderBy=end_asc&MaxResults=10&sbmtAdvSearch=%3E%3E#results"] pt. Alexandru Hapaleti si alti copii [/url] poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex
Dar am momente in care imi e greu, as vrea sa vorbesc cu cineva care sa ma inteleaga, care sa ma sustina si poate si un umar pe care sa plang.
Nu e necesar sa fie un sot pentru asa ceva. Insa recunosc ca parca e mai usor sa gasesti un sot decat o astfel de persoana. Poate fi o senzatie personala gresita. Aceasta persoana este in general un prieten/ o prietena uneori coincide si cu statutul de sot/sotie desi eu nu cunosc cazuri concrete a unor astfel de coincidente. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diannaalex, eu ma refeream in general la expresia "a-ti reface viata" al carei echivalent eu nu l-am intalnit in nici o alta limba (din cele cu care am venit pana acum in contact, e drept). Stiu ca in Romania e folosit foarte des, insa mie imi suna denigrant, de parca despartirea de un partener e un lucru care musai trebuie reparat, altminteri ramai cu "viata nerefacuta". Varianta cu negatie suna si mai oribil..."cutareasca nu si-a mai refacut viata". Brrrrrr [alcool] Eu iti doresc succes, indiferent ce decizie vei lua. Nu-ti ridica asteptarile prea sus pentru ca e mai dureros sa cazi de la o "inaltime" mai mare. Bucura-te de compania lui (daca iti face placere, bineinteles), nu te grabi, lasa lucrurile sa "curga". Nu te simti obligata sa faci / spui nimic. Sunteti doi adulti care inca "tatoneaza" terenul, nu e rost de graba. Sunt sigura ca va fi bine. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui marius
Citat:
citat din mesajul lui diannaalex
Dar am momente in care imi e greu, as vrea sa vorbesc cu cineva care sa ma inteleaga, care sa ma sustina si poate si un umar pe care sa plang.
Nu e necesar sa fie un sot pentru asa ceva. Insa recunosc ca parca e mai usor sa gasesti un sot decat o astfel de persoana. Poate fi o senzatie personala gresita. Aceasta persoana este in general un prieten/ o prietena uneori coincide si cu statutul de sot/sotie desi eu nu cunosc cazuri concrete a unor astfel de coincidente. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Marius,nu extrapola....Diana a pus o intrebare si asteapta sfaturi.Nu a spus nimic despre casatorie,ci despre nevoia de a plange pe umarul cuiva,care sa-i spuna,asta completez eu,ca va fi alaturi de ea si vor fi doi ...deci nu va mai infrunta singura totul.La asta se refera cand spune asta.Ca prietenii,putini cati are stiu si sprijina e una,dar vine in viata un moment cand ai nevoie si de altceva.Altceva-ul ala il vrea Diana.... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in asentimentul fetelor, ia-o incet, cu pasi mici, si traieste clipa! Daca omul este de calitate, va veti intelege bine, si puteti construi ceva impreuna, este foarte bine! Daca nu se intampla asta, si va despartiti, macar stii ca ai incercat. Deocamdata ia-o cu pasi mici. Este bine ca stie de Alex. Bafta multa![flo] Si toate gandurile bune in tratamentul lui Alex! Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008) [url="http://www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37"]Ele doua[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120823"] Povestea sarcinii si a nasterii Andreei [/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130771"]Povestea nasterii super rapide a Anei Maria [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Citat:
citat din mesajul lui marius
Citat:
citat din mesajul lui diannaalex
Dar am momente in care imi e greu, as vrea sa vorbesc cu cineva care sa ma inteleaga, care sa ma sustina si poate si un umar pe care sa plang.
Nu e necesar sa fie un sot pentru asa ceva. Insa recunosc ca parca e mai usor sa gasesti un sot decat o astfel de persoana. Poate fi o senzatie personala gresita. Aceasta persoana este in general un prieten/ o prietena uneori coincide si cu statutul de sot/sotie desi eu nu cunosc cazuri concrete a unor astfel de coincidente. [url="http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/"]Ce nu stiu romanii despre aurul lor![/url] [url="www.romleas.ro/eu"]Eu pur si simplu[/url] / [url="www.romleas.ro/legi/index.html"]Pagina legislativa[/url]
Marius,nu extrapola....Diana a pus o intrebare si asteapta sfaturi.Nu a spus nimic despre casatorie,ci despre nevoia de a plange pe umarul cuiva,care sa-i spuna,asta completez eu,ca va fi alaturi de ea si vor fi doi ...deci nu va mai infrunta singura totul.La asta se refera cand spune asta.Ca prietenii,putini cati are stiu si sprijina e una,dar vine in viata un moment cand ai nevoie si de altceva.Altceva-ul ala il vrea Diana.... Madalina Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Mada, Marius incearca sa sugereze altceva, sau cel putin eu asa inteleg....ca poti sa plangi si pe umarul atcuiva, nu neaparat partener de viata, sot/sotie...adica nu asta trebuie sa stea la baza inceperii unei relatii, ideea ca-ti iei un umar pe care sa plangi. Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...